Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi nélkül is elvan egy kisbaba?

Cumi nélkül is elvan egy kisbaba?

Figyelt kérdés
Úgy terveztem, nem veszek cumit és nem szoktatom rá a kisfiamat. De mindenki szerint inkább legyen. Mik a tapasztalatok? Tényleg nélkülözhetetlen?
máj. 20. 19:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Én vettem vagy 10 et egyik se kellet neki soha. A barátnőmnek van két pici gyereke az egyik imád cumizni a másik rá se néz. Nem fog hiányt szenvedni ha nem adsz neki de szerintem baja se lesz tőle.
máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Ha tud szopni,akkor elvan.
máj. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Elvan, nem létfontosságú.

Más kérdés, hogy az én gyerekeim nem fogadták el, de én örültem volna neki, ha mégis tudjuk használni, mert mennyivel kényelmesebb, ha nem csak és kizárólag az én mellemmel a szájukban tudnak megnyugodni ~2 éves korukig.

máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nezd, ezt mindig a helyzet hozza szerintem. En se akartam a cumira raszoktatni, de miutan 4 honapig nagyon nem akart aludni ejszaka, egyszer csak adtam neki, gondoltam probaljuk ki. En nem szoptattam, szoval cici nem volt opcio.

Azonnal elfogadta es csodak csodajara ataludta rogton az ejszakat, azota is.

Szoval en aldom azt, aki feltalalta a cumit, azert nem volt mindegy, hogy 20 percenkent ebred vagy sem.

Azota amugy mar 1 eves es ugyan meg cumizik, de csak elalvashoz kapja meg. Amint melyen alszik, el szoktam venni tole, o mar nem is keresi ejszaka se,de elalvashoz igenyli. Probalom azert az allkapcsat, fogait ovni, amennyire csak lehet, aztan majd meglatjuk hogy alakul. Napkozben soha nem kapja meg, el van szepen rakva.


Azt gondolom, ha elvagytok cumi nelkul, akkor nem kell feltetlenul. De van, hogy az ember mindent megprobal, csak hogy egy picit konnyitsen a helyzeten. Majd meglatod.

máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerekemnek kirobbantani alig tudtuk a szájából, 4 évesen úgy sikerült el venni, hogy a "kórházban hagytuk". 9 éves, és fogszabályozás lesz hála a cuminak.


A második gyermekem nem igényelte sem a cumit sem az ujját.


A harmadik pedig megtalálta az ujját. Szerintem ez rosszabb a cuminál, mert elvenni sem tudod.

máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A 2. babám el sem fogadta, az elsőnél kaptunk ajándékba, de nem akartam odaadni, aztán egyik éjszaka anyukám a szomszédból átjött, hogy adjam oda azt a rohadt cumit - már a sokadik éjszaka ordított, na rá is szokott, 2,5-3 éves kora között szokott le róla, utána MINDEN MÁST a szájába pakolt még pár évig!
máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Nekem egyik gyereknél se volt. Biztos könnyebb cumit adni, mint cicit. Lehet éjjel is jobban alszik cumival és nem kell annyiszor kelni a picihez. A fogai miatt nem adtam a gyerekeimnek. A legkisebb 2 éves.
máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem előre cumity kiszámíthatatlan, hogy melyik baba igényli, melyik nem. De a várandós ajándékcsomagban volt egy. Azt kipróbáltuk. Alváshoz jól jön. Nappal meg nem kell. De minden baba más. Erőszakkal nem dugdosnám a szájába. De ha megnyugszik tőle, akkor segítség lehet pl egy rosszalvó vagy hasfájós babánál. De van, akit csak simán megnyugtat. Ha nagyon kellene neki, de nem kapja meg, akkor úgy is megtalálja az ujját.
máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akartam. Aztán koraszülött lett a fiam, akkor mégis azt gondoltam, hogy jobb lenne, ha szophatna valamit, ha már úgyis egyedül kell legyen az inkubátorban. De nem szokott rá, mikor kiszabadultunk a kórházból, igény szerint szoptattam, és általában cumi nélkül aludt. Olyan esetben adtam oda a cumit, mikor nem tudtam vagy akartam szoptatni, pl. hosszú autóúton. Ez maximum havi 1 alkalom volt.


Most 2 éves, még mindig szoptatom, de már nem teljesen igény szerint. Ha a kezébe kerül, a szájába teszi a cumit, de nem kéri magától. Az ujjszopásra nem szokott rá.


Szerintem gyerekfüggő is, másképp is alakulhatott volna nálunk is, például ha nem ilyen jó alvó a fiam vagy nem megy a szoptatás.

máj. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Persze, hogy elvan. Mi sem vettünk, így is terveztük az elejétől. Viszont én szívesen adom neki a cicit bármikor, nekem nagyon sokat segít a család, gyakorlatilag az egyetlen dolgom a baba jóllétét biztosítani. De valaki ezt nem tudja/szeretné megtenni.

A másik, hogy marhára félek a cumizavartól. Lehet, hogy nem azonnal jön elő, lehet elő sem jön, de a szoptatást nem szeretném kockáztatni.

A harmadik, hogy a cumi gyakorlatilag cicipótló és nekem így, hogy van lehetőségem cicit adni, rossz érzés lenne egy darab műanyaggal betömni a száját.

Utolsó szempontom pedig az, hogy a babám nem igényli 0-24-ben a cicit. Ha mondjuk éjjel sem tudna aludni anélkül, hogy a szájában van, lehet átgondolnám.


Szóval ezer tényező van, majd meglátod, nálatok mi válik be.

máj. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!