Mennyit költesz kisbabádra?
Férjemmel lassan babát tervezünk. Hálistennek jól állunk anyagilag, legalábbis nem rosszul. Házunk van, szépen fújítottuk, mindkettőnknek van jó állása, engem várnának vissza ugyanide szülés után, úgyhogy lassan minden adott.
Azért elkezdtünk matekozni, hogy mennyibe is kerülhet egy baba ideális, és extrém körülmények között, de azt gondolom, hogy erre ti tudtok jobb választ adni :)
Minket nem az "indulás" érdekel, mert több hónap lenne arra, hogy beszerezzünk mindent, inkább a mindennapok.
Kérlek írjátok le, hogy nálatok mennyibe került az újszülött kisbaba gondozása mondjuk 2-3 éves koráig, utána már rálátok a dolgokra, mert van a családban akkora gyerek.
Érdekelnek a havi kiadások (pelenka, tápszer, fogyóeszközök, törlőkendő), és a rendhagyó dolgok (fejlesztés, magáellátás, magánorvos, ha erre szükség volt).
Huh, forintra pontosan nem tudom, de hátha segít.
Most a nagy 3,5 éves, a kicsi 7,5 hónapos. Mindkettő tápszeres volt, a másodikkal ráadásul megjártam, mert sok tápszertől volt problémája, valamelyiket meg el sem fogadta, így rengeteg táp ment a kukába vagy ingyen ajándékoztam el. A tápszerig mellszívó és mindenféle csodaszer vitte a pénzt (mellszívó 70e).. Cumisüveg, váltó cumik kellenek így, egy avent cumisüveg 4-6e, kettő cumi 2500-4000.
Pelenka eldobható (havi 12-16e ha jó áron sikerül), próbálkoztam a moshatóval de konkrétan anyagilag inkább ráfaragás volt, mire szembesültem vele hogy az eldobhatós kényelmét nem fogja biztosítani a legtutibb sem. És most itt az újszülött szett meg néhány zsebes, ami kb csak ingyen kellene másoknak:-D én persze 20-40-ért vettem őket használtan, újonnan simán jóval drágább tud lenni. Esetleg bérlés megfontolandó.
Ruhákat rengeteget kaptunk használtan, de veszünk is havonta párat, mert hiába kapunk, a gyerekek nem ugyanakkor születtek és más a növekedési ütemük is. A két lányom sem igazán tudott örökölni egymásról, tök más alkatuk van, pedig azonos évszakban születtek. Nem cifrazom, hipermarketekben vásárolok, teljesen vállalhatóak. (2000-5000 forint body szett, ruhák.) Cipő a nagynak játszik, iszonyat szivunk vele, befelé dől a bokája, úgyhogy szamos megy. 20-25e egy cipő, és nálunk három havonta venni kell. Mióta ovis, azóta többet is.
A használati eszközök közül az orrszivo fontos :-) 2000-3000 forint. Van fancy nosiboonk is, de pl most pont benne vagyunk a takonyban, sajna nem elég. Ha már betegség, az első gyerek betegség szűz volt egyéves koráig, a kicsi már nem, nálunk a patika 10-15e havonta - vitamin, bronchovaxom, orrspray, lázcsillapító, hányáscsillapito, smecta, normolyt, sinupret... Oltások 300-30000 forint, egyéves korig három bexsero (90e), két rota (45e).
Kiságy, babakocsi, pihenőszék, játszószőnyeg felesleges pénzkidobás volt nekünk, bár kaptuk ezeket mind. Mindkettő utálta a klasszikus babakocsizast, és velem aludtak. Ellenben a szovott kendő (15e) és egy liliputi hordozó (30e) nagyon ki van használva, illetve a legolcsóbb madaras teszkos esernyőre csukható babakocsi (30e). Nincs logika a gyerekekben.
Autós gyerekülés fontos, és kell belőle több 4-6 éves korig. Pont most jártunk úgy, hogy balesetunk volt, úgyhogy lehet két gyerekülést is cserélni, darabja 50-tol felfelé igénytől függően, és ezt nem merem használtan kockáztatni. Bár nekünk most pont egy rokonságban használt, de tutira balesetmentes gyerekülés védte meg a kicsit, de marketplaceen ezt sajnos nem tudod előre.
Fejlesztés, hát igen... A nagy hipoton, megkésett mozgásfejlődésű. Öthetes kora óta megy Dévény, tsmt, gyógypedagógia, alkalmanként 7-10e, stabilan havi 10-40e évek óta. Kellett gyermekpszichológus is (15e alkalmanként, hetente két hónapig), mert erősen szenzoros és felmerült az autizmus gyanúja. A kicsi szintén Dévény, de ő feszesség miatt, havi 10-15e a gyakoriság miatt születése óta.
