Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Miért jó visszatérni...

Anyukák! Miért jó visszatérni a 20-30-40 évvel ezelőtti állapotokba?

Figyelt kérdés

Kecske-tehén tejet adni,mikor ott a tápszer,mosható pelenkát használni,mikor ott az eldobható,otthon szülni,mikor ott a kórház..

Tudom h kapok én most itt hideget,meleget,(leginkább hideget),de áruljátok már el,hogyan gondolkodtok,amikor ezeket megteszitek?


2010. okt. 6. 21:11
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki hogy van vele, de nem tudnék már lemondani ezekről a mai modern dolgokról.

Anyum 5 gyermeket szült és nevel fel a 80-as években, csak őrá tudok hagyatkozni. Sok mindent istenít, hogy ha az ő korában lett volna. Kezdve az eldobható pelenkától, a hálózsákig, na és a body a legjobb találmány szerinte. Sok mindene csak elhűl, hogy mennyi minden segít minket a gyereknevelésben, sok hasznos és haszontalan dolog.

De azért anyum sem tartott be minden szabályt, ő is szoptatott minket, nem tömött 6 hetesen almával, s egyebekkel.

Viszont sokkal kiegyensúlyozottabb volt az életük, tudta, hogy vissza tud menni dolgozni, mert visszavárták 2-3-4 gyerek után is. Manapság már szülni sem szabad.

Minden kornak meg van az előnye és a hátránya, ezzel együtt kell tudnunk élni. S ki tudja, a mi gyermekeink milyen korban nőnek majd fel.

2010. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

21:18-as vagyok


3 gyerekem van, mindegyiket szoptattam 1 éves korán túl is. Nem volt alkalmam tápszerezgetni. Nyilván 1 éves koráig azt adtam volna, ha szükséges, mert ez a "szabvány". És hülye nem vagyok. De ma már 3 éves korig javasolják a tápszert, amit teljes baromságnak tartok. Erre írtam amit írtam.


A napjaimat igyekszem úgy élni, hogy a modern kor vívmányait (persze az ésszerűség határain belül) ne használjam ki. Konzerv vagy készételt 100 évente egyszer veszek, igyekszem a legkevesebbet közlekedni autóval, sok saját termesztésű alapanyagot használok a főzéshez: Igyekszem egészségesen élni.


Vízfogyasztásos kérdésre: Sztem kevésbé környezetterhelő plusz 50l víz elhasználása hetente, mint 40db műanyaggal telt pelenka kidobása... Mindezt mondom úgy, hogy én is eldobhatót használok, mert kényelmes. De attól logikát látok benne. :)

2010. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
79%
Kutatások bizonyítják,hogy a boltban vásárolt tejet,felnött ember sem tudja megemészteni,semmi hasznos anyag nincs benne.Tehát én inkább tápszert adnék.Mosható pelenka?Környezet védelem,vagy spolosás miatt.Soha nem érezném ugy,hogy makulátlanul tiszta egy 100szor használt mosható pelenka.Maradok az egyszer használatosnál.Idegesit az a sok buta nő aki otthon szülésre adja a fejét.A mai világban mikor szinte minden 3.szülés császáros.Nem tájékozodnak?Kutatják az okát ennek is,mi okozza ezt a sok komplikációt.Tehát inkább szülők kórházban.
2010. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
59%

"Régen nem voltak ételallargiás gyerekek,ma viszont egyre nő a számuk. "


Kedves 63%-os anyuka... ezt a hülyeséget honnan vetted? Mutass csak egy hivatalos statisztikai adatot erről légy szíves és hiszek neked. (nem fogsz találni, mert ez nem igaz!!)

2010. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
18%
Én szoptatok, nem adok tápszert, így ebben nem foglalnék állást. Viszont a mosható pelenka környezet és bőrbarát, és olcsóbb, mint az eldobható. Továbbá már egyáltalán nem azonos az x évvel ezelőttivel. Ma már praktikus, gyorsan feladható, cuki kivitelű darabok vannak. (Én egyébként azt mondtam, hogy soha, aztán rá 3 hétre megvettem az egész adagot, még 6 hónapos terhesen, most 13 hónapos lesz, és azóta is azt használjuk. ;) )Az otthonszülés, kórház kérdését én megfordítanám? Minek kórházban szülni, mikor ott az otthon? Kórházba akkor megyek, ha kóros dolog történik. A család gyarapodása inkább intim, meghitt dolog, amiket én otthon szeretek intézni (tudom prűd vagyok, de szexelni is leginkább otthon szoktam). Arról nem beszélni, hogy bátor ember, aki kiteszi magát a magyar egészségügynek, azon belül is leginkább a szülészet tudományának.
2010. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
43%

Igen, a család gyarapodása intim dolog, de ugyanakkor maga a szülés igen gusztustalan folyamat, még ha a végeredménye csodálatos is. Eszem ágában sem lenne az otthonomban csinálni ezeket a dolgokat. Hogy utána nekünk kelljen feltakarítani, és egész életemben ez legyen eszemben, hogy itt kínlódtam....

Nem is beszélve arról, hogy mi van, ha zűr van...Magyar egészségügy ide vagy oda, kisebb a veszély egy kórházban.

2010. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
51%
A feltakarítást mindig a bábák csinálják, a szülés meg pont annyira gusztustalan, mint a szex. Igen, 6-7 évesen én azt is annak láttam. ;)
2010. okt. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

A szülés folyamatában kóros is történHET.

Engem a legkevésbé érdekelne ez ügyben a takarítás:)

2010. okt. 6. 22:23
 19/36 A kérdező kommentje:
21.59-es anyuka,mondanál róla pár szót,h amúgy hogyan éltek?Tudom h semmi közöm hozzá,de az élet más terén is vannak dolgok,amiket bojkottáltok?Csak egy pár szót mondj,amit nem tartasz túl intimnek.Bébiétel,tejpép,veszel majd neki?Ha elapadna a tejed tápszert adnál v tejet?Készétel,pizza,műszaki cikkek,mosópor?
2010. okt. 6. 22:29
 20/36 anonim ***** válasza:
60%
Igen a tej mégsem "Élet, erő, egészség".
2010. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!