Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki szoptatja a két éves...

Van aki szoptatja a két éves gyermekét?

Figyelt kérdés
ez baj?
2010. szept. 23. 19:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
63%

Döbbentem olvasom a hozzászólásokat. Az orvos kollégának teljes mértékben igaza van, nem kétség. Nyilván, aki hasonló cipőben jár, mint a kérdező, nem fogja a saját feje fölött eltörni a pálcát, inkább kibúvót, és magyarázatot keres, bár ezzel nem győzi le az észérveket, csupán önmagát nyugtatja meg ezzel. Csinálja mindenki úgy, ahogy jónak tartja.

Még egy hozzáfűzni valóm azért akad, a szexuális fejlődés valóban nem kamaszkorban kezdődik drága anyukák.

2010. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem pedig aki hozzákapcsolja egy 2 éves gyerek szoptatását a szexualitáshoz annál valami gond van...én nem is értem...
2010. szept. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
38%
Ja , és miért mikor kezdődik el a szexuális fejlődésük?Meddig normális akkor,hogy szophatnak?3 vagy 6 hónapos korig?Vagy talán már egy baba sem érhet az anyja melléhez?A természet az anyatejet a gyermeknek adta.Biztos nem véletlen..és nehogy már azt mondja valaki,hogy bizonyos életkor felett,ami nem irreális(2 év),inkább fejjük ki(aki ezt mondja,azt nem tudom,hogy szoptatott e egyáltalán,mert én fejni csak pár cseppet tudok,de a kisfiam rendesen tud belőle táplálkozni)és úgy adjuk nekik.
2010. szept. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
15%
Bocs,de ez a szexuális ...dolog már teljesen kihozott a sodromból.
2010. szept. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
33%

A gyerek 3 hónapos kora óta nem tudok fejni. Beállt a kereslet-kínálat. Aki állítja, hogy 2 éves gyerekének fejt, az hazudik.

A szexualitás dolog egy baromság. Ha orvos vagy, ha nem.

Mellesleg a Föld 3/4-én a gyerekek akár 5 éves korukig is szopnak, nem választják el őket erőszakkal. Csak a "fejlett társadalomban" tartják ezt a természetes dolgot szégyellni valónak.

Valóban tápanyagot már nem sokat tartalmaz, de antigént igen. Sok betegségtől véd, és erősíti az immunrendszert, ha orvos vagy, ezt is tudhatnád.

Egyébként az én kislányom 15 hónapos korában döntött úgy, hogy nem kér több cicit, de én szívesen szoptattam volna még tovább, ha ő úgy gondolja. A szoptatási tanácsadók manapság már egyáltalán nem javasolják az erőszakos elválasztást. És meg lehet tanítani a gyereket arra, hogy diszkréten csinálja, és nyilvános helyen ne húzkodja anya ruháját. Azt meg már egy pár hetes újszülött is tudja, hogy tej nem jön akárkitől!

2010. szept. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
36%

Hát én is döbbenten olvasom a hozzászólásokat. Csakhogy én azokét, akik károsnak tartják egy 2-3 éves gyermek szoptatását. Mi köze van a késsel-villával evésnek a szoptatáshoz? Abszurd érvelés.

Nem hagyjuk figyelmen kívül a tényeket, de attól, hogy leír a kedves ellenvéleményt megfogalmazó belgyógyász úr/hölgy pár kijelentő mondatot, azok még nem válnak rögvest tényekké, még ha néhányan osztják is a véleményét. Ha már választhatok, inkább az Amerikai Gyermekorvosok Szövetségére, vagy a WHO-ra hallgatok. De leginkább a szívemre. A fenti szervezetek egyöntetűen vallják:

"A szoptatás folytatódjon legalább a gyermek első életévéig vagy ezen túl, mindaddig, amíg ez a gyermek és az édesanya számára is kívánatos. Semmiféle bizonyíték nincsen arra nézve, hogy a 3 éves korig vagy az azon túl tartó szoptatás bármilyen pszichés vagy fejlődési sérülést okozna."

Nem kötelező mindenkinek ezt az utat preferálnia, sem elhinnie a fenti sorokat. Ahogy szerencsére nekünk sem kötelező egyesek magánvéleménye szerint nevelni a gyermekeinket.

Egy két hamarosan két éves gyermeket szoptató anyuka

2010. szept. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
32%
utolsó vagyok, elírtam. kétszer szerepel a "két" szó, így félreérthető, pedig nem két gyermeket szoptatok, csak egyet :)
2010. szept. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
58%
Nem tartom jó dolognak.
2010. szept. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
76%

az egyik válaszoló vagyok,aki nem tartja jónak az ilyen késői szoptatást,nem írta érveket,és mondtam,hogy nem is vetem meg,de szerintem azok az anyák akik ilyen so

káig szoptatnak nem valamit pótolnak ami kimarad az életükből?nem szeretet hiányban szenvednek?nem rossz a házasságuk,és így próbálják a közelséget,melegséget 3pótolni?őszinte válaszokat várnék,és nem kirohanásokat.

2010. szept. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
39%
Én is válaszoltam már, jól le is pontoztak. Igen, én mind a 4 gyerekemet sokáig szoptattam/tom. A házasságom jó, nem hinném, hogy ha nem az lenne, 18 év után is együtt lennénk vagy bevállaltuk volna a 4 gyereket. Számomra a szoptatás természetes dolog, nem pótlék. Hozzáteszem, amikot a nagyokat szoptattam, még nem támogatták a hosszú ideig való szoptatást, csak a gyerekeim igényeit követtem. Aki a szoptatást a szexualitással keveri, nagyon téved! A természet a női mellet a gyermek etetésére találta ki, az, hogy ingerelve a szexuális téren is szerepe van, csupán járulékos haszon :)) Nézz meg bármilyen emlős állatot, (tudom, nem a legjobb példa,hisz mi emberek vagyunk), azoknál az emlő csupán az eredeti célt szolgálja... Persze, az, hogy ki meddig szoptatja a gyerekét, magánügy, így is kellene kezelni!!!! Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki hogyan dönt ebben a kérdésben. Hogy van, aki 1 évesen vagy hamarabb a gyerek érdekeire hivatkozva elválasztja a gyerekét, az is kettőjük ügye. Nem értem, miért kell ebből állandóan vérre menő vitákat generálni. Ki így, ki őgy... Ne érts félre, nem akarlak semmiről meggyőzni, de én a mára már kamasz gyerekeimen se látom hátrányát annak, hogy addig szopizhattak, amíg nekik és nekem is jó volt... Ha bármiféle személyiségfejlődési problémát okozott volna náluk a hosszú szoptatás, már rég kiderült volna, hiszen az egyik már 18 éves, a két kisebb 15 és 12,5... Tehát sem a párkapcsolatom nem sínylette meg azt, hogy szoptattam, sőt a férjem mindenben támogatott, sem a gyerekeim pszichés fejlődése...
2010. szept. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!