Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi nettóból nevelitek 2...

Mennyi nettóból nevelitek 2 babótokat? Nem merem bevállalni a másodikat, de ti már tapasztaltabbak vagytok.

Figyelt kérdés
Tudom,hogy semmi közöm hozzá, de segítenétek vele.Mi most kb250 000 Ft-bólélünk,ha férjemjól keres,de szezonális a munkája,télen sokkal kevesebb,vagy nincs.Van egy deviza hitelünk,ami most már 75 000 Ft.,és ez még több is lehet.Jelenleg a gyereknek mindent megtudok venni,de már nekünk szinte semmit,és a boltban is meg kell néznem mit tudok megvenni.Félre nem tudunk tenni,de szeretnék még egy gyereket nagyon.
2010. szept. 28. 14:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Huh én most kapta munkát és todok visszamenni dolgzoni és enyiből fogunk élni és nagyon örülünk neki, mert így nekem is fog jutni új cipőre, meg nem kell hónapvégén azt számolnom mit nem veszek meg.

Nem tudom mekkora a kcis.. de ha vna módotok ekkora törlesztő mellett próbűáléjatok meg még kicsit félre tenni várni. Nem baj ha a két gyerek közt 3-4-5 év a korkülönbaség. Nálunk 3 év van köztük.

2010. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi kb. 180000 Ft -ből élünk 3- an havonta.

Nekünk kocsi és lakáshitelünk is van ami már kb 75000 Ft.

Hát hó végére nekünk is jól meg kell nézni mit veszünk, de persze a gyerek szükségletei az elsők.

Most várjuk a második babát mikor megfogant a kocsirészlet még csak 30000-35000 ft volt nem 45000-50000 Ft.

A férjem most váltott munkahelyet a jobb jövő és több fizetés reményében.

Szerintem vágjatok bele hátha egyszer helyrejön a forint és nem lesz 1 fizetésnyi összeg a lakáshitel...

2010. szept. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az én válaszomnak nem fogsz örülni,mert én a ti esetetekben biztos,hogy egyenlőre nem terveznék gyereket. Nálunk is egy baba van és ez valószínű,hogy már így is marad. Nekünk nincs hitelünk és viszonylag jól élünk,a férjem nagyon jól keres,de sosem lehet tudni mit hoz a jövő. Ez számomra nem játék és ebben az esetben nem tudok úgy gondolkozni,hogy majd lesz valahogy..., vagy ahol egy felnő,ott kettő is... Mindent meg szeretnék adni a gyerekemnek,persze normális határokon belül. 250000 forint az nem sok,pláne úgy hogy lejön belőle kapásból 75000+ a rezsi. Én felelőtlenségnek tartanám,de ezért ne haragudj meg,mert ez csak az én véleményem. Nekem is van tastvérem és jó lenne ha a kisfiamnak is lenne egy, de nem mindenáron. Most nem okozna gondot ha lenne mégegy,de én ebben a világban nem merem beválalni. Sajnos már nem az a világ van mint régen. Az államra nem igazán lehet támaszkodni ezt gondolom te is tudod. Jól gondoljátok meg!
2010. szept. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Mi 300 nettóból élünk 2 pici gyerek 2 felnőtt. 50 ezres lakáshitel és 40 ezres kocsi hitel mellett (20 volt). Félretenni is tudok havi 5-5 ezret a gyerekek babakötvényébe. Nem egy nagy pénz,de valami. Mi szerettünk volna harmadikat de nem fér bele és nem is fog valószínű.
2010. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha levesszük a rezsit és a lakáshitelt, akkor kb 80ezer ft marad. Ebből vesszük a kaját, a pelust, a tisztítószert, a mindent. Nem sok, de elvagyunk.

Semmi luxus, nagyon oda kell figyelni.

2010. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
9%

15:13 Mindent meg szeretnék adni a gyerekemnek,


Csak a testvért nem.....

erről ez a sommás véleményem

2010. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én belevágnék. Illetve bele is fogunk vágni. Ami a második babának kell, azt jórészt már megvettük az elsőnek.


Férjem 170 nettót hoz haza, nekem a gyed 65 ezer, ez el is megy a lakáshitelre. Egyedüli plusz bevételünk havi 60 ezer, ami az anyatejleadásból származik. Azaz havi 290 ezerből élünk hárman, 60 ezres hitel mellett, gyakorlatilag 0 Ft megtakarítással (biztosításunk és életbiztosításunk azért van). Autónk nincs, legalább nem viszi a pénzt.

2010. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Nem hinném, hogy a gyereked megköszöni majd, hogy volt Fisher Price játéka, de sosem lehetett testvére.


Én sajnálom azokat a szülőket (és valahol lenézem, valljuk be őszintén...) és gyerekeket, akik egyedül nőnek fel, szegények. Nem tudják igazán, mi az a CSALÁD. Ez az én véleményem.

2010. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Utolsó nem értek egyet veled.Mi nagyon szerettünk volna második babát,de sajnos kb.180000 nettoból élünk úgy,hogy még lejön 67000 lakáshitel+kb.50000 rezsi.Erre nem merünk bevállalni még egy gyereket.Inkább megadunk az egyetlen manónknak mindent,biztositjuk a jövőjét,minthogy legyen egy teso,de ne legyen mit enni és ne tudja megvalósitani az álmait.Én így nőttem fel sajnos,nagyon szerettem volna tovább tanulni,de nem tudtam.Dolgoznom kellett
2010. szept. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
A válaszom 15.13-nak szólt (és nem neked), aki saját bevallása szerint jól él és tudna vállalni még simán még egy gyereket, de nem akar, mert ennek akar mindent megadni.
2010. szept. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!