Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fel lehet egy gyereket egyedül...

Fel lehet egy gyereket egyedül nevelni, úgy hogy a szüleimre se igazán számíthatok (messze vannak)? A gyedem + csp 80 körül lenne, biztos (sőt úgy általában állásom) nincs, saját lakásvan.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg gyeden vagy, még csak hagyján, de mi lesz, ha már csak gyest és csp-t kaptok? (25 ezer + 12 ezer). Abból nem hiszem, hacsak nem találsz mellé valami munkát. De amúgy biztos fel lehet nevelni, csak a kezdet nagyon nehéz lesz. De sok sikert kívánok!!!
2010. ápr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát fel lehet, de nagyon nehezen. Már útban van a baba? Ha még nem, szerintem várj, amig rendezettebb körülmények közé szülheted. Ha már pocakban van, akkor pedig számíts rá, hogy nem lesz könnyű sem anyagilag, sem lelkileg. Ezért szeretetből rengeteget kell adnod neki, mert ha érzi, hogy ingerült, türelmetlen vagy a pénzhiány miatt, vagy az egyedülléttől, akkor őt az megviselheti lelkileg.
2010. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem,hogy a mai fiatal nők miért nem a házasságukat hozzák rendbe válás helyett?Vgay ha eddig sem volt jó a kapcsolat,miért szülnek gyereket?

A kérdésedre pedig:nem tudom hogy ehhez a pénzhez mennyi tartásdíjat kapsz még.

Ha kifizeted a rezsit,akkor nem sok marad.Ha nem költesz tápszerekre,haenm azt eszi a kicsi,amit te,akkor is kell neki legalább fél liter tej naponta,gyümölcsök stb.A ruháit nagyon gyorsan kinövi,és az még akkor is elég szép összeg,ha valahol a turkálóban veszed.Játékra is szüksége van.Ha beteg,és nem lehet otthoni módszerrel kezelni,a gyógyszerek nagyon sokba kerülnek.

Arra is számolnod kell,hogy a lakást is folyamatosan karban kell tartani,javítani ha valami elromlik.Ugyanez áll a hazátartási gépekre is.

Fellehet nevelni,de nagyon bekell osztani a pénzed,és nagyon szerényen kell kajálni is.

2010. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szociális támogatással, ház körüli gazdálkodással, végnélküli spórolással, és amit lehet ingyen beszerzéssel igen..


Iszonyatos kitartással, és bizonyos ELVEK szigorú belenevelésével és sok szeretettel fel


Nade.


Kérdés hogy boldog tudsz e lenni így, vagy akár ő..



Ez lényegében a szeretet függvénye..



Nameg még mindíg ott van egy bökkenő,

Ha veled történik valami, és nem fogsz tudni pénzt keresni, ő meg még kicsi akkor mi lesz veletek? Erre kell valahoyg tartalékot felhalmozni, vagy valami más módon biztosítani a dolgot..

2010. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:31


Mert ami végleg elszaródik, azt nem lehet rendbehozni..


El lehet odázni 10-20 évvel, meg lehet szinészkedni stb, de semmi értelme és a végén úgyis visszaköszön és még a gyereknek is rosszabb lesz..


és ez régen is így volt, én ebben nőttem fel mondhatni.


Apám sosem tudta kiheverni hogy tönkrement az előző házassága, képzelheted milyen volt mindíg sokadiknak lenni..

Anyámat meg egy darab xarnak se nézte, cselédnek tartotta (az meg azzá is vált), és ha én nem csúsztam volna be sztem simán ki is vágta volna...

2010. ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sztem az első pár évre (amíg gyed-en vagy és otthon vagy a babával) lehetne megoldást találni a te esetedben. Amit én tennék: hazaköltöznék (vidékre?) a szülőkhöz, a mostani lakást pedig kiadnám bérbe. Így lenne plusz bevételed a gyed+csp mellé, lenne fizikai segítséged (a szüleid) és anyagilag könnyebb lenne, mert mégiscsak 3 keresetre (szüleidé+tiéd) oszlanak meg a megélhetés költségei. Így sztem még félre is tudnál tenni egy kis pénzt és amikor már nagyobb a babád és munkát tudsz vállalni meglátod hogyan tovább, visszaköltözöl a kicsivel (aki ekkorra már bölcsis lehet) vagy ott helyben találsz munkát. Két év alatt sok minden történhet.

Mondjuk azt a részét nem értem, hogy ha nincs állásod akkor hogyan lesz 80 ezer a gyed+csp? Ilyenkor csak gyes+csp jár, nem?

2010. ápr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a GYED alatt nem lesz különösebb gond, ha beosztod a pénzed. Nekem is kb. ennyi volt, de még lakhatásra is kellett költenem, 30 ezres albérletet fizettem (ezért a szüleim támogattak egy kisebb összeggel - de nem annyival, amennyi a lakbérem volt). Nem volt sok pénzünk, de megvoltunk abban a két évben.

Az meg hogy most nincs állásod (akkor honnan mész gyed-re?) nem jeleneti azt, hogy két év múlva sem lesz. Addig még kitalálhatsz valamit, két év hosszú idő. De ha nagyon meg vagy szorulva, az nem járható út, hogy hazamentek a szüleidhez, és a lakást kiadod bérlőknek?

2010. ápr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!