Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Céklát hogy készititek el a...

Céklát hogy készititek el a babának?

Figyelt kérdés
és mivel adjátok?
2010. okt. 10. 13:54
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és azt elfelejtettem,hogy hányszor lehet egy héten adni?
2010. okt. 10. 14:01
 2/4 anonim ***** válasza:
A céklát meghámozom, apró kockára vágom és felteszem vízbe főni. Nagyon sokára puhul meg. Van, hogy 30 percig is főzöm. Amikor már kezd puhulni, beleteszek egy kockára vágott krumplit és teljesen puhára főzöm őket (ha már húsit is ehet, akkor a krumplival együtt egy 1x1 cm-es húsit is teszek bele). Ha kész, akkor leszűröm, összeturmixolom és annyi levében főtt vizet teszek bele, hogy jó legyen az állaga. Még a végén cukrozni is szoktam. Nálunk egyik kedvenc.
2010. okt. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egyenként megmosom, megszurkálom, becsomagolom alufóliába, és sütőben megsütöm. Így gyakorlatilag átpárolódik, és minden értékes vitamin benne marad, nem fő ki belőle. Utána csak lehúzom a héját, összeturmixolom, és most már céklafőzeléket, céklalevest, először csak csirkehusival és almával-krumplival pürét készítettem belőle a babának.
2010. okt. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyi csak, hogy a vastartalma miatt gyakran fog, sztem heti 1x bőven elég (cukrot soha nem tennék bébiételbe)
2010. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!