Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki szoptatja a két éves...

Van aki szoptatja a két éves gyermekét?

Figyelt kérdés
ez baj?
2010. szept. 23. 19:19
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
57%
hát ,szerintem is baj!
2010. szept. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
53%

Még két dolog: köztudott, hogy a anyatej alkalmazkodik baba szükségleteihez. 3 éves korban, amikor a gyerek teljes mértékben "felnőtt" étrenden él, az anyatej semmi olyan anyagot nem tartamaz, ami nélkülözhetetlen, vagy különösen fontos a gyermek számára. Erről meg lehet kérdezni bárkit, a védőnőt, gyerekorvost. Már 6-7 hónapos korban sem olyan az összetétele, mint pl 2-3 hónaposan. Tehát ártani nem árt, de kb semmi szükség rá.

A másik dolog: egy ismerősöm 3.5 éves korig szoptatta a gyerekét. A gyerek 5 évesen is cicizni akart, de nem csak a saját anyját, hanem a nővérének, meg minden, a környezetében élő nőnek le akarta tépni a pólóját, és mászott mindenkire. Ez egészséges dolog?!

2010. szept. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
57%
Egyik ismerősöm védőnői tanácsra szoptatott majdnem 3 évig, a kislány lassan 5 éves,de még mindig iszonyú cicifüggő, nyúlkál az anyukája ruhájába, nem hajlandó csak vele aludni, ha otthon vannak rajta lóg egész nap, ja és még cumizik elalvás előtt.
2010. szept. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
35%
dehogy baj!
2010. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
51%
Ugyan már! Nem baj4 Az én gyerekeim 2 éves koruk körül kis segítséggel, de maguktól hagyták el a szopizást. Mindegyik (3 nagy, kamasz) nagyon kiegyensúlyozott, teljesen normális, szexuálisan is normálisan fejlődő kamasz. A pici most lesz 25 hónapos, még cicizik. Hozzáteszem, egyik gyerekem se cumizott, mert nem volt rá szükségük. Mennyivel jobb egy 3-4-5 éves, cumizó gyerek, aki a cumival alszik, az nyugtatja meg, mint egy 2 évesen még szopizó kisgyerek? Szerintem kinek így, kinek úgy. Sokan hangoztatják a kedves orvos hozzászóló álláspontját, de igazán alátámasztani nem igazán tudják tényekkel... Az anyatej nem méreg, még egy 2 évesnek sem! Meg kell csak a lányomat nézni... 3 kamasz tesó mellett, akik a barátaikkal sokat lógnak itthon, hazahozva a bacikat, a gyerek még nem volt beteg 1-2 enyhe náthán kívül... Még tavaly télen, az influenzaszezon közepén se, pedig a nagyok elkapták...Egyébként az egyik ismerősöm kisfia 2 évesen bölcsibe került, de így sem volt hajlandó lemondani a ciciről, reggel és este 3 éves koráig kérte, majd magától hagyta el...
2010. szept. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
44%

20:33-as, senki sem állította, hogy az anyatej méreg.

És tényekkel is alátámasztottam, hogy miért nem tartom jónak a 3 éves gyerekek szoptatását, de a másik álláspont képviselői nyilván figyelmen kívül hagyják ezeket.

2010. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
45%
Vicces, hogy az a válasz, amelyikben ki lettek fejtve az orvosi okok, az jól le lett pontozva. Hát érdekes az emberek hozzáállása.
2010. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
67%
én sem szoptatnám 2 éves gyerekem.és tényleg elég vicces hogy akik ezt írják azokat jol lehúzzák.Nem ítélem el őket,de szerintem nem teszek vele jót,még akkor sem ha ezt ők így gondolják.
2010. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
39%
Én még szoptatom.Lassan már 2,5 éves lesz.Két héttel ezelőttig még annyira gyakoriak voltak a szoptatások,hogy egyszerűen el sem tudtam képzelni,hogy a közeljövőben megtörténik a csoda:napközben már nem kell neki.Csak este és éjjel,ha felkel.Nálunk már ez nagy haladás,mert alig akart elkezdeni enni,pedig már korán próbáltam kóstoltatni,de mindent kiköpött vagy kihányt.Ő nem akarta.Hát nem tudom.Nálunk a gyerekorvos azt mondta,hogy a mai orvosi vélemény szerint az sem baj,ha 2 éves korig javarészt szopik,de találkoztam más orvosi véleménnyel is.saját véleményem szerint,valamennyire azért a gyereknek is van ebbe beleszólása.Van,aki már 1 éves kora előtt nem kéri,de van,akinek akár 3 éves korában jön el ez az idő.Azért azzal nem értenék egyet,hogy egy 3 éves és egy 8 éves gyerek hasonló értelemmel rendelkezzen,még a cicizés terén sem.Azért kevés 8 évesről lehet hallani,hogy szopna,de 2-3 évesről pedig gyakran hallok.Szerintem ez még nem gáz.Egyébként én azt olvastam,hogy az anyatejben lévő hormonok nyugtató hatása miatt is cicizhetnek ilyen idősen,ami megnyugtatja őket a gyakori fogzási fájdalmak miatt és más betegségeken is könnyebben átsegít.Ebben lehet valami nem?
2010. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
16%
Ja,és nem értem,hogy sokan miért keverik bele a szexualitást...?
2010. szept. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!