Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Miért jó visszatérni...

Anyukák! Miért jó visszatérni a 20-30-40 évvel ezelőtti állapotokba?

Figyelt kérdés

Kecske-tehén tejet adni,mikor ott a tápszer,mosható pelenkát használni,mikor ott az eldobható,otthon szülni,mikor ott a kórház..

Tudom h kapok én most itt hideget,meleget,(leginkább hideget),de áruljátok már el,hogyan gondolkodtok,amikor ezeket megteszitek?


2010. okt. 6. 21:11
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Én nem térnék vissza.Nem mindig jobb az ami régen volt.Tápszer,tej ügyben nem tudok nyilatkozni,mert én 9 hónapja csak szoptatok.bár 1-2 korty kakaót ivott már,mert nem tudtam lerázni.

Pelenkából az eldobhatósra szavazok,mert se kedvem,se időm,hogy én állandóan azokat mossam,áztassam stb.Nem beszélve,hogy több víz és több áram és kevesebb időm van más dolgokra.Anyám 5 gyerek és jó pár textilpelus után az eldobhatósra esküszik.

Eszem ágában sem volt itthon szülni.Sőt!Gusztustalannak és felelőtlenségnek tartom.De ez az én véleményem.

2010. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
75%

A szex miért gusztustalan?

Szültél már? Voltál már bent szülésen? Szexeltél már? Sztem a két dolog abszolút nem hasonlítható össze. Max. annyiban, hogy intim ügyek. De már itt is van alapvető különbség: a szexben elegen vagytok ketten a pároddal, míg ez egy szülésnél nem mondható el. Hacsak nem szülészorvos a párod. :D

2010. okt. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

én textil pelust adok a babámra nappal, ha itthon vagyunk. a következő okoból:

-a bőrének jobb a pamut, mint a műanyag

-tisztább, mint egy gyártósoron végigfutó termék

-olcsóbb

-a környezetért legalább ennyit teszek

-hamarabb szobatiszta lesz (remélem)


tény, hogy több munkával jár, és gyakrabban kell cserélni, meg a ruháit is gyakrabban kell mosni, mert könynen átázik, de ennyi nekem vállalható.


amikor van értelme, én is eldobhatót adok rá (éjjel, mert úgy nyugodtabban alszik és ha elmegyünk, mert könnyebb kicserélni, és eldobni.)


tápszer helyett anyatejet adok. otthon szülés szimpatikus, de nem kockáztatnék. (ha nincs kmlplikáció, akkor működik, de ha valami gond adódik, akkor nagy baj lehet belőle.)

2010. okt. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%

Csak néhány válaszra reagálnék.

Azért nincs statisztika arról,hogy régen nem volt annyi allergiás,mert a nincsről nem készítenek statisztikát! Arról viszont van,hogy évről-évre nő az allergiások száma! (Igaz,ennek egyéb okai is vannak).

Elég megkérdezni a 30-40 évvel idősebbeket,hogy mennyi tejet ittak csecsemő és felnőtt korukban? Mennyi tejallergiásról hallottak?

A válasz az lesz,hogy tejen nőttek fel,sőt az idősebbek mindennap ittak legalább 1-2 liter tejet. Az allergia pedig ismeretlen volt előttük.

Ez a generáció sokkal egészségesebb és jobb fizikai állapotban van,mint a mai fiatal generáció.

Amit pedig a tej ártalmairól írt valaki,az egyszerűen ostobaság. Ha igaz lenne,akkor az emberek többsége vesebeteg,vashiányos stb. lenne.

Vajon az orvosok miért javasolják minden 40 év feletti,főleg nőknek,hogy igyanak sok tejet és fogyasszanak minél több tejterméket naponta,hogy megelőzzék a csontritkulást! Azért mert mérgezni akarják őket,vagy azért mert a tejben a csontok számára nélkülözhetetlen D-vitamin és kalcium elegendő mennyiségben van?

Vagy az iskolatej akciókat szervezők beteggé akarják tenni a gyerekeket?

Csak a józan észt kellene hasz álni a mindent kritika nélkül elhívés helyett.

Ami pedig a tejallergia kialakulását illeti: nemrég olvastam a neten,hogy a legújabb kutatások szerint,ha csak egy éves kor után kap egy baba tejet, 19-szer nagyobb az esélye az allergia kialakulásának.

