Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy sétáltatjátok 16-18...

Hogy sétáltatjátok 16-18 hónapos kicsiteket?

Figyelt kérdés
Nekem már nem marad meg a babakocsiban de sétálni sem lehet vele mert sosem arra menne, amerre kell, rohangálna össze vissza, nem hajlandó kézen fogva jönni, inkább földre dobja magát és hisztizik. Minden egyes falevelet megcsodál, autót, bokrot, ami érthető, hisz felfedezi a környezetét, de elég nehéz mert mindenhova bemegy, bemászik, ha rászólok, akkor kiborul. Van hogy 3-4 méterenként kell felvennem, visszatennem a babakocsiba majd megint ki és hasonlók, hogy haladjunk. A környéken sajnos nem nagyon van lehetőség rá, nincs olyan hely ahol össze vissza rohangálhatna.
2010. okt. 19. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az enyém nem rohangált de az igaz hogy a sétával a bevásárlás háromszor annyi idő mint egyedül v. régen babakocsival de nem zavar.


mellékúton mentünk csendes utcákban ahol kijöhetett a babakocsiból nem járt sok autó.


a kiváncsisága normális..

van hogy kevés az alma itthon de elég lenne és elmegyünk a zöldséges nénihez beszélgetni meg közlekedést tanulni és veszünk almát is ...

2010. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nincs kis motorotok? Azzal meggyorsítanád a haladást és ő is élvezné, nem állna meg méterenként.
2010. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy sétálunkmár hónapja,pedig még csak hónapos,de rászánom az időt, ez a dolga felfedzni a világot, ettől okosdik,hogy hagyom megtapasztalni,ismerkedni.Ha dolgom van,pl boltba megyünk, azt a babakocsiban ülve elvégezzük az elején, aztán sétálhat kedvére.
2010. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ez az a kor, amikor mindent felfedezik a világot. Két választásod van, vagy rászánod az időt, s hosszú sétáitok lesznek, vagy visszatérsz a babakocsihoz.

Én mindkét gyermekemnél másfél éves kor körül kezdtem el a sétát, először mindig a közelben, majd mindig egyre messzebbre mentünk.

2010. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Keress olyan helyet, ahol nyugodtan elengedheted Őt, nem járnak az autók, nincs nyitott kapu, üzlet stb.

Pl. sétány, tér, erdő, stb. Biztos van valami a közelben.

Nálunk is a séta azt jelenti, hogy kimegyünk a szomszédos tópartra, ahol fás, füves rész van és a drágám ott nézegeti a faleveleket, madarakat, kutyusokat, akiket sétáltatnak, megnézi a kavicsokat, faágakat a földön. Mi már nem viszünk babakocsit, csak ha boltba megyünk, vagy postára stb.

Szóval a séta már nekem nem séta, csak a kisfiam levegőztetése:-)) De a lényeg, hogy Ő jól érzi magát:-))

Üdv:

Brigi

2010. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt/van nálunk, teljesen kiakaszt. Most 22 honapos. 1 éves kora ota jár egyedül éz azota nem ül a kocsiban, már össze is raktuk. Vettünk olyan biciklit neki, amit tudok irányitani, de abban sem ül sokat. Jobban szeret gyalog járni, és nem fogja a kezemet (idegenek kezét bezzeg megfogja ha hivják). Okvetlenül más irányba megy mint én. Mi elég nyugis környéken lakunk, de akkor sem szeretem hogy össze-vissza rohangál. ha be kell mennem vele bevásárolni, vagy valamit elintézni, egész uton etetem minden féle hülyeséggel amit szeret, csak hogy üljön. Ugy látszik ez ilyen időszak. Kitartás!
2010. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a gond, hogy elhúzódik a séta, hogy nézelődik és ismerkedik a világgal, hanem hogy egyszerűen nem lehet irányítani, hogy nem fogja meg egy pillanatra sem a kezem. :( A kismotort még nem tudja hajtani, nem is érdekli. Rémálom minden séta.
2010. okt. 19. 15:06
 8/14 anonim ***** válasza:
Az enyém se fogja meg,d e ha idegen kéri azzal elmenne. Én a babakocsival, triciklivel szoktam mellette menni, és irányítgatni, folytona járda melletti bicikliútra vágyik, ezért ő megy belül.
2010. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

kismotor:)

én erősen megfogom a kezét, akkor hisztizik de mondom neki, hogy ha nem nyugszik meg visszaviszem és otthagyom. lehet lepontozni, de azóta normálisan sétál mellettem.

17hós kisfiú

2010. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Megfogom a kezét ha nem akarja akkor is. Aztán cibálom egy darabig, mig meg nem nyugszik. Volt már hogy kiszaladt az auto elé. Szoktam mondani neki, hogy ha nem ülsz be a biciklibe(triciklibe, kocsiba), akkor megyünk haza. Néha muszály szigorunak lenni. Nem minden gyerekre hat a "szép szó".
2010. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!