Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lefelé néző kutya pozíció...

Lefelé néző kutya pozíció mászni tanuló babánál- bajt jelenthet?

Figyelt kérdés

Második gyerek, de az első nem csinált ilyet soha (mármint nem fél évesen, nyilván nagyobb korban már bőven). 6,5 hónapos baba, négykézláb már rugózik, hintázik, úgymond "kutyázik", de ezt odáig fejlesztette, hogy kis talpára áll és kinyújtja a térdét, a popója az égnek mered, tényleg mint a jógapozíció. Ez bajt jelenthet? Vigyük valamiféle szakemberhez ezzel?

Mindkét oldalára forog, gurulva is tud közlekedni, már több, mint egy hónapja kúszik, keze-lába egyenlően van használva, eddig nem tűnt fel semmi szokatlan a mozgásában.


2023. jún. 5. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hol a francba olvastad, hogy ez bajt jelent? :)
2023. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sehol, csak nem láttam leírva, hogy ez is jó, és a nővére a klasszikus mászást és kutyázást csinálta egyedül :)
2023. jún. 5. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez megy most nálunk is a kisebbikkel.

Miből gondolod, hogy baj? Ez tök normális 🤣

2023. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Még az életkor is stimmel 🥰
2023. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megnyugtató :D

Nem tudom, a csapból is az folyik, hogy ha nem tankönyvi a mozgásfejlődése, akkor majd biztos diszlexiás lesz meg mittudomén, csak közben nem tudom, mi számíthat "tankönyvinek", ha a nagyobb nem csinálta pont ugyanezeket :D

2023. jún. 5. 17:19
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a mászást gyakorolja amúgy.

De láttam már babát ebből a pózból felülni is, szóval bármi lehet.

Ha meg már kúszik akkor végképp nem lesz baja, jól fejlődik, mert a vízszintes mozgást sokat gyakorolja.

2023. jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiam is ezt csinálta, nem baj. :)
2023. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!