Hirtelen ez jut eszembe, aztán ha van még valami, leírom.
Mi mindent kaptunk, szerintem, ha az első játékát fél évesen kapta tőlünk egy rágóka után (azt születésére kapta), meg ilyen kisebb dolgok: cumi, kanalak, cumisüveg.
Nálunk babaúszás heti 6000 körül van (ha szeretnétek járni, nyilván ez luxus).
Amíg anyatejes, addig nem kellett rá sokat fizetni.
D-vitamin volt, meg k-vitamin. Az ajánlott oltások (bexero-t valószínűleg be akarod adatni, ha nem vagy nagyon oltásellenes, mert egy nagyon csúnya agyhártyagyulladás, ami egy napon belül el tudja vinni a gyereket és ha időben kórházba értek, akkor is lehet, hogy egy életre hülye marad, viszont 100.000 forint a három együtt, az a leghúzósabb).
Mi a pelenkákkal elég hadilábon álltunk. Szerencsére megengedhettük magunknak, úgyhogy a védőnőhöz vittem át kb. 30.000 forint értékben pelusokat múlt hónapban, mert már megint nőtt és semelyik nem volt rá jó és elegem lett, hogy napi 4-5x lesz nyakig kakis a gyerek és moshatom kézzel a kakit, ami ki sem jött, csak ha tönkrefehérítőztek a ruhát, úgyhogy két hét alatt a szomszédos dm összes pelenkáját végigpróbáltuk és csak nagy kiszerelések voltak. De más ismerősöknél nem volt ilyen.
Most, hogy hozzátáplálunk havi egy fogkefe cserélődik. Plusz a babavíz. Innentől én is tudom, hogy nem vagyok normális, de lehet te is megőrülsz:
Püre talán heti 2 fogy (400 forint körül vannak) plusz megvesszük a bio kajákat neki (bár nem tudom van-e értelme, de a pürékből alig eszik a répát, krumplit, tököt, banánt meg lelkesen köpködi szét a padlóra - most 1700 forint pl. a bio répa kg ára. Ez kb. egy hétig elég. A mai projekt szerint meg épp a “kellően tiszta lisztet” próbálom megtalálni a durum lisztből vagy valami hasonlót, hogy tudjak neki tésztát adni a pürékkel, gondolom egy ezres). Szóval ha olyan őrült vagy, mint én, a világ összes pénzét el tudod tapsolni.
Amivel érdemes számolni, szerintem neked valami program. Vagy baba-mama torna vagy ringató vagy babaúszás vagy neked külön sport, mert nagyon bele lehet őrülni az otthonlétbe, főleg, ha a családod sem jár oda vagy a barátok és egyedül vagy egész nap. Heti 2 sporttal számolj.
10 hónaposak vagyunk, most így nézett ki a január:
- pelenka ( 2,5 csomag fogyott, számoljuk 3 csomagra ) : 30.000.-
- törlőkendő 8599.- ( ebből maradt egy kevés )
- babavíz 3200.-
- tápszer 4000.- ( receptre kapjuk brutál olcsón így )
- fürdéshez elfogyott dolgok 3000.-
- napi 1 bébiételt eszik ( nem hajlandó túl sok mindent enni ) 20.000.-
Összesen 68.799 + vettünk egy-két játékot, ami ugye nem létfontosságú.
A hónapban ruha nem kellett, sem gyógyszer vagy egyéb különleges dolog.
Anyatejes volt így az 0 forint
6 hetes csípőszűrésre nem volt időpont államiba, így magánban az 60 ezer
Enyhébb oxigénhiánnyal született, mozgása is le volt maradva, de kellett terápiákat kapnia, szintén magánban, mert államiban nem volt belátható időpont.
dévény torna:35 ezer/hó
vízi terápia 45 ezer/hó
kiropraktőr.25 ezer volt az állapotfelmérés és 10.000/alkalom a kezelés (4 kellett belőle)
választható védőoltások:110 ezer körül mire mindet megkapja 1 éves koráig.
