Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féléves gyerekem az almát...

Féléves gyerekem az almát kiköpi, a baracktól fáj a hasa. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most kezdtük (volna) a hozzátáplálást, egyébként anyatejes. Eddig sárgahúsú barackot adtam, lehet a fehértől nem lesz baja? Vagy mit adjak?
2010. szept. 24. 09:28
 1/10 poci-maci ***** válasza:
meg lehet neki próbálni a körtét is esetleg még azt is lehet neki ilyenkor nekeünk csak ez vált be a későbbiekben meg a banán még!
2010. szept. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden baba más,de nekünk így simán ment:

Egy darabkát odavittem hozzá,hogy szopogassa meg,ízlelgesse meg,ha ízlett neki,akkor összeturmixoltam tejjel,és először így kapta üvegből(főzelékes cumival).Majd mikor már ismerte pár alkalom után ,akkor kezdtük kanalazni.Így nem köpködte ki.

A barack meg...nem tudok rá mit mondani,nálunk az a sláger!Bármibe teszem,az jöhet.Esetleg keverd egy kevés főtt krumplival is,hátha úgy nem csavargatja meg a gyomrát.Mi a meggyel vagyunk így.Sok sikert!

2010. szept. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

MEgfőzheted az almát, annak más íze van, hátha úgy szereti. Vagy az adható zöldségekkel is kezdheted, van, aki direkt azokkal indít, hogy ne szokjon hozzá az édes ízhez. (mondjuk a sütőtök elég édes)


*6 hónapos kortól adható*

alma, őszibarack, meggy, gesztenye

burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla

gabona-pelyhek, rizs, búza, zab, kukorica


de gondolom ezt tudod :)

2010. szept. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 poci-maci ***** válasza:
2010. szept. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezt az anyatejes keverést mindenképpen kipróbálom, jó ötlet. Ha az se jön be, akkor próbálok más gyümölcsöket. Nem tudom, hogy elsőre jó-e kevert gyümölcsöket adni (pl. sütőtök-alma stb). Ha még egyfélét se eszik meg, adjak egyből kevertet?
2010. szept. 24. 09:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Itt a babakonyhán vannak jó ötletek, köszi, fogok majd ötleteket meríteni onnan.
2010. szept. 24. 09:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak egy újat próbálj!
2010. szept. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Próbáljak esetleg valamilyen bébiételt? És ha az bejön, akkor abból is egy darabig ugyanazt adjam?
2010. szept. 24. 10:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Még egy dolog eszembe jutott:

Második gyermekem akkor fogadta csak el, ha teljesen "vízszerűen pépes" volt az állaga, szóval neki nem is az ízével volt baja, hanem nem a darabosat nem bírta eleinte.

2010. szept. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is utálta az almát, a baracktól meg ment a hasa, szépen haladtam tovább (sárgarépa, sütőtök stb.), aztán keverve mással később ezeket is szépen ette, és nem volt baja tőlük.
2010. szept. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!