Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen valóban jobban aludtak...

Régen valóban jobban aludtak a babák?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekem. Fiam 4 éves, lányom 20 hónapos.

Fiam 13hónapos koráig, míg szoptattam, óránként kelt sokszor. Jobb éjszakákon is 3-4x. Elhagyta a cicit, utana is 2x kelt inni. Kb 1 honapja alussza át az éjszakákat.

Lányom 10hónapos korában hagyta el a cicit, ennek ellenére a mai japig rosszul alszik. 2-3x kel, de ha pl foga jön, akkor akár óránként fenn van.


Anyám folyamat a fejemhez vágja, mert rosszul nevelem őket.


Mi 5en vagyunk tesók, és mi mind az 5en kb az első hét után átaludtuk az éjszakákat. Én elhiszem, hogy az idő szépíti az emlékeket, de na...

Erre ma nagynéném is rákezdett, mert az ő gyerekei is mindig aludtak, sőt most az unokái is.

Mert régen nem volt ennyi inger, mas levegő volt, más nevelés volt, minden jobb volt 🤦‍♀️



Valóban így lenne ez?


2023. jún. 6. 18:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy, csak Alzheimer bácsi ténykedésének jótékony hatása olvasható ki az élemedett korú asszonyságok visszaemlékezéseiből.


Meg ja, a sírni hagyás "csodákat" tett.

2023. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

Dehogy. Csak hogy ott a válasz a leírásodban "rosszul nevelem őket."

A régiek úgy gondolták, hogy már a pár hetes babákat is lehet "nevelni".

Nem, nem lehet.

Ha éjszaka felkel, sír, és senki nem jön, előbb-utóbb feladja. Megtanulja, hogy egyedül van, senkire nem számíthat. Ezért már nem fog sírni.

A mai modern gyereknevelés más elvek szerint történik, mi nem idomítani akarjuk a gyerekeket. Nem szorongó, magányos embereket akarunk belőlük nevelni, akik már egész kicsi korukban megszokják, hogy mindenki magasról tesz rájuk.

2023. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Hat en 32 eves vagyok es anyam most kinevet,mert a gyerekeim ugyanugy rosszul alszanak mint en aludtam.

Lanyom 9 eves meg mindig felkel ejjel egyszer ketszer inni

Fiam napkozben(13 honapos)nem tud 40 percnel tovabb aludni.ejjelt mar atalussza egy hónapja kb,de elotte orankent fel volt.

Szoval mar en is szarul aludtam,raadasul anyu elmondasa szerint csak erosen razva aludtam vissza

2023. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
A sógoromék kislánya hasfájós volt, egész éjjel sírt. Nem csak a szülei, a szomszédok sem tudtak aludni. Ez úgy 40 éve volt....
2023. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Régen hagyták sírni, hogy majd "megtanul elaludni", igaz aludt, de azért, mert jól nevelt a gyerek, benne még ősi ösztön van. Hívja az anyját, nem jön... Akkor feladja, hisz 1:nincs válasz akkor minek folytatni, főleg, hogy oda vonzza a ragadozókat. Nyilván már nem leselkedik a sarokban egy farkas, de az ösztön ezt diktálja. A sírni hagyott babák stresszhormon szintje felmegy és fent is marad, ez lesz neki az "alapállapot", mert neki azt diktálja az az ősi ösztön, hogy a szüleivel van biztonságban. Még kisgyerek korban is, emiatt hiszik azt, hogy a szülők mindent tudnak, bízni kell bennük (ez ahogy nőnek csökken folyamatosan), mert a túlélési ösztön ezt diktálja. Ezeket komoly pszichológiai kutatások is alátámasztják.
2023. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

4 akkor ne szolj be...

Te biztos tudsz gyereket nevelni ha nincs is kit nevelni🤣🤣🤣

2023. jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

#4 utálom ezt mondani, de ha lenne gyereked, tudnád, hogy mekkora ostobaságot írtál.


Kérdező!


Vagy az emlèkek szépültek meg anyudnál, vagy az akkori kor elvárásai szerint sírni hagyott, így megtanultad, hogy kiába hívod, úgysem jön, így már inkább nem is sírtál.

Ez egyébként egy nagyon káros gyakorlat, borzasztóan megviseli a babát.

Az én anyukám is jött ezzel, meg mondta, hogy szoktassam a kiságyba, hogy tudja, hogy ott a helye nap közben. Amikor mi születtünk, ez volt a norma, hogy a gyerekhez csak akkor nyúltak, ha etették, pelenkázták, egyébként a kiságyban tárolták, nehogy hozzászokjon a kézben léthez.

Ma már tudjuk, hogy nincs ilyen, sőt, teljesen normális, ha eleinte a baba csak a szülővel komtaktban van el nyugodtan, mert ott érzi magát biztonságban ( mint a kis csimpi az anyja mellkasán) aztán ahogy fokozatosan nyílik az értelme, és kitárul a világ, egyre többet van el “egyedül".

2023. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
41%

2 gyerekem van. 3-5 hetes koruk óta átalusszák az éjszakát.

Ők alakjáraton nyugis, nem sírós, nem hasfájós babák voltak.

Hogy jelent-e valamit hogy az elejétől fogva tápszeres babák voltak, nem tudom.

2023. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Vagyis majdnem mindenkinek.


Én 30 vagyok, viszont tesóim 25,20,15 és 13évesek.

Szóval annyira nem régiek az emlékek neki viszonylag, de azért ezek is szépülhettek


Egyébként rengetegszer tanacsolta a "ne vedd fel az első nyekkenésre", "ne hagyd hogy rajtad aludjon" és társai nevelést. Szóval ezek után, hogy ennyien írtátok, gyanítom valami ilyesmi lehetett akkor nálunk.


2 nagyobb kistesóm gyerekkorára nem emlékszem, a 2 kicsién meg már csak félig meddig laktam otthon, az azért nem rémlik.

2023. jún. 6. 22:11
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám meggyőződve mondta az évek során, hogy tesóm milyen jól alidt, lerakta az ágyba aztán elaltatta magát. Aztán megszületett unokaöcsém aki nehezen aludt és elkezdett neki derengeni, hogy tesóm egy éves koráig nappal aludt, éjszaka fent volt...
2023. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!