Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen valóban jobban aludtak...

Régen valóban jobban aludtak a babák?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekem. Fiam 4 éves, lányom 20 hónapos.

Fiam 13hónapos koráig, míg szoptattam, óránként kelt sokszor. Jobb éjszakákon is 3-4x. Elhagyta a cicit, utana is 2x kelt inni. Kb 1 honapja alussza át az éjszakákat.

Lányom 10hónapos korában hagyta el a cicit, ennek ellenére a mai japig rosszul alszik. 2-3x kel, de ha pl foga jön, akkor akár óránként fenn van.


Anyám folyamat a fejemhez vágja, mert rosszul nevelem őket.


Mi 5en vagyunk tesók, és mi mind az 5en kb az első hét után átaludtuk az éjszakákat. Én elhiszem, hogy az idő szépíti az emlékeket, de na...

Erre ma nagynéném is rákezdett, mert az ő gyerekei is mindig aludtak, sőt most az unokái is.

Mert régen nem volt ennyi inger, mas levegő volt, más nevelés volt, minden jobb volt 🤦‍♀️



Valóban így lenne ez?


2023. jún. 6. 18:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Anyám ilyet nem mond, mert én is borzasztó alvó voltam. Még az alvástréninggel is próbálkozott, de én voltam (a hangom) az erősebb és kitartóbb! :-)


Amúgy igen, régen nem csináltak ügyet az alvástréningből, sok gyerek mellett nem is igazán volt arra kapacitás, hogy az anya minden nyekkre szaladjon, ahogy iszszre meg egyebekre sem. Az hogy ez jó vagy nem jó, kártékony vagy sem, azon el lehet vitatkozni, de mindenesetre így volt.

2023. jún. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
12%

Azért nem annyira fekete-fehér a világ, hogy csak két megoldás létezik: hagyni sírni és mindent megadni amit csak kér.


Mindkét lányunk féléves koruk óta átaludják az éjszakát. Ha sírtak valamiért, akkor rögtön pattantunk és legalább simogattuk a kiságyban. Olyan pedig nem volt féléves koruk után, hogy este egyenek bármit is. Az iváshoz meg van kulacs az ágy mellett.


Személy szerint a leírásod alapján nem neveled őket rosszul, csak egy-két trükköt kell bevetni és menni fog.

2023. jún. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

12!

Aztán mégis milyen trükköt?

2023. jún. 7. 08:01
 14/33 anonim ***** válasza:
71%

Engem momdjuk pont nem erdekel ki mit mond.

Sokan a kornyezetemben elitelnek,mert a gyerek velem alszik.no es?

Nem veluk alszik,legyen mindegy,hogy en hogy csinalom.

Szerintem kerdezo ne emeszd magad azon,hogy anyad mit mond.

Az en anyam szerint a gyerekem ehezett mert szoptattam es mindig mellen volt(iszisz baba volt)allandoan a tapszert akarta nyomni neki.

Es meg o sertodott meg amikor mondtam,hogy boven eleg az anyatej nem kell tap.

2023. jún. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Egyáltalan nem emésztem magam 😅

Csak 1 kérdést tettem fel

2023. jún. 7. 08:50
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Jaja... én is mindig azt mondom, hogy átalussza az éjszakát, mert zömében így is van. Kivétel, ha mozgásfejlődik, jön a foga, beteg, stb. Most pl. 2 órát bámultuk hajnalban a plafont. Vagy sokszor megébred, nyöszörög, forgolódik pár percet, majd visszaalszik, ilyenkor nem szoktam zaklatni, csak ha nem tudja visszaaltatni magát. Ébredek rá én is, de ezt én pl. átaludt éjszakának nevezem, mert nem kellek hozzá. Más meg valószínű azt mondja, hogy "ma éjjel is háromszor kelt". Egyébként tényleg zömében átalussza az éjszakát, szóval 10 év múlva biztos én is azzal fogok haknizni, hogy jó alvó volt... :D Ennek ellenére ma pl. olyan vagyok, mint a mosott gatya.
2023. jún. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

#16, ugyanez van nálam is. Ma mondjuk én sztem többször keltem, mint a gyerek, mert baromságokat álmodtam, a férjem is horkolt... A gyerek miatt talán egyszer kellett kelnem, mert nem talált, és útban volt neki az ágy vége.

Ha zaklatottan alszik, annak mindig oka van, enni szokott kelni pár alkalommal, de olyan is van, hogy 8-7ig alszik végig.

2023. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak az idő megszépít mindent. Anyósom is egyik pillanatban előadja, hogy hogyan aludtak a gyerekei már kb 1 napos korukban, meg 1 évesen beszéltek, szobatiszták voltak és egyebek, a következő történetben meg kisül, hogy ő nem is volt a saját gyerekeivel, a 4 hónapos csecsemőt az első szembejövő. vadidegen öregasszonynak dobta oda, vagy a tyúkeszéről híres, állandóan bőgő anyósnál voltak, adott pillanatban a gyerekek ott is laktak, mert a szülőknek arra sem volt kapacitásuk, hogy egyáltalán reggel este hozzák vigyék ide vagy oda őket. Nem is tudott róluk szinte semmit.

Meg hát amit előttem leírtak, könnyű úgy átaludtnak tekinteni az éjszakát, ha a síró csecsemőre rácsukták az ajtót.

2023. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Hagyták régen sírni őket.
2023. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%
4 éves és felkel?? Ez már maximálisan nevelési hiba. Nem lehet rászólni vagy rendesen megszidni egyszer?
2023. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!