Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig van általában el...

Mennyi ideig van általában el egyedül 7-8 hónapos babád?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy egy 7-8 hós baba átlag mennyit van el egyedül, mennyi ideig képes lekötni a figyelmét játékkal, de úgy , hogy egyedül van. Írd meg légyszi azt is, hogy mennyire tud kúszni, mászni, stb.


Kislányom 7,5 hónapos, most kezdte az előre kúszást, meg a mászással is próbálkozik, de még nem jó a technika annyira. Viszont igényli a foglalkozást nagyon, egyedül max.10 percig van el általába, van hogy addig se. A járókát utálja, nemrég kezdtem el hozzá szoktatni, a földön szokott lenni, de mostanában ott sincs jól el, lépegetni akar. Egyedül feláll, de csak ha a kezünkbe kapaszkodik. Lépegetni kell vele, ezt egész nap elbírná.


Néha azt gondolom, hogy rosszul csinálom, hogy nem hagyom sírni a földön egyedül, odmegyek, játszok vele, dehát nem bírom hallgatni a sírást, meg a házimunkával is elbírok, mert a férjem elég sokat van itthon és ő is mindig foglalkozik a babával.


Nálatok mi a helyzet?


2010. okt. 25. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Az enyém fél órát is elvan a játékaival, meg a kúszás-mászással, de nem tudom egyedül hagyni mert nincs járójája. Nem mindig kucorodok mellé, hanem mondjuk leülök valahova a szobában egy könyvvel, de muszáj folyamatosan figyelni rá.

Egyébként még csak hátrafele mászik :D

Próbál ő is felállni, de neki is csak akkor megy, ha belémkapaszkodik, úgyhogy amíg egydül nem indul el addig én nem lépegetek vele. Biztos tetszene neki, de szerintem ez korai.

2010. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én max fél percre hagyom egyedül, ha pl. wc-re megyek. Már mászik és feláll, lépeget a bútorok mellett. Ha ott vagyok a szobában eljátszik, de időnként én is csatlakozom, ha odajön, aztán megint egyedül rágcsál, forgatja a játékait.

9 hós a babám.

2010. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

7 hós a fiam, sosem hagyom egyedül. Úgy értem, mindig egy helyiségben vagyunk, maximum annyi időre hagyom magára, amíg elmegyek a vécére, vagy kimegyek a postáshoz a kapuba. Egyelőre még elvan annyi mogással, hogy forog, és próbálgatja a kúszást.


Változó, hogy mennyi időt van el a játékaival. Hol félórákat, hol meg öt percet se.


Én se bírom hallgatni a sírását, de nem is akarom. A kötődés jele, hogy szüksége van rám. Akkor rémülnék meg, ha hirtelen nem hiányoznék neki.

2010. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Félreérthetően fogalmaztam, az egyedüllétet úgy értettem, hogy vele vagyok a szobában, pl.vasalok, takarítok, és addig ő egyedül, az én közreműködésem nélkül játszik,max. csak beszélek hozzá. Erre voltam kíváncsi, hogy mennyi ideig tart nálatok.
2010. okt. 25. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:

A kislányom hét és fél hónapos. Egy hónapja felül, térdel és mászik (egy hét eltéréssel kezdte). Azóta jobban eljátszik egyedül, mint előtte. Szerencsére amerikai konyhám van, így egész nap rálátok, együtt vagyunk és mégis tudom csinálni a dolgom. Napi három alkalommal igényli igazán, hogy játszunk vele, amikor már közeledik a de-i, a du-i és az esti alvás. Olyankor csak úgy van el, ha valaki szórakoztatja.

Egy-egy játékkal akár fél órát is elvan, ha megunja van, hogy ő keres másikat, de előfordul, hogy én mutatok neki egyet :D

2010. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy a járókába csak akkor teszem be, ha elmegyek a mellékhelyiségbe, mert nem szeret ott lenni. A lakásunk nagyon bababarát szerencsére.
2010. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!