Autizmus lenne?
A fiam 1.5 éves és nem hallgat a nevére, lábujjhegyen jár sokszor és körbe körbe forog.
Szembe jött velem egy videó ezekkel a tünetekkel és nagyon meg rémisztett.










Megnézettetni a hallását.
Lábujjhegyezni fejletlen idegrendszertől és a feszes inak miatt is szoktak.
Ezzel arra célzok, hogy nem kell rögtön autizmusra gyanakodni.
A legtöbb kisgyereknek vannak autisztikus tünete, nagyjából 3 éves korig, aztán elnövi.





Lehet. De nem biztos.
Ilyenkor fejlődésneurológushoz kell elvinni a gyereket. Ő állapítja meg,hogy van-e gond,vagy nincs. Valószínűleg. Mert olyan kicsi még,hogy biztosat nem fognak mondani.
Az én lányom 20 hónaposan kapott egy kezdő diagnózist, és kezdtük a sok fejlesztést. Vittem Szakértői Bizottság elé és fejlődésneurológushoz is.
De autizmus diagnózist csak 5.5 évesen kapott!
Ha esetleg az,nem érdemes elmulasztani a fejlesztéseket ilyen kis korban!
Korai fejlesztés csak 3 éves korig van...És az a leghatásosabb.
Védőnő, gyerekorvos mit mond?










A legtöbb kisgyereknek vannak autisztikus tünete, nagyjából 3 éves korig, aztán elnövi
Ezért aztán ezek nem is autisztikus tünetek, hanem teljesen normális, korban jellemző viselkedések.





5ös válaszát csak megerősíteni tudom. A fiamat 4 éves koráig szinte mindenki (bele foglalkozó szakemberek) autistának mondták, 4-4,5 inkább átment adhd felé a tünetek alapján, azóta meg teljesen. "normális". Fejletlen idegrendszer volt "csak" a háttérben, úgy tűnik, de az autizmust már teljesen kizárták.
Ha gond van, a védőnőnek, gyermekorvosnak jelezd, az ő kompetenciájuk elsősorban. Ha kell, tovább fognak küldeni.





6, azért ez előfordul fordítva is. Nekünk hosszú éveken keresztül mondogatták, hogy kinövi, csak idegrendszeri éretlenség, nincsen semmi baja, csak megkésett, folytassuk csak a fejlesztéseket (saját zsebből nulla támogatással)..stb., pedig AZ.
És óriási segítség lett volna, ha tudjuk és nem támasztunk (az orvosok erőltetése mellett) irreális elvárásokat. Most is olyan nehéz átállni.





7!
Ezért kell a sokadik gyanú után (de max pár hónap) elvinni fejlődésneurológushoz. Meg Szakszolgálathoz.
Elkezdeni a fejlesztéseket,mert ha hisz az anyuka a hitegetőknek,akkor lemarad a gyermek a fejlesztésekről. Vagyis a gyerek szívja meg.










9, csak nagyvonalakban.
Beszűkült érdeklődési kör csak autókkal játszott, csal autókról beszélt. Szerepjáték hiánya, majd egyszer csak elkezdte, de egyik szerepéből a másikba esett, velünk is úgy kommunikált csak.
Megszokásokhoz, sorrendekhez, útvonalakhoz ragaszkodás, pl öltöztetésnél a ruhák sorrendje, vagy bizonyos útvonalon ment csak, vagy bizonyos tevékenységeket csak ő véhezhetett. Ha bármi változás volt, rendesen összeomlott, 2 órán át visított, és utána is vissza-visszatért a témához, és képes volt újra kiakadni.
Szemkontaktus nagyon rövid ideig. Hozzáérni még ritkábban látott családtagok se nagyon érhettek. Idegen közelében szorongott.
Oviban fél évig csak állt a szoba közepén, és nézett ki a fejéből. Mindent csak óvónő szavára csinált,pl leülést is. A gyerekek közeledésére agresszív lett.
Voltak tikkjei is, mozdulatok, hangadások.
Mindent sorrendbe rendezett.
Új dolgokhoz hetek, hónapok kellettek, mire kipróbálta, volt, amihez 1 év.
Sokszor nem releváns válaszokat adott, teljesen oda nem illő válaszai voltak.
Nagyvonalakban ennyi, ezek mellett néhány kisebb apróság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!