Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háromnapos lázról tapasztalatok?

Háromnapos lázról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

3x24 órán keresztül lázas volt a kisgyereketek? Vagy csak bizonyos időszakokban? Jókedvű volt vagy levert?


1éves a kisfiam és már 3. napja 40fok körüli láza van, délutántól reggelig. Az ügyelet csak annyit mondott, hogy csillapítsam, valami vírus. De én már nagyon aggódom.

Nálatok hogy zajlott?


2011. febr. 6. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

2 éjszaka, 3 nap volt lázas, nagyon magas láza, a germicidtől is 38,8-ig ment le, szinte végig 39 körül volt a láza.

csak aludt, nem evett, levert volt.

4. nap megjelentek a kiütések amikre ugyan számítottam de nem ennyire így nagyon megrémültem és rohantam vele az orvoshoz :)


hűtőfürdőt ajánlom, nekünk sokat segített, egy órát is ücsörgött benne. a 3. nap egy hasmenéssel lett vége a láznak!


jobbulást

2011. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A 3 napos lázat is vírus okozza. Erre tényleg csak tüneti kezelés van (minden vírusfertőzésre!). A kislányom tavaly esett át rajta. 39 fok körüli láza volt, de kúppal, hűtőfürdővel kordában lehetett tartani. Szerencsére őt nem viselte meg, végig jókedvű volt, csupán étvágya nem volt. Itattam sokszor és szerencsére még szopizott, így a folyadékpótlás megvolt bőven.
2011. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

első vagyok

*nem 29 körül, hanem fölött volt a láza.

2011. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

na jó, feladom :D

szóval 39 fölötti láza volt

2011. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én ma próbáltam hűtőfürdőt, de annyira remegett benne, hogy kivettem. Nálatok nem fázott?
2011. febr. 6. 20:34
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy csináltad? A víznek jó 38 fokosnak kell lennie és onnan kell fokozatosan lehűteni 36-ig. Elég, ha hagyod a vízben, míg lehűl. Az enyém szívesen "fürdött", gondolom, érezte, hogy jót tesz. "A hűtőfürdő mindig testmeleg, vagy legalábbis a gyermek számára kellemes hőfokú legyen, s csak igen lassan, apránként csökkentsük a hőmérsékletét. A fürdővíz természetes hűlésére is hagyatkozhatunk. Akkor hatásos, ha a víz a gyermek testét jóformán ellepi, csak a feje lóg ki. Gondoskodjunk puha támasztékról is, hiszen a hűtés akkor a leghatásosabb, ha a gyermek közben lazítani tud, s a lehetőségekhez képest jól érzi magát. A hűtőfürdő időtartamát tizenöt percben szokták korlátozni, de néhány percet hosszabbíthatunk, ha a gyerek szeretné. Ha a gyerek hőmérséklete 38 C fokra csökkent, a hűtőfürdőt mindenképp hagyjuk abba. Bőrét óvatosan itassuk szárazra, a durva ledörzsölést ilyenkor kerüljük."
2011. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak reggel kezdődött a láz, majd 3 nap múlva reggelre nem volt semmi baja a kiütéseken kívül. A 3 nap alatt kúppal, nurofennel és hűtőfürdővel tudtam 38-38,5 körül tartani a lázát. Levert volt, szinte semmit nem evett, egész nap nyüglődött. Én tussal hűtő fürdőztem, mert egyszerűen nem volt hajlandó leülni a kádba. Beállítottam a tusolóba, először langyosnál kicsit melegebbel, majd fokozatosan egyre hidegebbel tusoltam a kis testét. Kb 5-8 perc volt egy alaklom. Naponta 8-10x.
2011. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

akkor nem jól csinálod.

rendesen 37fokos vízbe ültesd be, és lassan hűtsd le 33-32 fokosra (nálunk kb. fél óra alatt magától lehűl a víz, beülök mellé és tök jót játszunk, észre se veszi)

2011. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Háromnapos láz (erythema subitum)

Három vagy 4 napig tartó magas láz, egyéb tünet (nátha, köhögés) nincsen. Ritkán hányás, hasmenés kíséri. A lázas napok hirtelen érnek véget, akkor jelenik meg a kiütés a hason, háton, alakja jellegzetes. Egy-két hét alatt a kiütés eltűnik.

Oka: vírus és leginkább 3 hónapos és 4 éves kor között jelentkezik.

Ártalmatlan betegség, a láz okozhat bajt, ezért azt csillapítani kell. Ágynyugalom, sok folyadék, hűvös szoba, könnyű öltözet.

2011. febr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnap reggeltől szerda délig tartott. 39,4 és 38,5 között volt jellemzően, hűtőfürdővel 38-ig le tudtam vinni. Szerda reggel még 38,3 volt, délig aludt, majd hirtelen lement 36-36,2-re és jöttek a kiütések. Nyár volt, meleg, így könnyebb volt hűtőfürdőzni.
2011. febr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!