Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki szoptatja a két éves...

Van aki szoptatja a két éves gyermekét?

Figyelt kérdés
ez baj?
2010. szept. 23. 19:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
65%
sógornőm a 3 évesét szoptatja. már ovis a kisgyerek kb 2 hete, de még szopik. az ovónénik szerint nem baj mert az oviban nem kéri a cicit:)
2010. szept. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
22%
biztos rengetegen. mostanában ez a divat. sok szempontból ez leegyszerűsíti az anyuka dolgát...
2010. szept. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
37%

Ha az anyukát nem zavarja vagy nincs terhére,akkor egyáltalán nem baj véleményem szerint.

Szerintem nem fog semmiféle hátránya lenni a gyereknek.Azért szopik,mert megnyugtatja,jó neki.Előbb-utóbb úgyis véget ér a szoptatás,mikor már nem fogja igényelni.

2010. szept. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
48%
Miért lenne baj? Az orvosok,védőnők,szakértők is azt tanácsolják,hogy legalább 2 évig szoptasson az anya! A 3 év se ritka!
2010. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
42%
19 hónapos a kisfiam, még szopik.Reggel, este, nappali alvás előtt és éjjel 1-2x. Nem zavar, neki jó, megnyugtató számára, nekem is jó érzés, hogy még ilyen formában is szüksége van rám.2 éves koráig tervezem szoptatni.Engem nem érdekel senki rosszalló véleménye ezzel kapcsolatban. 6 hótol kezdtem hozzátáplálni, 10 hónapos korában már mindent evett,és azt amit mi, tejet kivéve. 12 hós korától kap tejet is reggelihez vagy vacsihoz. Ezt azt hiszem a 2. hozzászóló kedvéért írtam, aki azt írta, hogy az anyuka kényelme miatt.
2010. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
32%
19.39-es vagyok, illetve leegyszerűsíti az anyuka dolgát. Nem értem, hogy miben?
2010. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem meg baj, hogy egy 3 éves gyerek, akinek már teljesen kinyílt az lrtelme, még mindig szopik. Olyan pszichés folyamatok vannak kibontakozóban ekkortájt, amelyeket a szoptatás nagymértékben befolyásolhat. A gyermek ekkor fedezi fel saját szexualitását, testtudata is ekkor nyílik, és szerintem (és mások szerint is) káros. Ekkora korban a gyerek már mással is meg kell, hogy tudja nyugtatni magát. Ha az anyuka csak a tej jótékony hatása miatt ragaszkodik ehez akkor fejjen, és adja oda a tejet egy pohárból.
2010. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
30%

19:38 ezt írja:

"nekem is jó érzés, hogy még ilyen formában is szüksége van rám".

Szóval mégsem csak a gyerek érdeke a fontos. Nekem két gyerekem van, most van félúton a következő "alom", ikrek lesznek. Mindkét gyerekemet egy éves korukig szoptattam, utána egy darabig még fejtem, amíg volt tejem, és azt szépen megitták pohárból. Nekem a szoptatás nem az én örömérzetemet szolgálta, hanem a gyerekeim érdekét. Ésaz előző választ is én írtam.

2010. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
17%
Milyen pszichés folyamatok kialakulását zavarja? Kifejtenéd ezt bővebben?
2010. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
67%

Igen, kifejteném. A gyerek ekkor fedezi fel saját testét, saját szexualitását, ekkor alakul ki a szemérem. Én orvos vagyok (igaz csak belgyógyász...), de az a magán, és a szakmai véleményem is, hogy ekkora korban nem egészséges az ilyenfajta közelség a szülővel, a fentiek miatt.

Ezenkívül úgy gondolom, hogy természetesen mindenki azt csinál, amit akar, de én semmiképpen sem támogatom ezt a dolgot.

Ha egy hároméves gyerek mg szopik, akkor hol a határvonal? Egy hároméves gyerek késsel-villával eszik, értelmes, mozgása teljesen kialakult. Innentől kezdve csak az értelme fejlődik, és a teste nő (szó szerint). Nem gondolom, hogy egy háromévesnek a szopás az egyetlen tevékenység, amitől meg tud nyugodni (ha igen, akkor nagy baj van). Ha meg csak a tej hatása miatt szoptatna az anyuka, akkor miért nem lehet fejni? Ha ennyire a gyerek érdeke a fontos, akkor ennyit igazán meg lehet tenni, nem? Ha meg nem, akkor nyilván nem csak a gyerek miatt történik. De az, hogy az anyukának jó érzés, hogy a gyerekének ilyen módon is szüksége van rá, nem biztos, hogy jó a gyereknek is.

Ha egy ekkora gyerek szopik (miután késsel-villával elfogyasztotta a rántotthúst...), akkor ilyen alapon szophat egy ötéves, vagy egy nyolcéves is. Azt is egészséges dolognak tartjátok?

2010. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!