Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 6 hónapos babátok figyel...

A 6 hónapos babátok figyel rátok, ha beszéltek hozzá? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos babám, aki nem igazán figyel oda rám. Mondhatok neki mondókát, énekelhetek kb 2 mp-ig rám néz, aztán inkább nézi az ablakot a falat. Utána meg elkezd nyüglődni. Értem én, hogy egy csörgő izgalmasabb, mint én, de akkor is. Így nem tudom tanítani kb semmire.

Voltunk a státuszon is, ahol volt olyan kérdés, hogy a gyere hívásra lendíti -e a karját felénk, hát az én babám nem. Tanítgatom neki a nyelvnyújtogatást is arra se vevő, akkor olyan kérdés is volt, hogy a kukucs játéknál a fejére tett kendőt leveszi-e, és hát nyilván nem.

Nem tudom sokat várok el tőle? Igazából a legjobban az zavar, hogy nem figyel rám ha hozzá beszélek :(


2023. ápr. 13. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell, sőt kifejezetten káró direkt tanítani ekkora korban! Utánzással tanul. Hagyd arra figyelni, ami érdekli.
2023. ápr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

*káros

#1

2023. ápr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Várj még az aggódással, majd olyan 8-9 hónapos korban kezd el, ha addig sem csinálja ezeket. Addig pedig nagyon sokat fog fejlődni, meglátod!


Mutogass neki tükröt, kontrasztos képeket, ilyesmiket, most az jobban fogja érdekelni:)

2023. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A fejére húzott kendőt olyan 6,5 hónaposan kezdte nálunk csinálni. Ilyen pici babának mit szeretnél tanítani? Amiket a 3# ír tök jók,kontrasztos könyvek,csörgők,játékok,volt hogy egyenként a kezébe adtam,meg ilyen különböző felületü puha labdákat babáknak,különböző anyagú dolgokat,hogy ismerkedjen vele,akkor hason elé játékokat,hogy kinyúljon érte,piszkálja és igen a falak,árnyjátékok,fények érdekelték leginkább. Ha mondókáztam mosolygott,de utána másra figyelt,volt hogy érdekelte,volt hogy nem,de ez most is így van pedig 9 hónapos.:D Mi mást kéne egy 6 hónaposnak?Csak én nem értem lehet. A gyere hívásra nálunk a védőnő azt mondta,hogy már az is annak számít,hogy érti-e,hogyha hívod arra fordul testből,mintha át akarna menni. A nyelvnyújtást sem értem,sose nyújtogattam neki. :D
2023. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azt kipróbálhatod, hogy mielőtt felveszitek, megkérdezitek, hogy ,,Jössz anyához/apához/mamához, stb.?", mellé hívogató mozdulatot csinálva mindkét kezetekkel. Az én lányom erre pl. 1-2 hét alatt rájött, mit jelent, és amikor ezt csináltuk, izgatottan kapálózott, tudta, hogy fel fogjuk venni. Amúgy igaza van az előttem szólóknak, konkrétan tanítani nem kell. Énekelj neki, mondókázz, ha öltözteted, ha pelust cserélsz, ezek mind jó alkalmak. A kontrasztos könyv is jó, nálunk volt egy kedvenc oldala tele esőcseppekkel, amíg nézegette, mindig mondtam neki a ,,csipp-csepp, egy csepp..." mondókát, meg doboltam az ujjammal. Látszólag nem rám figyelt, de később, mikor már ült, ütögette ő is a kis kezével azt az oldalt, szóval valami csak ráragadt :) A kukucs-kendőt tuti nem vette le 6 hónaposan a fejéről, meg mérges lett tőle, nem csodálom. Inkább úgy kukucsoltunk, hogy elbújtam egy kendő mögé, azt szerette nagyon. Ha inkább a babád csörgőt nézne, akkor hagyd, esetleg néha a háttérbe tehetsz be neki zenét, a Zeneovi csatornának felnőtt füllel is egész tűrhető gyerekdalai vannak, fent van Spotify-on is.
2023. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5-ös nagyon köszi!

Tudnál esetleg írni, hogy milyen mondókákat mondtál öltöztetéskor/pelusozáskor?


Többieknek is köszönöm a választ :)

2023. ápr. 13. 14:00
 7/13 anonim ***** válasza:

Én még nem aggódnék!

9 hónaposan kezdett nálam kongani a vészharang ezek miatt.

Nehéz volt felkelteni a figyelmét, csak 1-2 mp-ig nézett rám, nevére nem figyelt...

Aztán jött a többi lemaradás.

Auti a gyerkőcöm.

De 6 hónaposan még semmi gond ezzel!!

2023. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A státuszvizsgálatokon, amennyiben alapos a védőnője, dokija, minden kiderül.

Hidd el, tanul az a gyerkőc! A baba életében 1 hét is sok idő!

2023. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Ne gondolj semmi specifikusra, csak ezek az ezeréves mondókák mondjuk a Cini cini muzsikából, amiknek jó ritmusa van, Weöres Sándornak jó versei vannak. Énekelni is ami éppen eszembe jut, fürdés közben sokszor van terítéken a Pancsoló kislány (jó, hogy más nem hallja), de volt, hogy egy hosszabb autóúton elénekeltem az Egyszer egy királyfi mind a 30 versszakát, persze nem fejből :D Csak lazán, engem eleinte feszélyezett, ha más hallott, de már nem érdekel.
2023. ápr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A népdalok is jók lehetnek.

Az én fiam szivesen hallgatta mikor énekeltem neki, például a " Csillagok csillagok, szépen ragyogjatok", vagy az " Erdő, erdő, erdő"-t.


Egy apa

2023. ápr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!