Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeretem ha puszilga...

Miért nem szeretem ha puszilgatják a gyermekemet?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos és egyszerűen rosszul vagyok attól, ha a férjem és rajtam kívül megpuszilja valaki a kis fejét pl. a gyermekemnek.

Legyen ez anyukám, anyósom, testvérem, nagyszüleim, sógornőm vagy bárki. Múltkor anyósom szomszédja kezdte el puszilgatni...csak pilláztam.

Tudni kell rólam, hogy nagyon hamar el tudom kapni bárki után a herpeszt és finnyás is vagyok.



2023. jan. 8. 23:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Mert gusztustalan ,,összenyàlazni" egy ,,idegen" gyereket. Sokan amint meglàtnak egy picit, azt hiszik, hogy àllatsimogatoban vannak.
2023. jan. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Összenyalazni?? Uramisten...
2023. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Már leírtam, de alapból egy gyereknek kötelező, hogy legalább néhányan végigpuszilják.

Ha ez elmarad, akkor nem kapja meg a megfelelő bélbaktériumokat, és nagyon fog szenvedni, míg meg nem kapja ezeket. A németeknél, ahol nagy a tisztaság, megállapították, hogy mindenkinek kb. 1 kg koszt kellene ennie évente, hogy megfelelően működjön az immunrendszere.


A herpeszt pedig egyszer lehet elkapni. Ha te már elkaptad, akkor nem attól jön elő, hogy mástól ismét "elkapod" - hanem a stressz miatt. Sajnos ez így működik.

Ha valaki steril gézben puszilgatna, de te stresszelnél miatta, akkor ugyanúgy előjönne.

2023. jan. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az még oké, hogy idegenek ne puszilgassák, de hogy a saját nagyszülei se, ez abszurd..
2023. jan. 9. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Négyessel egyetértek.


Ha a szomszéd megpuszilná valószínűleg nekem se tetszene és ezt valószínűleg ki is fejezném, de a családban, ahol nálunk alap dolog az ölelés és puszilás nem csak köszönésnél és imádják a gyereket nem zavar. Sőt, szerintem ez kell is hogy ne csak apa any szeretgesse, fogdossa a későbbi szocializáció miatt és amiatt ha pl. szeretnénk apával kicsit kettesben lenni. Gondolj bele, ha nem szeretgetheti más , még mama papa se, hogy fogod később akár 1-2 éjszakára rájuk hagyni?!

De amúgy az a véleményem, hogy a te gyereked, te érzed ezt és senki nem mondhatja meg mi normális, mi nem, nem vagyunk ugyanolyanok és ez mindenkinek más a határ.


A hármashoz annyit szólnék, hogy "koszt" nem örülnék ha a szintén 8 hónaposom egy szomszédtól kapna, hanem mivel kúszik-mászik kap máshonnan és egy majd járni tudó gyerek aztán a játszótérről méginkább kap. Van különbség kosz és idegen nyál (mert a puszival valóban ez távozik ) között.

2023. jan. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
En a gondolattól is rosszul vagyok, hogy puszilgassák a gyerekemet. Nagyon gyorsan meg is szüntettem azt, amit gyerekkoromban rám erőltettek, hogy köszönésnél kötelezően puszizkodunk, én nem vagyok hajlandó. A gyerekemnek is ezt tanítom, hogy akkor adjon puszit és ölelést (nekünk is természetesen), ha az neki is komfortos. Kisbabát meg meg se próbáljon megpuszilni a szomszéd, mert biztos elküldöm. Nem is értem mit képzel.
2023. jan. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
Féltékeny vagy. Vagy kórosan rettegsz a baciktól. Egyik se normális.
2023. jan. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A herpesz benned van. Az idegdúcokban. Csak 1x lehet elkapni,utána ott marad.
2023. jan. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
En sem szeretem...sogornom keudte volna a 9 honaposomat csokolgatni,sot egyszer telibe a szajaba adott puszit.. no ott mondtam,hogy ezt ne legyszi,ha nagyon muszaj akkor az arcat puszilgassa.
2023. jan. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

7 evesem van, es meg mindig rosszul vagyok ettol az egesz puszilkodos dologtol 🤮

Senki ne nyalazza ossze !

2023. jan. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!