ruhákat, játékokat nagyrészt kaptuk, vagy használtan vettük
szintén mosipelusozunk, a szett azt hiszem olyan 90 ezer körül volt
járunk baba-mama foglalkozásra ez 4000/alkalom és babaúszásra oda 15 ezer körül van egy havi bérlet(4 alkalom)
havi lebontásban olyan 120-130 ezer/hóra jön ki, de elvileg a terápiák már nem sokáig kellenek, így a költség le fog menni olyan havi 70-80 ezer körülre (hamarosan hozzátáplálás stb)
"pelenka ( 2,5 csomag fogyott, számoljuk 3 csomagra ) : 30.000.-
- törlőkendő 8599.- ( ebből maradt egy kevés "
Hàt azért ez nagyon extrém, mert átlag 10 hónapos nem használ el napi 10-15 pelenkát, ilyen összegek alapján kb. ez jön ki.
hu, nagyon köszönöm a válaszokat, örülök hogy rálátok arra is, hogy mi van akkor, ha nem minden tökéletes, és a babának szüksége van külön fejlesztésekre. Nyilván a legjobb ha az ember a legrosszabbra készül, ne legyen kicentizve :)
Azt látom, hogy a mindennapos költségek tudnak szórni.
Valaki írta, hogy az orvos felírja a tápszert és így kedvezőbb, de mintha olvastam volna valahol, hogy megszűnt rá a támogatás?
Állandóan változik, így nagyon nehéz összeszámolni és inkább csak saját példát írnék. Mi nem jártunk fejlesztésre, de megengedtünk olyan luxusokat olykor, mint baba-mama programok, vagy babaúszás.
Pelust nagy akcióban szoktam venni egy halommal. Most pl. blackfridaykor vettem vagy 3-4 havi adagot, az így mondjuk egy 10-esre jön ki havonta, de ez márkás, sokáig használtunk Aldi saját márkást, én szerettem, kb. fele ennyiből kijött.
Fele-fele anyatejes és tápszeres volt kb. 7 hónapos koráig, de mindig változott mennyi tápszer fogy, így ezt is nehéz mérni, legyen mondjuk havi 2 doboz átlag.
A meleg kaját nem számolom, mert nem számottevő igazán, hogy ő is eszik belőle, gyümölcs viszont eszméletlen sok fogy. Csak azért, mert én előtte lusta voltam rájárni, de ha már ő is azt uzsizik, én is megeszek ezt-azt, szóval az érezhetően több, mint korábban, de nem vág földhöz, legyen mondjuk 6 ezer az ő adagja/hó. :)
Babauszi 7 ezer forint hetente, egyéb baba-mama program 1500-tól a csillagos égig, mi átlag 2500 forintot fizettünk alkalmanként.
Ruhát nagyon sokat örököltünk az elején, így ha arra havi 10 ezret költöttünk, már sokat mondok. 92-es méret felett én már nehezen találok szép használt darabokat, így most a ruha kérdés drágább lett és ugye már kell cipő is, ami negyedévente 10-15 ezer forint, ha csak egy párt veszünk. Van, hogy szezon közepén vált méretet, az totál ráfizetés. :D Pl. most nőtte ki a téli bundás cipőjét, amit november végén vettünk és még tökéletes állapotban van, most veszünk neki mégegyet, amit jó ha egy hónapig fog még használni. Tavaszra kell már az átmenetit venni, nyárra a szandit... Ruhában nézelődök marketen, de a Pepcoban, Tescoban, Sinsayben is gyakran megfordulok és igyekszem akciósan beszerezni a következő méret pakkot, mire kell, addigra összeáll.
Vitaminok, popsikrém, törlőkendő, snackek, havi bontásban szerintem max 3-4 ezer (szintén akciósan veszek nagyobb mennyiséget mindenből). Nem kötelező oltások kb. egy 20-as/oltás, az elején lehet egészen sok, de ez rajtatok múlik. Ha beteg, az igen megtudja nyomni a költségvetést, de az szerintem felnőttnél is így van. Érdemes ep számlát nyitni, ha még nincs. Egy-egy magánorvosi ellátás (mi pl. uh-n és szemészetesn voltunk vele eddig) 20+ ezer, mint egy felnőttnél, de szerencsére adhoc és szintén jó ha gyűjtögettek ep-re, így nem igazán érzi meg a család. :)
Hogy őszinte legyek mi játékokat nem veszünk, csak alkalmakra, így sem győzöm lassan hova pakolni és még nincs 2 éves. Próbálunk értelmes dolgokat kérni ajándékba a családtagoktól is. Ha havi bontásban nézném, akkor max 2-3 ezer forintot költünk rá havonta.
Szóval én egyelőre nem érzem túl nagy költségnek a gyerek jelenlétét, de az azért már most érezhető, hogy ahogy nő, egyre "drágább" lesz. :)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!