Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hátrányai, mellékhatása...

Milyen hátrányai, mellékhatásai lehetnek a későbbiekben a korai bilire szoktatásnak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 08:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
77%

08-49-esnek. Hiába ülteted bilire szegény ülni tudó pár hós babát, fogalma sincs róla hogy mit csinál. Így is csak 2-2,5 éves kora körül lesz szobatiszta. Attól, hogy belepisil-kakil, még nem szobatiszta. Figyelni, persze az én kisfiamat figyelhetném, az biztos, mert nincs neki semmi arckifejezése, amikor a dolgát végzi, na meg nem érek rá.Na meg a másik, neked jól esne, ha kakilás vagy pisilés közben rád rontanának a WC-n, hogy ülj már át egy másikba. Szegény gyerekről meg lerángatnád a pelenkát dolga közbe, na szép.Vagy te vagy lusta pelenkázni, és kínzod szegény gyereket. Én is, és a 2 bátyám is csak 2,5 évesen lettünk szobatiszták, 1 hét alatt teljesen magunktól. Szóltunk, hogy pisi-kaki, és lám 1 hét alatt sikerült. Pedig textil pelenkánk volt. (Én 27, bátyáim 35,33 évesek).

Bocsi kérdező, de nagyon fel tudnak bosszantani az ilyen válaszok. Kisfiam 19 hós, most kezd a bili után érdeklődni, minden pelenka cserénél ráültetem, ha van kedve, de még csak egy pár pillanatot ül rajta, és még nem is produkált bele. De még ráérünk én úgy vagyok vele.

2010. szept. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
43%

Én megértelek, aki a "kényelemről" írtál. A korai bilire szoktatást valóban korán kezdik, akár pár hetesen, a gyökér, buta szülők. Akik divatból követnek minden új eszmét. Egy 8 hónapos, ha már tud ülni, szerintem nem gáz, hogy ismerkedik a bilivel. Nem kell, hogy menjen bele semmi, de ismerkedik vele. Mindenhez idő kell.

Ha valaki olvasta a suttogót, az is azt írja, hogy jobb addig elkezdeni, míg nem jár a gyerek, mert onnantól nem fog ráülni.

Én babám 13 hónapos, tervezem a bilivételt, mert mégiscsak gáz, hogy állva, guggolva, négykézláb kakil... Szegényke...

2010. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként van bilink (10 hónapos volt kb, amikor megvettük). DE NEM ÉRDEKLI!!!! Játszik vele, belepakol egy-két játékot, de nem ül rá (erőszakkal meg nem fogom ráültetni, már bocsánat - amikor megvettük, ráültettük, majd azzal a lendülettel le is kászálódott róla). Akkor mégis hogy a jó égbe kéne ráerőltetnem????
2010. szept. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, van egyáltalán gyereked? Szerintem nincs... Majd ha lesz, és 8 hónaposan már bilibe végzi a dolgát, akkor gyere ide okoskodni! Egyébként én is olvastam rőla, h vannak biz. törzsek, ahol nem pelenkázzák a gyereket. Tudod miért? Mert egész nap kint vannak a szabadban és oda wc-zik a gyerek ahova akar. Persze, az anya figyeli, és ha látja, h. épp kakil, felállítja,h. ne feküdjön bele. Ennyi. Ha Te olyan felvilágosult vagy, ne tegyél pelust majd a gyerekedre, aztán takarítsd a lakást egész nap - feltéve ha lesz rá időd. Látszik, h semmi közöd a gyerekekhez még.
2010. szept. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
52%
Na engem anyósom zaklat a bilivel, pedig 8 hónaposak vagyunk!!! Meg is mondtam neki hogy ez túl korai, majd jövő nyáron! Na meg aztán fél percet sem ül egy helyben, folyamatosan mászik. Azt meg nem szeretném, hogy erőszakkal kelljen ráültetni, még nem érti, hogy miért kell ott ülnie egy helyben. A védőnő csak annyit mondott, hogy legyen majd egy hely ahol bilizik, és onnan ne engedjük kivinni a bilit, meg azt hogy játsszon vele, mert nem fogja komolyan venni a dolgot. Bár én elsőnek inkább a wc szűkítővel fogok próbálkozni, szerintem sokkal higiénikusabb, meg azt látja, hogy mi is ott ülünk, nem pedig a bilin.
2010. szept. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
17%

Kedves utolso,legyszi ne oktass ki engem.Megis mibol gondolod,hogy nincs gyerekem?Csak lehet,hogy jobban allunk biliugyben,mint itt sokan,es en ezzel nem is akartam dicsekedni,hogy ne legyek "nagykepu"ugye-,de mindegy.Elmondtam a velemenyemet,es a tapasztalataimat.A babam ejjel kap pelust,napkozben nem,mindig szol,ha pisilni,vagy kakilni kell,pelenkat adok ra,ha megyunk valahova,de itthon szedi le magarol,nem keltem fel reggel,hogy bilire rakjam...15 honapos,12 hos koratol ultetem bilire,es soha nem ellenkezett,vagy sirt,az elejen furcsa volt neki egy kicsit,aztan megszokta.Mindegy,nem akarok senkit kioktatni,es szerintem nem ez a "modernseg",hisz 24 evvel ezelott anyukam epp igy csinalt velem is,es jelentem:egyaltalan nem kuzdok szorulasi problemakkal,es szemelyisegzavarom sincs.Tovabba,nem vagyok lusta pelenkazni,nem is akarok sporolni a pelenkan,egyszeruen latom,hogy a gyerekemnek igy jobb,es ennyi.Nem ertem ezt a hozzaallast,"kedves"anyukak.Az a "modernseg",hogy mindenfelet elhiszunk,amit hallunk,es olvasunk,hogy a gyereknek ez a jo,meg az a jo.Az en gyerekemnek az a jo,ahogyan en csinalom,ahogyan mi csinaljuk,es nem kovetek semmifele elvet.

15 honapos kisfiu anyukaja,38 hetes km.

2010. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
...bocs,9:24-esnek cimeztem,na meg a tobbieknek
2010. szept. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
52%

Idézek tőled "kedves" anyuka: "dehat ott van ugye a kenyelem egyesek reszerol,ami kessze tesz arra,hogy mindent kimagyarazzunk..."


KI OKTATOTT KI KIT???


Az én 1 éves gyerekem még NEM ÉRETT MEG A BILIRE, VÁGOD? Lehet, hogy a tiéd igen, az enyém nem. Akkor miért kellene ráerőltetnem?

2010. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Na olvassatok el ezt akkor,es nem kell tobbet ketelkedni,es legyen mar eleg a piszkalodasokbol.Mind letamadtok itt,hogy "igy nem erett,meg ugy"...ez a ti problematok,de nem kell reklamot csinalni belole,meg elitelni es lepontozni,sot durvan beszolni a kivetelnek.

[link]

...errol a kenyelemrol beszelek,amirol itt is irnak...

tovabbi szep napot

2010. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
52%

Na így még nagyobb baromságnak tartom az egészet... Gond nélkül végigalszik a fiam 12 órát. Este 8-tól reggel 8-ig. Az éjszaka kellős közepén felkeltem azért, hogy na most akkor itt a mosdó kisfiam, pisilj...

Egyszerűen nem életszerű.

2010. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!