Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor mit egyen? Akik nagyon...

Akkor mit egyen? Akik nagyon egészségesen etetik a gyereküket miket adnak enni uzsira, tízóraira?

Figyelt kérdés
Mindig gyümölcsöt és natúr joghurtot? Tényleg érdekelne, mert én azért, hogy változatos legyen a dolog adok neki krémtúrót is és gyümölcsjoghurtot is. 11 hós múlt.
2010. okt. 22. 12:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Volt, hogy ki is dobtuk az egészet, nem válogattuk tovább, mert nem lett volna értelme.
2010. okt. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell cinikusnak lenni,mindenki úgy csinálja ahogy az neki,illetve a babájának jó!De ezek a megjegyzések?!csak arról szólt a kérdés AKI egészségesen eteti a babáját ,mit ad neki..ennyi..a kérdezőnek elnézést az off-ért
2010. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
A megoldás: magánbölcsi. Friss gyümölcsök, zöldségek még télen is, jó minőségü főtt étel, sonka, szalámi, nutella. És még sorolhatnám..
2010. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

nem értem, miért baj, ha vki gyümölcsöt ad, és igyekszik (otthon) egészségesen etetni? főleg, ha még hajlam is van az elhízásra., az én szüleim ssajnos nem fihgyletek oda, hogy mit eszem, láss csodát, 10 évesen 50 kiló voltam--.. lefogytam, de azóta is nehezen tartom a súlyomat, nagyon kell figyleni. és a kislányomnál igenis figyelni fogok, hogy mit kap, én itthon nem etetem nutellával, túró rudival és társaival. ui az is zsámít hogy ki mit szok meg gyerekkorában. mondjuk szerencsém van mert ő szereti a gyümit. nyilván attól nem lesz baja amit az oviban kap majd mert lemozogja. de itthon nem fog ilyenekt kapni az tuti. én nem ítélem el ha vki ad, ő dolga, de miért baj ha én törkeszem rá, miért kell emiatt lefikázni???????

22 hós a kicsim.

2010. okt. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

14.06-os vagyok.a nagylányomat (10 éves)sajnos annak idején nem úgy etettem ahogyan kellett volna,akkor teljesen máshogy éltem,étkeztem én is.Sajnos mivel hajlamos rá,egy kicsit el van hízva,ami számára is zavaró.Most a kislányomnál(16) hónapos,próbálok odafigyelni arra mit adok neki,hogy később ne legyen ebből problémája.Sokan azt mondják,hogy adtam neki és semmi baja nem lett tőle..Persze hogy most még nem mutatkozik meg,sőt a rendszeresség a kulcsszó.Ha csak időnként kap ezt-azt az nem tud beépülni a szervezetébe,mindenesetre én odafigyelek,tegyen mindenki belátása szerint.Reggeli nálunk általában banán reszelt almával zabpehellyel,időnként egy kis joghurt,túró bele.

Ebéd amiket mi eszünk,uzsonna zsemle kefírrel(ezt imádja),vacsi vajas kenyér sajttal,almával,vagy zöldségekkel.Úgy gondolom mivel ebédre elég változatosan készítek hozzájut minden szükséges tápanyaghoz a szervezete.

2010. okt. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Én igyekeztem a legegészségesebben etetni a lányomat, bár nem volt egy jó evő gyerek, de azért mindenbe belekostolt és evett kicsit! Délelőtt gyümölcsöt evett (mondjuk én sem értem mi a fene baj van a gyümölcs evéssel, pláne, ha a kicsi megeszi, szereti, és jól lakik tőle) ebbe szoktam neki rakni gabonapépet, reszelt kekszet st, hogy laktatóbb legyen. Egyébként annyi féle gyümölcs van, hogy nem is értem, hogy a ez miért nem lehet változatos. Nálunk ma is nagy sláger a sütőtök ilyenkor ősszel, tízóraira tökéletes, pedig már 2,5 éves a lányom.

Uzsonnát magam készítettem natur joghurt és itthoni lekvár, vagy házi túró valamilyen gyümölccsel (akár fagyasztottal is) keverve és már kész is a gyümölcsjoghurt, túrókrém. Én boltit nem adtam még ennyi idősen.

Mindezek ellenére, hogy 1 éves koráig nagyon odafigyeltem a táplálkozására, mára igazi kis mindenevő, semmit nem utasít vissza. És nem kell azért magánbölcsibe járatnom, mert válogatós!!!


Nem tudom miért ez a sok rosszmájú megjegyzés? Miért baj, az, ha valaki (a saját meglátása szerint) a legjobbat szeretné a gyereknek.

2010. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Azért 11 hónaposnak vajrémet, májkrémet, sajtkrémet, felvágottat még nem kéne kapnia akkor sem, ha nem vagyunk bio - meg egészségmániásak ...

Én sem engedhetem meg magunknak a biokaját, de arra figyeltem és figyelek, hogy a szükségtelen dolgokat elkerüljük. Igen, 1 éves kor alatt legjobb a sok gyümölcs, zöldség, szinhús (csirke), kukoricadara, és nem mellesleg az anyatej, illetve tápszer. Egy csecsemő esetében a változatosság még nem arról szól, amiről nálunk, felnőttek esetében ...

2010. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Tehát 11 hónaposan még éljen házilag készített natúr joghurton és gyümölcsön, de egy évesen már eheti azt, amit mi. Hogy is van ez?
2010. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Senki nem irta, hogy az 1. életév betöltése után azt egye a gyerek, amit mi.

És egyáltalán nem is kell azt ennie egy 1,5 vagy 2 éves gyereknek sem, ami a felnőtteknek.

2010. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Senki nem írta, csupán ezt mondják a védőnők és a gyerekorvosok is.
2010. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!