Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hátrányai, mellékhatása...

Milyen hátrányai, mellékhatásai lehetnek a későbbiekben a korai bilire szoktatásnak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 08:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%

Az,hogy a gyereked igen koran szobatiszta lesz...es az miert lenne mar baj???

Az eszem megall...

2010. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%

[link]

Könnyen székrekedéshez vezethet, ha túl korán, túlzott szigorral próbálják a kicsiket bilire szoktatni, főleg, ha akkor még nem érettek a dologra.

2010. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem az én gyerekemről van szó, hanem arról, hogy tegnap hülyének néztek, mert a 11 hós babámat még nem biliztetem, pedig a szóban forgó anyuka a 8 hónapos fiát már szobatisztaságra neveli! De én voltam a legnagyobb debil, hogy még nem kezdtem el: S valahogy nem hiszem, hogy ebben a korban már van értelme, sőt! De azért köszi a kedves válaszod!
2010. szept. 28. 08:38
 4/29 anonim ***** válasza:
82%
Mivel korai periódusban még nem érett rá, teljesen felesleges, hisz ő még nem tud jelezni, ha kell, nem is tudja, mi az az inger amit érez. És mivel nem lesz sikerélménye, csomó lelki bajt okozhat. Ahogy a 2. válaszoló írta, pl. székrekedése lesz, de vezethet csökkent önértékeléshez stb stb. Szóval nagyon jól teszed, ha nem ültetes bilire a 11 hónaposodat. Majd 18-24 hónap között megérik rá és akkor hajrá!
2010. szept. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%

Nyugi, nem csinálod rosszul, szerintem inkább az a fura, hogy 8 hónapos babát próbálnak bilire kényszeríteni.

Az én kisfiam 1 éves, és el nem tudom képzelni, hogy most per pillanat hogyan is látnék hozzá. Most próbálom neki tanítani, hogy ha kaki van a pelusban, akkor azt hogyan mutathatja meg. Általában mire reggel bemegyek hozzá, már elvégezte a dolgát. El nem tudom képzelni, hogy előbb berontsak hozzá, és még az álmából felzavarva ráültessem erőszakkal, hogy már pedig most kakilunk... baromság. Az meg, hogy naponta jó pár alkalommal látom, hogy pisil, mert éppen kirázza a hideg, nem jelenti azt, hogy azonnal rá kellene ültetnem akkor is, mert most pisilünk a bilibe...

Ha én ülök a WC-n, és odajön hozzám, csak vigyorog rajtam, és csapkodja a hátamnak a WC-tetőt. Ez neki még játék, még fel sem fogja, hogy mit csinálok, hiába mondom neki. Addig meg nincs is értelme ilyen bilire szoktatásnak nekiállni szerintem.

2010. szept. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
45%

Annyira el van tulozva mar ez a bili-,es a hozzataplalas- tema,hogy az mar nem igaz.Miert vonatkoznanak mar mindenkire ugyanazok a "szabalyok".Olvastam minap,hogy "...az anyukamrol pl.58 evesen derult ki,hogy tejerzekeny,mivel tul koran kapott tehentejet ".A pofam leszakad,mikor ilyeneket olvasok,hat eleg turelmes volt az a csunya tejerzekenyseg,mit mondjak,hogy vart 58 evet :)))

Aztan,hogy a bilire szoktatastol mi bajuk lehet a gyerekeknek...fogadom,hogy minden anyuka az internetrol inspiralodott,ahol a pelenkagyartok ezzel a baromsaggal tomik a fejuket,hogy miert is nem jo a bili...vagy van netan olyan anyuka is itt,aki sajat tapasztalatbol ir,hogy miert is nem jo a bilire szoktatas?vagy csak siman benyalja azt amit az interneten olvas,ezt a sok baromsagot.

Na es arrol hallottatok mar,hogy pl.Kinaban,Azsiaban,Japanban,nem is ismerik a pelenkat?A baba arckifejezeset figyelik,hogy "mire is keszul",egeszen pici koratol pisiltetik ,kakiltatjak,persze nem bilibe,azt csak miutan mar ulni tud,viszont nem hiszem hogy ezek az emberek mind szorulasi problemakkal kuzdenenek,es sok magyar anyukla is koveti mar a peldajukat,a fokuszban lattam...dehat ott van ugye a kenyelem egyesek reszerol,ami kessze tesz arra,hogy mindent kimagyarazzunk...

2010. szept. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
Kényelem? Te ne haragudj, de tudod, hogy miről beszélsz??? Szerinted kényelemből nem rontok be reggel az 1 éves gyerekemhez a szobájába, és kényelemből nem rángatom ki az ágyából, az álmából felkeltve, hogy ráültessem a bilire, mert 10 percen belül kakilni fog???? Vagy hogy gondolod ezt, megmagyaráznád?
2010. szept. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
42%
Azt nevezem "kenyelemnek",amikor az ember 3 eves korig pelenkaz,es meg ugye "az sem ciki,ha bekakil a bolcsiben,mas gyereke is be kakil"na ez mar a kenyelem,es ne mondd nekem hogy a gyerek erdekeit szolgalja,biztos vagyok benne,hogy a gyerek nem erzi magat olyan jol talpig szarban-hugyban,mikor mar kepes lenne bilire is ulni.Szerintem inkabb ez okoz a kesobbiekben szemelyisegi zavart,mint az,hogy netalan mar 12-13 honaposan szobatiszta,de mindenkinek szive joga ugy nevelni a gyereket,ahogy akarja.En csak elmondtam a velemenyem,ahogyan te is,es ennyi...
2010. szept. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%

[link]

Tudod, kedves előttem író, én nem az internetről szoktam szedni az infókat, mert a legidősebb gyerekem megszületésekor híre-hanva sem volt a minden háztartásban fellelhető internetnek, ui. már 18 éves... Mellette van egy 15, egy 22,5 és egy 2 éves gyerekem. Érdekes, hogy mindegyik 2 éves kora körül lett szobatiszta néhány hónap különbséggel... Semmit sem siettettem, csupán másfél éves kork körül, amikor észrevehetően tovább volt száraz a pelusuk, levettem róluk és rendszeresen felkínáltam a bilit (persze, hogy mit kell vele csinálni, azt isd megmutattam). Hát, gratulálok az ázsiai anyáknak, akik egész nap képesek a földeken a gyerekük arcát figyelni, hogy épp mikor fog üríteni... na, tudod ezt én nem hiszem el... Szegényeknek a megélhetésért kell megküzdeniük és a gyerek a hátukra kötve van velük... Hogyan látják az arcát ? Na, mindegy. ott is van pelenka, ha nem más, rongyok... Szóval nem kell annyira elhinni mindent, amit a Fókusz mutat... Ez a korai "szobatisztaság" a modern anyák új dilije, csak arra lennék kíváncsi, mennyivel hamarabb lesz az ilyen gyerek szobatiszta, mint a később szoktatott... Egy kísérletről halottam, ahol egypetéjű ikreket vizsgáltak. Az egyiket 8 hónaposan kezdtek bilire szoktatni, a másikat 2 éves kora körül... Érdekes módon mindkettő ugyanakkor lett szobatiszta. Amiről te írsz, max. pelenkaspórolás, de nem szobatisztaság, ahhoz a gyerek együttműködésére van szükség... itt meg az anya figyelmén, gyorsaságán múlik minden...

2010. szept. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
Biztosan nem fogom 3 évesen is még pelenkázni, mivel 2 évesen megy bölcsibe. De ne mondd már, hogy most 1 évesen már szobatisztának kéne lennie, mert tökönszúrom magam...
2010. szept. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!