Most akkor kinek higgyek?

2010. okt. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

STATISZTIKA az egyik előzőnek:

Múlt héten voltam Surányi doktornő (gyerekorvos) előadásán voltam, olyan számokat mondott (allergia, 6 éveseknél migrén, stb...), ami döbbenet.

2005-ös adatok állnak rendelkezésre, de nem mutogatják, mert rémisztőek a számok. Azóta valmiért érdekes módon nem csináltak újabb felméréseket.

Gyermekgyógyászat c. szaklap 2005/3-as számában lehet kutakodni.


Kérdésre is válaszolva:

A pelenka sajnos nekem is nagyon kényelmes, pedig egyrészt nehezen bomlik le,másrészt és itt a lényeg: a száraz érzés miatt ritkán cseréljük, a pelusban meg meleg van, sütét és nedvesség, ami a bacik és gombák legjobb tanyája. A többit gondoljátok hozzá. De ez az a "vívmány", amiről valóban nehezen mondanék le. Viszont azon már gondolkodtam, hogy átállok a textilpelusra, amikor úgy érzem eljött a bili ideje.


Tápszer:

Tehéntej alapú az is és akkor már a valódi tej jobb. Miért? Azért, mert valódi, nem gyárban kotyvasztották össze.

Egyébként én 14 hónapig szoptattam, tehát csak abban a tekintetben tudok véleményt nyilvánítani, hogy mikortól adtam tejet.

Ha meg korán kell pótlás, akkor van anatejgyűjtő állomás, lehet női tejet kérni, az a legjobb megoldás mindkettővel szemben, amíg a gyerek kicsike.

A védőnőm hadakozott velem, hogy csakis babatej. Ez egy akkora baromság! Drága és senki másnak nem jó, csak a gyártó cég pénztárcájának. Szerencsére normális gyerekorvosunk van, aki közölte, hogy nyugodtan mehet a házi tehéntej.


Hozzátáplálás:

Házi főzött főzelékek, nem üveges. És ebben nem is engedtem, bár szerencsére a lényom amúgy is messzire tolta a szaga alapján az üveges kosztot, kiptóbáltam többször is.

Miért tartom jobbnak a házit?

Azért, mert szerencsés esetben az anyuka nagy odafigyeléssel veszi meg a hozzávalókat (nem multiban, hanem zöldségestől, szomszédtól,stb) és készíti el az ebédet.

Hol tudna ezzel verenyezni egy gyár?

Tisztaság és ellenőrzött körülmények papíron jól hangzanak, az anya figyelmét egyik sem pótolja, aki járt már bármilyen gyárban, szerintem tudja, miért írom.

Ráadásul egyenízűek az üveges kaják és nyomokban sem hasonlít az ízük a valódi ételekhez. A répa-csirke kukát fogott, mert én sem bírtam megenni, a sütőtököt együtt kóstoltam az üvegessel és nyert a valódi.

Ugyanez áll a gyümölcsízű, mondom ízű, joghurtokra. Egymás mellé tettem a Humana banános bébidesszertet és mellé a natúr joghurtot, amibe banént kevertem, ég és föld, a bolti cukros íze közelében sem volt a banánnak.

Próbálgassátok ki ezeket!


Otthonszülés:

Amíg nem szültem, azt akartam. Aztán kórház lett, nem jött össze az otthonszülés, és utólag már nem bánom, nagyot fordult a véleményem, pedig sima szülésem volt.

Nem otthonszülni kellene, hanem a kórházakban kellene javítani a feltételeken, hogy egy szoba=egy anyuka, meg akiket még maga mellett akar tudni, és 1 vagy kétágyas szobák utána.

Valahol olvastam eg yamerikában szült nőről, abban a kórházban úgy ment, hogy kapott egy szobát, vajúdott, amikor eljött az ideje szétkapták alatta az ágyat, majd amikor meglett a baba összerámoltak és gyermekágyas szoba lett belőle. Nem hurcolták őket sehova. Igaz 24 órával a szülés után haza is engedték őket, ami szerintem nem túl szerencsés, de valami hasonlót el bírnék itthon is képzelni.


