Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háromnapos láz. Hallottál róla?

Háromnapos láz. Hallottál róla?

Figyelt kérdés

[link]


Kismama is vagyok. Azt hiszem ezen esett most át a kislányom. Azt írják, kismamákra veszélyes lehet. Tudsz esetleg róla többet?


2010. szept. 29. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
nem veszélyes a kismamákra. A Rubeola a veszélyes, nem a 3 napos láz. Azért szokták mondani, hogy veszélyes, mert összetéveszthetők a tünetek a rubeolával. 3. napra tiszta piros pötty lesz a babád teste, de ha 4. napra elmúlik a láza, akkor nem rubeola. Most estünk át mi is rajta a 14 hónaposommal és 34 hetes terhes vagyok. Utánajártam a témának nyugi:)
2010. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, mi is átestünk rajta. Illetve a kisfiam, 10,5 hónaposan. Nagyon megijedtünk, mert látszólag indok nélkül lett hirtelen nagyon lázas. Bevittük az ügyeletre, ahol vért vettek tőle, meg pisimintát, hogy kizárjanak egy esetleges húgyúti fertőzést. Aztán kiderült, hogy minden lelet jó, minden negatív, úgyhogy csak a lázat kell csillapítani. A láz elmúltával jöttek elő a kiütések, ami szintén 3-4 napig volt látható. Mindenesetre először jól betojtam tőle. :(
2010. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen,átestünk rajta.
2010. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is nemrég esett át rajta a kisfiam, én úgy tudom ,hogy ezt egy herpeszvírus okozza és 1 és 4 év között általában mindenki átesik rajta.Egyszer kapja el az ember mert utánna már immunissá válik rá ha átesett rajta.Én úgy tudom nem veszélyes kismamákra mert több mint valószinű hogy már gyermekkorodban átestél rajta.
2010. szept. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek a választ. Nagyon beijedtem. Remélem, nem lesz baja a pocakban lévőnknek sem...
2010. szept. 29. 11:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!