Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj ha 13 hónapos babámnak...

Nem baj ha 13 hónapos babámnak még gyakran turmixolok? Ti meddig turmixoltátok a gyümölcsöt és meddig a fö étkezést.

Figyelt kérdés
szépen megeszi a kenyeret és szalámit a puha gyümölcsöket meg igazából mindent de ha igy kinálom ebéddel akkor keveset eszik.és persze elfogy a türelem is aztán löttek a kajának.ti hogy csinaltatok?és meddig?
2010. okt. 23. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én babám 14 hós, ő is nagy zsemle-kenyér-szalámi-virsli evő, de ha egyáltalán nem töröm össze az ebédet, nem enne. A mai napig próbálok olyat főzni, amit lehet levesesebben is adni, pl. főzelékek, paprikás krumpli, mert a nagyon szárazakat nem eszi meg, pl. kocka pöri tésztával, rizzsel. Ezeket is nagyon jól össze kell törni, ha marad benne 1-2 nagyobb db, azokat kiköpi, én úgy csinálok, mintha észre sem venném, félreteszem, aztán etetem tovább. Érdekes, de az üveges babakaját meg megeszi, pl. amiben nagyobb a tészta.

A gyümölcsöket turmix-szolom még, a joghurtból a gyümit kiköpi, bár néha-néha lecsusszan mégis. Próbálkoztam almával vékony szeletekkel, egy darabig rágcsálja a darabokat, aztán vagy lenyeli, vagy kiköpi. Egyik nap fuldokolt tőle, úgyhogy egyelőre ezt hanyagolom. Még csak most jönnek a rágófogai, sokat nem várhatok tőle.

2010. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13 hónapos lesz mindjárt a lányom és én is sokat turmixolok még, mert csak 2 foga van. Most jön a fölső kettő. Bár már 8 hónaposan adtunk Neki kekszet, kiflit, kenyeret, mindent szépen elrág, megeszik, a darabos főzeléket is, ha puhára van főzve, de néha kiszedi a szájából. Vannak időszakai, amikor nem eszi meg a darabost, és van amikor nem hajlandó kanállal enni.
2010. okt. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is turmixoltam még ekkor,csak kicsit darabosabbra hagytam.4 foga volt.
2010. okt. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor jó mert nekem gyakran modogatják hgoy miért turmixolok már neki,nem kellene.de ugy érzem még kell neki,majd ha több fogacska lesz hátul akkor konnyebben eszik ö is.
2010. okt. 24. 08:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Szintén 13 hónapos lesz a kisfiam, 6 foga van. 7 hónapos kora óta nem turmixolok, csak villával török össze mindent (9 hónaposan jöttek ki az első fogai). Gyümölcsöt is a kezébe adom (alma, körte), a banánt karikákra, a barackot cikkekre vágom, úgy eszi meg.

Ha az ebéd túl sűrű lenne villával való összetörés után, kevés vízzel hígítom. Tudom, hogy elég undinak hangzik, de a bébiételekben is van víz. Tegnap például rakott krumpli volt, villával összetörtem, és elég sűrű, száraz volt úgy, tettem hozzá pici vizet, hogy "pürésebb" hatású legyen, simán megette.

2010. okt. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az enyém is megeszi csak keveset és utánna persze nyügi mert éhes maradt.
2010. okt. 24. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!