Fentiekhez még egy dolgot tennék hozzá, egy személyes érzésemet:

Nagyon könnyű elhinni a reklámokat, és nagyon nehéz a védőnő vagy gyerekorvos véleményével szemben állni.

De ők nem istenek, és a mai anyák felelőssége, hogy a következő generáció egészséges legyen, hát bátran álljatok a sarkatokra, merjetek gonolkodni, kiállni a véleményetekért és kutassatok, informálódjatok.

2010. okt. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

"igyatok tejet, egyetek ezt-azt a vitaminok miatt" mondják sokszor.

Nézzetek utána Márai Prof. kutatásainak (Gödöllői Agrártudományi Egyetem). Ha káposztából akarnátok napi c vitamint fedezni, több kilót kellene belőle megenni.

Csak tudjatok erről, mert halott ételeket eszünk. Sajnos.

2010. okt. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"Azért nincs statisztika arról,hogy régen nem volt annyi allergiás,mert a nincsről nem készítenek statisztikát!"


De, a nincsről is készítenek statisztikát kedves 63%-os anyuka. Annyi hülyeséget hordasz itt össze, hogy hihetetlen... Csak annak ne adj tanácsot lehetőleg, aki először van itt. Szerencsére a tapasztaltabbak már ismernek....

2010. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Illetve még szintén a 63%-os anyukának: "Ami pedig a tejallergia kialakulását illeti: nemrég olvastam a neten,hogy a legújabb kutatások szerint,ha csak egy éves kor után kap egy baba tejet, 19-szer nagyobb az esélye az allergia kialakulásának."


Ezt Vida Ági írta, aki -mint sokan tudjuk - szintén összehordott már egy s mást. Illetve még ő sem, mert nem így szerepel a cikkében.

2010. okt. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

tanáraim az egészségügyis iskolában azt mondták, hogy nehogy elhigyjük már, hogy a dobozos tejben van még valami hasznos is, azon kivül, hogy szomjat olt. Agyon pasztörizált, homogénezett tej... semmi kalcium nincs már benne.

Az más amikor valaki házi friss tejhez jut, na az a tuti!

2010. okt. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, hogy lehet ilyen hülyeséget irni, hogy régen azért nem készült statisztika az allergiával kapcsolatban, mert nem volt miről statisztikát késziteni? Azért nem készült, mert nem tudták, mi az allergia!

Viszont, ha él még idős rokon a családban, érdeklődj, hogy mennyire volt gyakori a csecsemőhalandóság nagyanyáink idejében! Szinte nem is létezett olyan család, ahol minimum egy, de inkább két újszülöttet, kisgyermeket temettek el, azt sosem tudták, hogy miért, és szinte még "természetes" is volt ... Persze nem azt mondom, hogy az összes csecsemő a tehéntejtől meg az allergiás állapottól halt meg, de könyörgöm, mi lenne, ha manapság is ez lenne a "trend", hogy hát Istenem, kicsi volt, ilyen az élet ...

Ami engem illet, én nem szeretnék 80-100 évvel ezelőtt élni, amikor ugye antibiotikum sem igazán létezett (és kedves Anyukák, mi lenne velünk, ha a tüszős mandulagyulladásos vagy tüdőgyulladásos gyermekeinknek nem tudnánk antibiotikumot adni????!!!!), és örülök, hogy manapság a legbetegebb, legrosszabb emésztésű babáknak sem kell éhezniük, sorvadniuk azért, mert nincs más választás. És igen, örülök annak is, hogy a kis súlyú babáknak is tudnak segiteni, és nem kizárólag a sorsra kell bizni, hogy mi lesz vele.(Ezt csak azért irom, mert valaki irta korábban, hogy a "tehéntej legalább természetes". Igen, jó dolog a természet, de azért nem mindig kell maximálisan rábizni magunkat ...) Egyébként pedig a korai tehéntej adás a későbbi diabétesz kialakulásával is összefüggésben van! Azt pedig már régen megcáfolták, hogy a klimaxos asszonyokon segitene a tej, meg a tejtermékek a csontritkulás szempontjából.

A tápszer nem egyenlő a tehéntejjel! Igen, abból készül, csak éppen a csecsemők, kisgyermekek szervezetének megfelelően módositva!

2010. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!