Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy sétáltatjátok 16-18...

Hogy sétáltatjátok 16-18 hónapos kicsiteket?

Figyelt kérdés
Nekem már nem marad meg a babakocsiban de sétálni sem lehet vele mert sosem arra menne, amerre kell, rohangálna össze vissza, nem hajlandó kézen fogva jönni, inkább földre dobja magát és hisztizik. Minden egyes falevelet megcsodál, autót, bokrot, ami érthető, hisz felfedezi a környezetét, de elég nehéz mert mindenhova bemegy, bemászik, ha rászólok, akkor kiborul. Van hogy 3-4 méterenként kell felvennem, visszatennem a babakocsiba majd megint ki és hasonlók, hogy haladjunk. A környéken sajnos nem nagyon van lehetőség rá, nincs olyan hely ahol össze vissza rohangálhatna.
2010. okt. 19. 14:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

megszorítom a kezét és megmondom neki hogy ha nem fejezi be most azonnal akkor visszaviszem a lakásba bezárom és egyedül megyek sétálni. minden mást megpróbáltam semmi nem hatott. egy hónappal ezelőtt kb egy hajszálon múlott hogy nem ütötte el az autó.

19hós

2010. okt. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Én is mondok és magyarázok neki minden ilyet de szerintem nem érti :( Minden gyerek rendesen sétál bármerre megyünk csak ő nyüszít és visít :(
2010. okt. 19. 19:45
 13/14 anonim ***** válasza:
Legyél vele határozott! Nekem 19 hónaposak a kisfiaim, hisztisek, de ha sétáról van szó, jól viselkednek. Egyikőjük a babkocsi tolókarját fogja, másik a kezemet. Ha el akar szaladni, vissza rakom a babakocsiba, és bekötöm a biztonsági övet, amit nagyon utál. 5 perc után megkérdezem, hogy tud-e szépen sétálni, ilyenkor bólogat ezerrel, és tényleg szépen jön mellettem. A falevél szedésére kitaláltam, hogy mindenkinél lehet 1 falevél, vagy 1 kavics, de semmi mást nem fogdoshatnak. Már a szemetet és a cigicsikket is figyelmen kívűl hagyják. Másik jó megoldás, amelyik kezét nem fogom, azt örömmel bele dugja a zsebébe. És soha nem veszem fel ölbe őket, vagy séta vagy babakocsi. Már egy párszor anélkül is mentünk, mindketten fogták a kezemet.
2010. okt. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd próbálkozom tovább, remélem idővel nálunk is megoldódik a dolog :)
2010. okt. 20. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!