Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig turmixoltátok...

Mennyi ideig turmixoltátok pépesre a baba ételeit?

Figyelt kérdés
Most 6 hós a fiam, jó egy hónapja kap gyümölcsöt, zöldséget. Többnyire még mindig turmixolom neki, de meddig kel? Mikortól nem baj, ha kicsit darabosabb az állaga?
2009. nov. 30. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Van már foga?

Amíg a fiamnak nem volt (11 hónapos koráig) mindig turmixoltam. Most 4 van neki, 1 éves múlt, de még most is turmixolom a gyümölcsöt, a főzeléket nem teljesen pépesre, vagy villával jól áttöröm a zöldséget. És kap a főtt zöldségekből a kezébe kisebb darabokat, amit közben elrágcsálhat.

2009. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát én jó sokáig. Most 2 évesen jöttek ki a kis örlők és szemfogak, addig 8 foga volt, amivel csak harapni tudott rágni nem.

hiába próbáltam neki adni pl kiflit. Szétnyálazta, de alig evett belőle, ha meg leharapott egy darabot előbb utóbb fullákolt tőle.

Szóval én inkább tápláló egészséges főzelékeket turmixoltam és a husit is. Most már rág, mert van mivel...

2009. nov. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Addig amíg nem volt foga.
2009. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Addíg érdemes amíg az örlőfogak ki nem jönnek. A fiam 1éves és én még bőszen turmixolok, mert fulldoklik a darabos kajától. Erőltetni nem akarom, mert vagy megfullad vagy megutálja az evést. 2foga van alul és most bújik a felső 4neki. Őrlőfog még nincs.
2009. nov. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 éves, még mindig lelkesen turmixolok neki, mert a darabokat kiköpi. Viszont ha a kezébe adok neki valamit, kenyeret, kekszet, azt megeszi. Kanálról nem bírja a darabokat.
2009. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azért kérdezem, mert a fiam, bár foga még nincs, megeszi akkor is amikor csak villával töröm össze, és az ugye jóval darabosabb...
2009. nov. 30. 16:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj neki a pocija és nem fullákol tőle,akkor add nyugodtan úgy.Később nem lesz gond,ha darabosat kell ennie.
2009. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!