Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi nélkül is elvan egy kisbaba?

Cumi nélkül is elvan egy kisbaba?

Figyelt kérdés
Úgy terveztem, nem veszek cumit és nem szoktatom rá a kisfiamat. De mindenki szerint inkább legyen. Mik a tapasztalatok? Tényleg nélkülözhetetlen?
máj. 20. 19:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Babája válogatja. Én azért vettem cumit, mert a rokonságban nagyon sok ujjszopós gyerek van. Úgy voltam vele a cumit el tudom venni, de az ujját nem. Na, de a fiam úgy gondolta nem kell a cumi. Talán két hétig használta aztán azóta se kell neki. Próbáltam több márkát hátha, de kiköpte kivette a szájából, így nincs cumi. Szóval lehezt adsz neki cumit nem kell neki, de lehet elfogadja. Előre nem tudhatod.
máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én is készültem cumival is, de eredetileg nem terveztem adni. Kb 2 hónapos volt amikor először adtam oda neki mert már kifogytam az ötletekből. Nagyon sírt, semmi és senki nem volt jó.


2 vagy 3 napig próbálkoztam a cumival, neki nem kellett. Most 15 hónapos, azóta sem cumizott.

máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam se cumi, se ujjszopival nőtt fel. Csodálkoztam is, hogy egyik sem. Néha jól jött volna, hogy megnyugodjon- ő szopis volt inkább. Kis kerek baba lett hamar. Cuki volt.
máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én tudatosan nem adtam a kisfiamnak cumit. 1 hetes kora óta át aludta az éjszakát, tápszeres volt.

Sosem éreztem a hiányát. Mindig volt mellette valaki aki még nyugtatta.

máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Elvannak cumi nélkül, régen is elvoltak :). Nekem mindkét babánál ott volt a szekrényben kifőzve, hogy szükség esetén ne akkor kelljen rohangálni utána, de egyikük sem kapott cumit. A nagyobbik 2 hónaposan elkezdte szopni az ujját, de fél évesen elhagyta, nagyjából ekkortól van kedvenc alvós állata, ujjszopás helyett elkezdte azt rágni, aztán csak ölelni. A kisebbik 1 éves, de az ujját sem kezdte el szopni és alvós plüsse sincs. Az elsőnél nagyon nyomatták a nagymamák, hogy adjak cumit, mert ujjszopó lesz, de cumi nélkül sem volt tökéletes a szopási technikája, már így is közel voltam ahhoz, hogy feladom, annyira fájt a szoptatás az első 5 hónapban, nem mertem kockáztatni. A kicsi nagyon sírós (volt), általában a testközelség és sokszor a szopás sem nyugtatta meg. Úgy voltam vele, hogy ha a cumi mellpótlék és a mell sem segít, akkor minek adjak neki (na meg volt bennem némi félsz a cumizavarral kapcsolatban).
máj. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem szerette a cumit, de az ujját sem szopta.

Sőt, a szopást sem erőltette soha, pedig fél évig kizárólag tejes volt, és még most is szopik (20 hónapos), de csak reggel és este, és ha valami miatt kimarad a szopcsi, akkor sem esik kétségbe... a napközbeni szopásról is úgy szokott le, hogy egyszerűen csak nem kínáltam, ő meg nem kérte.

Ja, és pár hetes kora óta átalussza az éjszakákat 🙂

máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekünk nélkülözhetetlen a cumi.. Mondjuk sosem szoptattam, lehet ha szoptatnék állandóan a mellemen lenne ha nem adtam volna cumit.
máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én elterveztem, hogy nem lesz, aztán 4 hónaposan az autóban utazás miatt kényszerültem rá, hogy legalább 20 percre el tudjunk menni. Utána 7-8 hónaposan az itthoni altatáshoz is használtam már.

4 évesen tudta letenni. Mindig csak alváshoz használta. 2,5-3 éves kora óta a délutáni alváshoz már nem kellett.

máj. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél ajándékba kaptuk a cumit. Én nem adtam volna neki, de a férjem nagyon erősködött, hogy próbáljuk már ki (a sógornőm gyereke masszív cumifüggő volt 6 éves koràig, nem is értem a férjem ezek után miért akarta annyira erőltetni)... Kipróbàltuk, néha-néha beadtuk a szájába, de nem igazán kellett neki szerencsére.


A második gyereknél vettem a biztonság kedvéért, de csak akkor adom neki oda, ha nagyon sír, ha indulunk el itthonról. Csak azért kapja meg, hogy ne izzadjon le.😅 Picit szív rajta és ő is kiköpi. 11 hét alatt kb 4x kapott így cumit.


A kérdésedre válaszolva: szerintem egy gyerek el lehet cumi nélkül is, de nem baj, ha beszerzel vagy 2-őt, mert lehet pl egy 8 hetes kötelező csípőszűrésen jól jön majd.

máj. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2-ből 2 gyerek kiköpte. De öcséméknél 2-ből 2 gyerek cumifüggő. Pedig én ugyanúgy próbáltam nekik adni.
máj. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!