Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig turmixoltátok babátokna...

Meddig turmixoltátok babátoknak az ételt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Kb.6 hónapos korig. De már előtte is kapott pl. levesben főtt sárgarépát,krumplit csak villával összetörve.
2010. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semeddig.Első perctől kezdve villával törtem. Egyik gyerekemnél (négy van)se volt probléma a darabos étel bevezetésénél!
2010. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi, nálunk 6 hónapos korban kezdődött a hozzátáplálás almareszelőn reszelt almával, aztán a húsos kajákat turmixoltam, majd próbáltam tört krumpli adni, de fulladozott tőle...
2010. szept. 19. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Kb. 10 hónapos koráig turmixoltam, utána már elég volt villával összetörni. Sőt, úgy 16 hónapos kora körül észrevettem, hogy szívesebben eszik, ha egyáltalán össze sem töröm a kaját, csak max. kisebb darabokra vágom. Egy dologgal kell még a mai napig trükköznöm, a hússal. Csak úgy tudom a kajába juttatni, hogy összeturmixolom egy pici adaggal, és belekeverem pl. a főzelékbe. Magában nem hajlandó megenni. Felvágottakat, virslit simán, de a főtt/sült húsokat nem.
2010. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
1 évesek vagyunk és még mindig turmixolok. Öklendezünk még mindig a darabos ételektől.
2010. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
sosem turmixoltam és nálunk sem volt gond a darabosabb ételekkel. Mindent villával törtem, üvegreszelőn reszeltem, a husit jól vágó késsel apróra vágtam.
2010. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kb. 7 hónapos volt, amikor (fog nélkül) kikapott a kezemből egy darab kenyeret, és elkezdte majszolni. Azóta csak villával töröm össze. Ha olyat adok, amitől fulladozik, egy pici vizet keverek hozzá, hogy jobban "csússzon". :)
2010. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én ikerfiaim nagyon zsíványak voltak, hamar hozzászoktak a turmixolt kajához és nem akarták rágni a kajájukat. 20 hónaposan az ebédet még turmixoltam (el lehet ítélni máshogy nem ették meg és üvöltőttek, hogy éhesek). Az volt a technikájuk, hogy csak nyelni kelljen, hamar eszünk és mehetünk rosszalkodni. Bezzeg apa kajáját el tudták rágni. Aztán anya bepörgött és közölte elromlott a turmix!!!

Az egyik kisfiam elfogadta a helyzetett és szépen evett, a másik hisztizett és 3 kanál után közölte, hogy jólakott és elment aludni (próbáltam neki kis tejet adni ilyenkor nehogy "éhen haljon", de bevágta a durcit és közölte, hogy nem és mutatta a turmixot) . Szegénykém 4 napig nem ebédelt, az ötödik napon megtört a jég, a gulyáslevesből már evett és háromszor repetázott is.


Amint lehet szoktsd le a turmixról!!!

Könnyen hozzászoknak, hogy nem kell dolgoznia akajával. Én azt a hibát követem el, hogy hallgatam az anyósómra, ő 2,5 éves koráig turmixolt ételt adott a kisfiának.

2010. szept. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!