Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a baba csak üveges...

Baj ha a baba csak üveges bébiételt kap?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy kétségbe vagyok esve, mert a doktornéni már egy hónapja fújja, hogy főzelék-főzelék a gyereknek.

Próbáltam egy pár üveges bébiételt: sárgarépa, cukkini, stb.............kudarcba fulladt.

Két hete én főzögetek. A paradicsomos burgonyán kívül semmit nem evett meg a Kislányom.

Tegnap már zokogtam, miután előző este két órán keresztül céklát főztem, turmixoltam, fagyasztottam. Mondanom sem kell csatatér volt a konyha.

Tegnap délben adtam Neki belőle. Úgy öklendezett, hogy a pánik lett rajtam úrrá, azt se tudtam mit csináljak vele.

Se sóska, se répa, se saláta, se sütőtök, se semmi. De még gyümölcs sem.......csak az alma és a barack.

Férjemmel tegnap úgy határoztunk, hogy anyagi szempontból is olcsóbb (mégha kidobásra kerül akkor is) az üveges bébiétel.

Elítélendő, hogy így gondolkodunk?


2010. szept. 23. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálunk totál ugyanez volt. Szenvedtem, szenvedtem, volt nap, hogy 4 félét próbáltam tukmálni neki, nem kellett. Majd két hónapig én is az üveges mellett tettem le a voksomat, hogy egyen valamit. Majd a két hónap után próbálkoztam egy saját készítésű kajával, és láss csodát, megette. Onnantól kezdve csak akkor kap üvegeset, ha megyünk valahová, vagy nem tudok valamiért főzni. Szóval egyik napról a másikra ez megváltozott.

Semmi, de semmi baj nincs ezzel az égvilágon.

2010. szept. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel gond! De ha elfogadsz egy tanácsot!

Most kapjon egy darabig csak üveges kaját, de pár nap/hét múlva ismét próbáld meg neki a saját főztödet adni. Esetleg eleinte úgy, hogy kevered a sajátod az üvegessel. Ha elfogadja, napról napra csökkentsd az üveges arányát, így szép lassan csak a te főztödet eszi majd.

Szerintem az a legjobb, ha mindkettőt elfogadja: azt is amit te csinálsz, és az üvegeset is!

2010. szept. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond ezzel, nekem mindig az volt a lényeg, hogy a gyerek egyen. Most 18 hónapos a lányom, de nem nagyon akarja elfogadni az új ízeket, csak a szokásos bébikaját, de azért már nagy nehezen egy két saját kaját megeszik, de keveset. pl habart leveseket, néhány főzeléket, de ennyi. A sok más gyerek meg mindenevő, hát az enyém nem.
2010. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
A nővérem, bár ez már régi dolog lusta volt pepecselni a picinek kaját és cs gőű¤1
2010. szept. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Kislányom fél éves korától, egészen míg darabosat nem kapott(8hónaposan) addig csak üvegeset evett meg. Hiába főztem a kedvencét, akármit csinálhattam csak az üvegeset ette. Ráhagytam.Most 10 hónapos és mindent megeszik amit főzök neki.

2010. szept. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Enyém 11 hónapos koráig csak az üvegest ette, az én főztömet nem volt hajlandó.

És a zöldségeket sem igazán ette, csak a gyümölcsösöket, meg a gyümis husikat. Mindig mondta a védőnő, hogy erőltessem a zöldségeket, de én nem hallgattam rá szerencsére. Nem is értem, mit kellett volna, talán kifeszítenem a száját és megtömni??

Szóval én mindig azt adtam neki, amit elfogadott, ha nem kellett a zöldség,, nem adtam neki, hanem 1-2 hét múlva újra megpróbáltam.

Most majdnem 2 éves már, és mindent eszik, nem igazán válogatós!

Nyugodj meg, ha a te babádnak csak az alma és a barack kell, akkor egyen csak azt. Következő hónapban lehet majd csak a krumpli fog neki kelleni. Az a lényeg, hogy ne erőltess semmit, mert rosszabbul jársz hosszabb távon, mert akkor egy életre megutáltatod vele az evést.

2010. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fontos a fokozatossag. Probald meg,hogy par napig csak ugyanazt adsz. Lehet elso nap nem fogadja el, fintorog meg oklendezik tole, masodik nap mar megnyalogatja es igy tovabb. Idore van szukseguk amig megszoknak egy izt. Nem lehet azt, hogy ma repat adok, holnap meg almat, aztan meg egyebet, mert total ossezavarod. Fokozatossag, nalunk ez bejott. Sok sikert kivanok nektek is.
2010. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

Meg itt is olvashatsz jo dolgokat. Elozo voltam.

2010. szept. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat........megfogadom.

Kicsit szüneteltetem a házikosztot, de majd újra meg újra megpróbálom, elvégre elég sok mindent eltettem a fagyóba.

2010. szept. 23. 12:26
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Én a helyedben nem szüneteltetném a házikosztot, mert ha egyszer rákap a bébiételre nem fogja megenni már azt amit te főzöl. anyagi szempontból sokkal olcsóbb, ha te főzöl. Lehet az is baja, h nem elég híg, nálam is volt olyan h majd meg fulladt a kislányom, kicsit hígitottam rajta és gond nélkül megette. A másik pedig valóban nem szabad egyik nap ezt másik nap azt adni, hanem pár napig ugyanazt a fajta ételt és előbb utóbb elfogadja, de ha már most hagyod h válogasson akkor ez csak rosszabb lesz, lehet első nap csak 20 milit eszik majd napról napra egyre többet fog. de nem szabad rögtön feladni. kitartás!!
2010. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!