Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor mit egyen? Akik nagyon...

Akkor mit egyen? Akik nagyon egészségesen etetik a gyereküket miket adnak enni uzsira, tízóraira?

Figyelt kérdés
Mindig gyümölcsöt és natúr joghurtot? Tényleg érdekelne, mert én azért, hogy változatos legyen a dolog adok neki krémtúrót is és gyümölcsjoghurtot is. 11 hós múlt.
2010. okt. 22. 12:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Hát szerintem egy 11 hónapos gyereknek ne adj még krémtúrót, meg gyümölcsjoghurtot. Igen, én délelőtt gyümit adok neki, ebédre főzeléket, uzsira megint gyümit, vacsira tejpépet. Na, arról is megoszlanak a vélemények, hogy a tejpép egészséges-e. Igaz, ő még csak most 8 hónapos. Lassan bevezetem nála a tejtermékeket is.

Első gyerekemnél úgy csináltam, és most is úgy fogom:

natúr joghurt+gyümölcs, sima túró+ gyümölcs. Ezeket már eheti egy 11 hónapos. Viszont a bolti kész gyümölcsjoghurtban és krémtúróban van egy csomó e-faktor. Sőt, még azt is olvastam, hogy tesznek bele valami anyagot, ami függőséget okoz, hogy minél többet el tudjanak adni belőle.

2010. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
én gyümit adtam majdnem mindig, nagyritkán HA-s tejpépet, ui. a tejtermék meghajtotta (de azt nem nagyon szerette). azonkívül, amikor a sütőtöknek szezonja volt, akkor azt is.
2010. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Én nem egészségesen etetem, de azért adok tippeket, ha nem bánod. :-)

11 hónaposan kezdtük el a mindenféle szendvicseket, vajkrémmel, májkrémmel, sajtkrémmel, felvágottal. Tudom, tudom, mindegyik tele van adalékanyaggal, de én sajnálom arra fordítani a drága időmet, hogy egy májkrémet, 1,5 órán át kotyvasszak. Inkább játszunk ez idő alatt.

Ja, és nálunk nagy kedvenc a vajas-lekváros kenyér, bár nyilván ez is szörnyű egészségromboló.

Szokott kapni virslit, krémtúrót, joghurtot is, ez utóbbit felturbózom zabpehellyel.

2010. okt. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
A mai világba ha egészségesen akarod etetni, akkor szegény éhen halhatna, mert nem igazán változatos. Sztem semmi baj, a gyümi joghurttal a krém túróval, és a felvágottakkal, virslivel stb. Valamit ennünk kell
2010. okt. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
még az utolsó vagyok. Kisfiam 10 hós korától kap gyümi joghurtokat, krémtúrót, ilyeneket. 1 éves korától felvágott és társai. Nincs mindenkinek pénze bio kajára.
2010. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
10 hónapos a fiam és a gyümölcsön kívül tízóraira, uzsira jó kis tápláló kaja a gesztenyepüré, persze ezt is gyümölccsel kapja és nyilván tejszínhab nélkül. Szoktam túrót is kikeverni gyümölccsel és a natúr joghurtot is gyümölccsel és gabonával adom. DM-ben kapható 2 féle gabonapép. Általában ha a tízórai tejtermék, akkor az uzsi gabona. Gyümölcs az mindig jöhet, mert annak van íze is.
2010. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon jó kis krémtúrót lehet készíteni úgy,hogy a sima túrót kikevered mézzel! Még egy kis házi dzsemet,vagy lekvárt is tehetsz rá! Finom és egészségesebb,mint a bolti, és ehhez igazán nem kell sok idő!
2010. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
méz nem ajánlott még ekkora babának....
2010. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy aki olyan nagyon egészségesen eteti a gyerekét, az majd, ha bölcsődés vagy óvodás lesz mit fog enni? Mert én nem vagyok a csoki, túrórudi, tejszelet stb híve, nem igazán nassoltatom a gyerekemet, mert alapból nem egy jó étvágyú kisbaba volt. Örültem mindig is, hogy legalább a fő étkezéseit megette, nem etettem közöttük. Mivel nem szívlelte sosem a tápszert és 14 hónaposan elutasította, a tehéntejet, kakaót úgy szintén nem fogadta el, így maradtunk az actimelnél. Ezzel indítja a napját (csak zárójelben kérdezem ha egy üveg/bögre kakóval kezdené egészségesebb lenne?). Reggelire kenyeret (boltit), kalácsot felvágottal, vajjal, vajkrémmel, májkrémmel, sajttal, lekvárral sőt, most mindenki borzadjon el, néha napján csokikrémmel eszik, teát iszik mellé. Ebédre szinte bármit megeszik, amit mi, imádja a leveseket, főzelékeket. Uzsonnára gyümölcsjoghurtot, krémtúrót eszik, mellé mindig kínálunk friss gyümölcsöt, több- kevesebb sikerrel (ezzel valamit nagyon elrontottam, mert tényleg nem egy gyümölcsös fajta, pedig tényleg próbáltam vele megszerettetni). Vacsorára hideget eszik, hasonlókat mint reggelire, ilyenkor még kaphat virslit, főtt tojást, bundáskenyeret, tejberizst is. Vacsira is teát iszik, napközben pedig 100%-os gyümölcsleveket, vizet szokott. Két hete bölcsis, egyenlőre nem tudtak elé rakni olyan ételt, amit ne evett volna meg. Még a gyümölcsökből is eszik, sőt tejet, kakaót iszik. Bevett szokás ott, hogy reggelire felvágottat kap, tízóraira mindig kínálnak nekik valami nassot, ebédnél sem ritka, hogy kiegészítésnek kapnak túrórudit, vagy valamilyen süteményt. Sőt biztos, hogy a főzelékeket rántják, habarják. Akkor Magyarországon nem szabad bölcsődébe adni a gyereket, vagy rossz anya vagyok mert oda viszem? És a szuperanya gyereke nem fog járni vagy csak éhen hal?
2010. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
12.55 vagyok. Utolsónak ott a pont. Mi van a bölcsivel, ovival, ott nem bio kaja van. Sőt (dajka vagyok, tehát látom/tam). Nagyon sokszor kellett válogatni a gyümölcsöt, mert már fele rohadt volt, és látszott, hogy nem friss romlásról van szó.
2010. okt. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!