Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor mit egyen? Akik nagyon...

Akkor mit egyen? Akik nagyon egészségesen etetik a gyereküket miket adnak enni uzsira, tízóraira?

Figyelt kérdés
Mindig gyümölcsöt és natúr joghurtot? Tényleg érdekelne, mert én azért, hogy változatos legyen a dolog adok neki krémtúrót is és gyümölcsjoghurtot is. 11 hós múlt.
2010. okt. 22. 12:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik gyerekem most kezdte az ovit. Megsúgom nektek ott ivott először cukros teát, de úgy gondolom már itt volt az ideje.(jó, nagyszülőknél ivott már, de nem volt rákattanva) Én csak arra törekedtem, hogy 2 éves korig ne egyen csokit, cukorkát, nyalókát, chipset ilyesmit. De pl a májkrémmel, virslivel, Danoninóval semmi bajom, ha mértékkel adjuk. Persze 1-1,5 éves kor után. Szóval ezt betartottam 2 éves korig és utána valahogy megszokta. Nyalókát, cukorkát most sem szereti, nekem adja, ha kap valakitől. A gumicukrot mondjuk imádja, de az oviban azt mondta, hogy ő inkább vizet iszik, mint teát. Mentek kirándulni az ovival és a többi gyerek Chipset vitt, ő meg ropit. Megkínálták, de nem kérte. Még mai napig kölesgolyót eszik, ami más gyereknek (aki sós kukihoz szokott) ízetlen. Szóval szerintem elégedett lehetek, mert nem igényli az édességet. A kistesó most 10 hónapos, nála is igyekszem ezt betartani.

Amúgy a mi ovinkban elég "modern" kaja van, pedig nem magánovi. Szokott lenni saláta pl leves helyett, mondjuk az én gyerekem biztos bele se szagol- szerintem a többi se! De lehet majd egyszer megkóstolja és ízleni fog. Legtöbbször teljes kiörlésű kenyér van és mindig van zöldség vagy gyümi az uzsi, tízórai mellé. Persze azt nem tudom ezek mennyire frissek, de szoktak gyümölcsnapokat tartani minden héten 1 nap, amikor a szülők visznek be gyümölcsöt és egész nap ki van rakva eléjük feldarabolva, és játék közben bármikor ehetik.

2010. okt. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
71%

Ez nem úgy működik, hogy 1 éves kor után rászabaditjuk a gyereket a felnőttek - sokszor megszokásból kicsit elrontott - étrendjére, és a gyerekorvosok és védőnők sem ezt javasolják.

Az viszont tény, hogy minél tovább kiméljük a gyerek immunrendszerét, felszivó - és emésztőrendszerét a számukra megterhelő és felesleges anyagoktól (mint például igenis az édességek, adalékanyagok, stb ...), később egyrészt sokkal hatásosabban képes "védekezni" ezek ellen, másrészt, ahogy az előttem szóló is irja, a gyerek egyszerűen nem szokik rá a hülyeségekre, és annyira igényelni sem fogja. De ha csak annyit érünk el, hogy minél később kap az értelmetlen (amúgy persze finom) élelmiszerekből, már akkor is sokat tettünk a gyerek egészségéért.

Ez az én véleményem, nem kell egyetérteni vele.

2010. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

tegnap 09:45 voltam

Kedves utolsó, örülök, hogy valaki egyetért velem.

Én pl a mikuláskor, húsvétkor kapott rengeteg csokit is magzabálom a gyerek elől (persze nem a szeme láttára) .De az a mennyiség ha én adagolnám 1 évig is kitartana. Mivel én és apa is szeretjük a csokit( és nekünk már úgyis mindegy) meg szoktuk enni a jobb fajtákat. A kakaómasszás gagyi csokikból meg muffint sütök, vagy tortabevonónak használom. Mert úgy ha eszik is belőle a gyerek nem olyan mintha töményen a csokit majszolná. Persze azért nem vonjuk meg tőle teljesen, végülis ő kapta. De elrakom előle és így nem tudja nyomon követni, hogy még mennyi maradt. És egyszercsak kijelentem, hogy elfogyott.

Lehet ezt valaki kegyetlenségnek tartja, de én a gyerek érdekében teszem.

2010. okt. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lesz az óvodában velünk, ez jó kérdés. A lányom nem eszik kenyeret, zsemlét, kiflit, húst egyáltalán. Én kínálom, de nem kell neki. Na jó, egyedül a virslit, ami nem épp egészséges, de más formában nem eszik húst. 2,5 éves, már adok neki csokit, sütit. De 1-1,5 éves korában nem kapta, csak gyümölcsöt meg főzeléket, anyatejet.

Szerintem kikerülhetetlen, hogy egészségtelen dolgokat egyen, pláne, hogy ami egészséges, az tényleg marha drága, meg nem is igazán finom. De azért arra kéne törekedni, hogy minél később kapjon ilyeneket.

2010. okt. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!