Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eröltessem az evést vagy sem?

Eröltessem az evést vagy sem?

Figyelt kérdés
Lányom tápszeres, most kezdtük a hozzátáplálást, de pár kanálnyinál többet nem kap egyenlőre mert másképp nagyon kemény a széklete. A napi evéseit lecsökkentette 5ről 4re ami nem is lenne baj, DE az adag is csökkent amit meg akar enni nem nőtt. 200mlről 120-150eket eszik. Ha eröltetem hogy egyen még egy picit félek hogy sárgaságot kap vagy undort, ha nem eröltetem pedig nem eszik csak keveset. Éjjel már nem eszik. 5,5 hós.

máj. 30. 06:35
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy mikor abba hagyja az evést nyomja teljes erővel a cumisüveget be a szájába az inyéhez vagy a szájpadlásához mikor hova sikerül, közben próbál a cumi mellett be nyúlkálni az ujjával is, aztán ha nem hagyom jön a "vinnyogás"

(ehhez tudom hasonlítani a hangot amit kiad), nyöszörgés.

máj. 30. 06:39
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Jön a foga! Adjál neki rágókát, vegyél olyat is, amit hűtőben lehűthetsz. Kapható krém is, amivel bekened az ínyét, csillapítja a fájdalmat. Nagyon hálás lesz érte.

Beszélj a védőnővel, ő látja a kicsit, figyelemmel kíséri, tanácsot ad.

máj. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

"picit félek hogy sárgaságot kap vagy undort"


Sárgaságot kap? Miről beszélsz?

Egyébként meg még el se kellett volna kezdenetek, rögtön nem lenne ilyen probléma.

máj. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A sárgaságnak SEMMI köze a sok evéshez. Sőt,az gyógyítja,ha a baba besárgul szülés után. Sokat kell etetni,és elmúlik. Szóval a sárgaságtól ne félj,a te babád már nem lesz sárga. Az evés nem okoz sárgaságot! Valamit rosszul tudsz !
máj. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknek SOHA nem szabad eröltetni az evést!
máj. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Annyit adj, amennyit igényel. Erőltetni semmit nem szabad.
máj. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem hagyod, hogy a szájába nyúljon?
máj. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

2-es a rágókákat 2 napja szereti nagyon, ha elejti véletlen egyből nyöszörög, sírdogál, ahogy vissza adom eléggé "agresszíven" rágcsálja tovább, próbáltam gyógynövényes gélt az nem csinált semmit, a dentinox segített ha nagyon fájt neki.


3-as orvosi javaslatra kezdtük el.


4-es anyósom és anyum láttak el ezzel a jó tanáccsal hogyha erőltetem az ételt a picibe sárgaságot vagy undort kaphat.


5,6-os köszönöm a választ.


7-es csak evés közben nem hagyom mert akkor nem eszik csak piszkálja a száját, inyét, dörzsöli az arcát, és ha ez elkezdődik onnantól nem eszik, de egy óra múlva újra éhes és ugyanez menne egész nap óránként- fél óránként. + Megy a nyöszörgés meg a sírás hogy éhes is marad meg az arcát is szét dörzsöli, már többször belenyúlt a szemébe is emiatt.

máj. 30. 08:22
 9/21 A kérdező kommentje:
Ja, és a 3-as válaszolónak még elfelejtettem írni, hogy ez az evéssel játszás már jóval a kóstolgatás előtt kezdődött, akkor még csak 1-2 etetésnél volt ez naponta, mostmár az összes nehezen megy.
máj. 30. 08:25
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

5 hónaposan kezdtem nem érdekelte, 6 hónapos korában kezdett el érdeklődni utána. Püréket nem ette meg így rögtön darabossal kezdtünk. Mindent megkóstol de mennyiségeket nem eszik. Nem erőltetem. Tápszerben meg van minden vitamin. Ha fogzik akkor még kóstolni is csak pár falatot hajlandó. Első fogat megszenvedtük akkor tápszerből is rettentően keveset evett. Ellenben ugyanúgy nem kelt este.

Ne erőltesd, ha nem eszik akkor nem eszik. 1 éves korig csak kóstoltatás van amúgyis.

máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!