Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Miért jó visszatérni...

Anyukák! Miért jó visszatérni a 20-30-40 évvel ezelőtti állapotokba?

Figyelt kérdés

Kecske-tehén tejet adni,mikor ott a tápszer,mosható pelenkát használni,mikor ott az eldobható,otthon szülni,mikor ott a kórház..

Tudom h kapok én most itt hideget,meleget,(leginkább hideget),de áruljátok már el,hogyan gondolkodtok,amikor ezeket megteszitek?


2010. okt. 6. 21:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
55%
Én a felsoroltak közül egyik régi dolgot sem próbálnám ki:-)
2010. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
46%

Mert ez egyfajta divat lett, kivonulás mai hihetetlenül anyagias és gonosz világból.

Én sem értem miért jó, akinek az tegye.

2010. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
43%

A tápszer ugyanúgy tehéntej alapú, minek adjunk akkor műitalt? Az újabb kutatások már abszolút nem is bizonyítják, hogy a tejallergiát a korai tej-bevezetés okozza. Innentől ez már csak egy jó reklámfogás a gyártóknak.

Másrészt meg mi a baj a tejjel? Miért fizessek 2000 ft-ot a tápszerért hetente, ha 150 ft egy liter tehéntej???


Az otthon szülés sztem nagyon gáz minden szempontból, erre én is kíváncsi lennék. :D


A mosható pelenkával én nem kínlódnék, de vannak a kiknek a környezettudatosság nagyon sokat számít. Még ha kicsiben is, de tenni akarnak a környezet megóvásáért, és minél kevesebb szennyező anyagot kijuttatni. Itt jön a képbe a mosható pelenka, a mosódió és társai.

2010. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%

előző

Amikor a ikerhugaim születtek -1976-ban-a nyukám egész nap pelenkát áztatott és állandóan ment a mosógép.

Sokszor mindja, hohy myilen jó lett volna az eldobható pelenka.

Egyfajta tápszer volt, amit nem bírtak a hugaim, ezért kezdetnek 6 hetes koruktól krumplit-répát kaptak, később jött minden.. az egyik hugom lisztérzékeny lett.

A nagyeszű gyerekorvos meg lebszélta anyukámat az anytejgyűjtőből származő tejről, merthogy az fertőzött.

2010. okt. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

előző az utolsó előtti

És a vizfogyasztás??

2010. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
És amúgy az egész életeteket máshogyan élitek(éled),vagy csak a tápszer zavar,rendelsz pizzát,veszel készételt,konzervet,tehát amúgy élsz a modern kor vívmányaival?
2010. okt. 6. 21:22
 7/36 anonim ***** válasza:
85%

Gyengíti az immunrendszert


Azt minden édesanya tudja, hogy a gyenge immunrendszer legjellemzőbb tünete, hogy a baba egyre gyakrabban betegszik meg és nehezen lábal ki a betegségekből. Ahhoz, hogy a pici belső védelme erősödjön, nem szabad elfeledkeznünk a megfelelő táplálásról.


Hazai felmérések szerint a magyar anyukák 60 százaléka kizárólag anyatejjel táplálja babáját 6 hónapos koráig, amely gyermekorvosok és védőnők szerint is kimagasló eredmény a többi európai országhoz képest.


Azonban 6 hónapos kor után még mindig jelentős azoknak az anyukáknak az aránya, akik anyatej hiányában tehéntejet adnak a babájuknak, annak ellenére, hogy a tehéntejet 1 éves kor alatt szigorúan tiltják gyermekorvosaink – áll a Magyar Gyermekorvosok Társaságának hírlevelében.


A tehéntej nagy molekulájú fehérje tartalma nehezen emészthető a pici számára, és a baba veséjét is megterheli. Ezen kívül a tehéntej vitamin és ásványi anyag tartalma sem megfelelő egy 6-12 hónapos kor közötti babának.


A baba tartalékai 6 hónaposan csökkennek, ezért a mamának kell gondoskodnia olyan táplálékról, mely biztosítja a fellépő hiányt. 6-12 hónapos kor között napi 5-8 dl anyatejjel biztosíthatjuk a baba vas igényének nagy részét. Ha tehéntejet adunk a picinek, akkor nem csupán számára emészthetetlen táplálékkal etetjük, de biztosan kialakul egy vashiányos állapot is. Hosszútávon ennek nem csak vérszegénység, hanem az immunrendszer nagyfokú gyengesége is a következménye lehet.


További kockázatok


A korai tehéntej bevezetésének más veszélye is van: fokozza a tehéntejfehérje-allergia kialakulásának kockázatát is. Kevesen tudják, de a tehéntejfehérje-allergia leggyakoribb tünete - véres széklet - mellett az esetek kb. egyharmadában légúti tünetek formájában jelentkezik. Ide tartoznak az olyan tünetek, mint a sokáig nem gyógyuló nátha, köhögés, visszatérő hörghurut, esetleg rendszeres kruppos rohamok.


A tünetek gyakran megnehezítik a gyermekorvos munkáját, hiszen az elhúzódó betegség mögött állhat a helytelen táplálás miatti immunrendszer gyengeség, de akár a már kialakult tehéntejfehérje-allergia is. Így az immunrendszer gyengesége mellett az allergia kialakulása is gyakran a tehéntejnek róható fel.


