Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hátrányai, mellékhatása...

Milyen hátrányai, mellékhatásai lehetnek a későbbiekben a korai bilire szoktatásnak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 08:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
30%
Te tudod,az en unokatestverem is vegigaludta az ejszakakat gondtalanul 5 evesen,annak ellenere,hogy minden ejjel bepisilt.Ez mondjuk az o problemaja,az,hogy mikor szoktatod bilire a gyerekedet az meg a te problemad.En csak annyit mondtam az elso valaszomban,hogy szerintem nincs olyan,hogy "tul koran",meg "nem erett meg ra",mindenki mas elveket vall,csak nem tudom miert nem lehet elfogadni azt,hogy valaki epp mas erveket vall,mint a tobbseg.Eleg elszomorito ez a megnyilvanulas felnott nok,anyukak reszerol.En "okosodni",velemenyt megosztani jarok ide,nem pedig veszekedni.Senkinek nem mondtam,hogy bunko a gyereke,vagy nem jol nevelitek oket,ha kicsit durva voltam,csak az allaspontomat vedtem.
2010. szept. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
52%

De könyörgöm, azt értsd már meg, hogy azért, mert kereken 1 évesen még nem szobatiszta, még nem fogja fel a bili mibenlétét, és éjjel is bepisil, nem jelenti azt, hogy 5 évesen is be fog. Ahol ez előfordul, ott valami más lehet a probléma.

Egyébként tegyél fel egy körkérdést, hogy kinek hány évesen és hogyan lett szobatiszta a gyereke, és meglátod, hogy milyen sok gyerek a normál időben, minden gond nélkül (anélkül, hogy túl korán rá lett volna kényszerítve a gyerek) leszokott a pelenkáról. De nem érdemes erről vitázni, mert minden gyerek más, máshogy fejlődik, máskor érik meg dolgokra.


Például az én fiam 8 hónapos kora óta tök egyedül iszik, kiszolgálja magát, sok gyereket meg még másfél évesen is itatni kell. Ez tök ugyanolyan dolog, mint a bilizés-szobatisztaság.

2010. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
70%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy ezt a "módszert" több gyerek mellett hogyan lehet megoldani... Amikor éjjel boldog az ember, ha legalább 2 órát tud aludni két etetés között..., aztán ébred az egyik, majd a másik és reggel kelj, mert vinni kell a nagyobbat oviba, iskolába... Na, mindegy, mindenki csinálja, ahogy jónak látja. Én már nem fogok gyereket pelenkázni és ezt a pelenka nélküli nevelést se fogom csinálni, mert 4 gyerek után nem lesz több :)) Egyébként a szomszédasszonyom is csinálta anno az első lányánál (25 éves)... érdekes, a 2. -nál már nem volt hozzá ideje, energiája...
2010. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
47%

Hát szerintem pont hogy nem modern dili a korai bilire szoktatás. Ugyanis amióta van eldobható pelenka, azóta lényegesen később lesznek szobatiszták a gyerekek. Régen, mikor mi voltunk kicsik, és naponta 8 kakis-pisis pelenkát kellett kézzel lötykölni, mosni, nem nagyon volt olyan 3 éves, amelyik még nem volt szobatiszta! Szerintem mindenki kérdezze meg a saját anyját, hogy mikor lett szobatiszta, és mikor kezdték bilire szoktatni, biztos vagyok benne, hogy a nagytöbbségnek két éves kor előtti időpont lesz a válasz!

És miért kell azt gondolni, hogy a 8 hónapos "erőltetik"?

Az én lányom 9 hónapos volt, és mindenáron a wc-re akart ülni, egész nap a bilijét hordozta! Mert nagyon tetszett neki, hogy mi is a wc-n ülünk! Nem erőszakkal ültettem rá! És voálá, 14 hónaposan szobatiszta lett!

2010. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
52%
Bizony, akkor is volt olyan gyerek, aki 3 évesen még bekekilt..., nem is egy unokatesóm volt ilyen. Csak már nem a pelenkába, hanem a nadrágba! Mint írtam, az enyémek pár hónap eltéréssel 2 évesen szobatiszták voltak, pedig mindegyik eldobható pelust hordott. Ezen kár vitázni, a te gyereked nagyon ügyes volt, de ő a kivétel! Ugyanúgy, mint az, akinek még 3 évesen is pelenkája van... Ott talán anyuka ront el valamit, talán kicsit túlfélti a gyereket, nem figyeli a jeleket... De ismétlem, a gyerekek nagy része 2 éves kora körül ma is szobatiszta lesz...
2010. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Utolsó, akkor végül is egyetértünk, mert a legtöbb gyerek 1.5-2 éves kora között szobatiszta lesz. Néhány gyerek korábban, néhány gyerek később, de ők a kivételek.

Egy példa: az egyik ismerősöm gyereke 4és fél éves, Ismeri a színeket, a számokat (el is tudja olvasni a számokat), stb, kivételesen intelligens gyerek. És bepisil. Nem csak éjjel, nappal is. Nekem senki ne mondja, hogy ez nem a szülő hibája, mert az a gyerek, aki ennyire értelmes, nem hiszem, hogy nem képes szólni, h anya pisilni kell! Az anyja meg nem csinál semmit, fogja ráad egy tiszta pelenkát, és megy a dolgára.

2010. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Na errol van szo,vegre mar egy anyuka,aki erti,mirol is beszelek...
2010. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
47%

4 és fél évesen pelenkázni, hát elég gáz.

Én is amellett voksolok, hogy jobb előbb, mint később, mindenki tisztában van vele, hogy 1.5-2 éves korukra lesznek szobatiszták a babák, kinek hogy, ehhez azért előbb-utóbb bilit vagy wc-szűkítőt kell keríteni. :)

Én a 13 hónapos anyukája vagyik, aki szomorúan nézi, ahogy a gyerkőce állva nyomja a ...-t, szóval emiatt mindenképpen veszek neki egy bilit, hogy legalább az oda menjen. Viccből egyszer ráültettük ruhában, le se akart szállni róla. :D Szóval el nem szaladna róla szerintem... Úgy is látom, mikor készül ki a csoda, pikkpakk ráültetem, lesz ami lesz. Az biztos, hogy nyáron nem hagyom pucéran szaladgálni, bugyi nélkül a világba, így amint látok bilit, veszünk, aztán ha jó kedve lesz a tökmagnak, kipróbáljuk...

2010. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Hogy az a cikk, mekkora baromság sztem. Nem kell leszólni a másikat, vitázni. Nem egyformák a gyerekek. Kisfiam 19 hónapos, csak most kezd bilizni, de még nem produkált bele semmit. 15 hós korától van bilink, de csak játszott vele. Akinek már 1-1,5 évesen szobatiszta, az örüljön neki. 27 éves vagyok, és én csak 2,5 évesen lettem szobatiszta 1 hét alatt, pedig textil pelusba voltam. Addig nem voltam rá érett, és kész.
2010. szept. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!