Amikor még a tápszer is jobb


Mindezt úgy tudjuk megelőzni, hogy a tehéntej adását legalább 1, de lehetőség szerint 2 éves korig is kitoljuk – ha pedig a családban előfordult már az allergia, akkor érdemes a gyerek esetében hároméves korig várni. Ha már nincs anyatej, a tápszer jobb választás a tehéntejnél, mert bár szintén tehéntej alapú, összetételében már közelebb áll az anyatejhez, mint a tehéntejhez.


A tápszer gyártása során a tehéntejet alkotóelemeire bontják és csak a baba számára értékes és hasznosítható alkotó elemeit tartják meg. Szükség esetén kiegészítik olyan ásványi anyagokkal, vitaminokkal, rostokkal, melyekről tudjuk, hogy az anyatejben is megtalálhatóak. Ezeken kívül egyes tápszereket ma már olyan rostokkal – oligoszacharidok - is kiegészítenek, melyek az anyatejben is megtalálhatók és a baba bélflórájában a jótékony baktériumokat táplálják. Mivel az immunrendszerünk 2/3-a a bélrendszerben helyezkedik el, ezért ezeknek a rostoknak nagy szerepük van a baba védekezőképességének erősítésében már egészen újszülött kortól.


Azoknál a családoknál, ahol halmozottan fordul elő táplálék- vagy légúti allergia, azaz az egyik vagy mindkét szülő allergiás, a kisbaba táplálására a HA, azaz hipoallergén tápszerek fogyasztását javasolják a gyermekorvosok. Ez annyiban különbözik a hagyományos tápszerektől, hogy a fehérje tartalma részben le van bontva, ennek hatására csökken az allergiás reakció kialakulásának esélye, de a már kialakult allergiát nem lehet kezelni vele!



A hipoallergén táplálás lényege maga a megelőzés. Ha már ebben a korban megelőzzük az allergia kialakulását, akkor talán a felnőttkori allergiától is megvédhetjük a gyermeket. Mai tudományos kutatások szerint ugyanis azoknál a babáknál, ahol 1 éves kor alatti valamilyen táplálék allergiát diagnosztizáltak, nagy eséllyel alakul ki felnőtt korban alsó légúti tünetekkel együtt járó allergiás megbetegedés. Ezt a folyamatot szaknyelven „atópiás menetelés”-nek is nevezik

2010. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem a tehéntej tiltása túlzás. Én se tápszert, se tejet nem ittam már 5 hónapos koromtól, mégsincs semmi bajom. Ha otthon szültem volna, már valamelyikünk nem élne! Nagyon felelőtlennek tartom aki nem megy kórházba szülni. Teljesen egészséges terhességem volt, de a lányom nem tudott kibújni... hosszú történet lenne ez most.

A pelenka dolog meg, nekem nagyon jó az eldobhatós fajta. De tény, hogy régen a babák hamarabb voltak szobatiszták, mert a mosható pelusban állandóan ázott a bőrük, tuti nem érezték olyan jól magukat mint a mostani szuper pelusokban. na meg az anyák is igyekeztek a bilire szoktatásra, hogy ne kelljen annyit mosni :-). na meg a környezet kímélése...

Ennek ellenére azt gondolom, hogy minden túl van spirálozva, régen nem agyaltak ennyit a baba étkezésén, manapság már ültetni sem szabad a gyereket... manapság már semmit sem szabad lassan.

2010. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
28%

1/. Az eldobható pelenka, a tápszer,tejpép és társai az utóbbi 20 évben lett divat. Azt soha,senki nem fogja bebizonyítani,hogy ez egészségesebb-e,mint a régi módszer. Ilyen kutatásra pénzt áldozni senkinek nem érdeke.

A régi módszer pedig bebizonyította az életképességét. Régen nem voltak ételallargiás gyerekek,ma viszont egyre nő a számuk.

Azt pedig nem hiszem el,hogy egy mai csecsemő szervezete megváltozott 20 év alatt. Amit te feltudtál dolgozni,miért ne tudná a babádé is?

2/. Nagyon sok általam ismert anyuka kénytelen a régi módon etetni a babáját( és nem allergiásak,stb.hanem egészségesek), mert anyagilag nem engedhetik meg maguknak,hogy eldobható pelenkára,tápszerre,bébiételre többet költsenek,mint amennyibe az egész család étkezése kerül. Nagyon sokan kénytelenek 2 gyerekkel 120-140.000.-

Ft-ból,vagy még kevesebből megélni. Nem mindenkinek van magas jövedeleme.

Amúgy pedig az elmúlt 20 évben már nagyon sok addig egészségesnek mondott dologról derült ki,hogy még sem azok. Lehet,hogy 10-20 év múlva a tápszerről is ez fog kiderülni.

2010. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Megszenvedett azért az a baba azért h korán szobatiszta legyen..szerencsétlennek hányszor felmarhatta a fenekét a pisi-kaki..
2010. okt. 6. 21:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!