Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyagi szempontból hogy a...

Anyagi szempontból hogy a legérdemesebb a 2. babát vállalni?

Figyelt kérdés
Nagyon várom a 2. babát, de megfontoltan kell vállalni sajna ebben a világban, mert nem mindegy, mennyi pénzt kapok a terhesség alatt és után. A kisfiam most 1 éves, Gyeden vagyok vele.
2010. szept. 22. 09:25
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi a hozzászólást, legközelebb talán hasznos is lesz. Nem írta le, amit kérdeztem.
2010. szept. 24. 13:29
 12/40 anonim ***** válasza:

Keress ismerős könyvelőt, aki ért a bérszámfejtéshez, és kérd ki az összes fizetési papírodat, az alapján ki fogja tudni számolni, de majd ehhez is kell némi jóindulat a pénzügyi osztályról:S

Gyes alatt nem rúghatnak ki rendes felmondással. A felmondási védelem a kicsi 3 éves koráig él.

Ha gyes alatt születik a tesó, akkor az a lényeg, hogy az ellátások igénylését megelőző évben (ez általában a szülés éve) kevesebb, mint 6 hónapot legyél gyesen. Ha kevesebb, mint 6 hónapot vagy gyesen, akkor az ellátások alapja ugyanaz, mint az első babával, de ha pl. májustól vagy gyesen, és a tesó mondjuk januárban születik, akkor sajnos az ellátások alapja a minimálbér lesz. Ennek oka, hogy azért nem volt alap, amiből számolnak, mert nagyobbrészt gyesen voltál.

2010. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

De leírta, hogy ha lejár a gyed és már terhes leszel, akkor mit csinálj,magyarul gyes ideje alatt.

De ha ennyire értetlen vagy,kérdezz meg egy szakértőt és ne laikus embereket.

Csak azt nem értem miért kell azért beszólni, mert írtam hogy kérdezz meg egy Tb-st, ha így köszönöd meg a segítséget, akkor ilyen választ is kapsz.

2010. szept. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek nagyon szépen köszönöm a válaszod. Utolsónak pedig csak annyi, hogy most sem a kérdésemre válaszoltál. Ne haragudj, de nem levelezni akarok, a kérdésemre választ szeretnék kapni. Azért jött létre ez az oldal. Te pedig nem válaszoltál, csupán "okoskodni próbáltál", mert nem olvastad el rendesen sem a kérdésem, sem a választ író sorait. Nem tudom, miért vagy ezek után megsértődve? (de őszintén nem is érdekel)
2010. szept. 24. 21:46
 15/40 A kérdező kommentje:
Ja, és a válaszoló nem tűnik laikusnak, annál inkább te. Jó tanács, hanyagold az ilyen komoly kérdéseket. Talán receptek cserékben jobb vagy. És most szóltam be...
2010. szept. 24. 21:48
 16/40 anonim ***** válasza:

Kérdésed:

Még egy kérdésem lenne: ha gyes alatt lesz meg a 2. baba, akkor miből számolnak?

Válasz:

2. lehetőség: ha lejár gyed, kiveszed a szabikat, és elmégy táppénzre (persze ha már megvan a pocaklakód). Ilyenkor arra kell figyelj, hogy a szabadságod idejére, illetve a betegszabadság idejére (15 munkanap) kapott jövedelem lesz az ellátások alapja.


Szerinted hol keressek szakembert, aki segíthetne?

Erre én írtam neked, hogy a Tb-nél érdeklődj,én azóta megtettem,és minden kérdésemre válaszoltak.A könyvelőnél, és a jogpontnál jobban tudják a kérdést szerintem.

Nem okoskodni akartam a válaszommal, csak azt hittem nem jól olvastad el a válaszát. Ezek szerint félreértettük egymást,ez eszedbe se jutott? Ezért még nem kell ilyen stílusban írogatni,de hát sajnos sok ilyen ingerlékeny anyuka jár ide, ahelyett hogy recepteket cserélgetne.És nem sértődtem meg, ha ilyen válaszokon ezt tenném, akkor már rég nem járnék ide. Azt viszont sajnálom, hogy a segítő szándékom egyáltalán eszembe jutott, mivel még csak nem is bántottalak, te meg így válaszolsz,mi lett volna ha igen?

2010. szept. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Még annyi jutott eszembe,hogy ugyan így gondolkodok a második babával kapcsolatban,az enyém most 14 hónapos, és pont így kezdtem el a kérdéseimet mint te, a Tb-stől, mert tényleg nem mindegy hogy mennyi az annyi. Ha gondolod szívesen leírom,még ezek után is, ha érdekel,mert a válaszok között volt ami nem jó,mert igen is mi csak laikusok vagyunk.
2010. szept. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, az én válaszomban mi volt helytelen? Kiváncsivá teszel.
2010. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Távol áll tőlem a veszekedés, eléggé konfliktuskerülő vagyok. Nekem pont te tűntél kötekedőnek, beszólósnak. Ezekre nem vagyok kíváncsi, mert szeretem az egyenes beszédet, kérdésre választ, nem maszlagot. Tehát lehetséges, hogy elbeszéltünk egymás mellett, holott mindketten jót akartunk. Fátylat rá. Várom válaszod, engem is érdekelne. Sajna a fránya anyagiak miatt tényleg nem mindegy, mikor jöjjön a 2. baba...:S
2010. szept. 26. 14:50
 20/40 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy úgy jársz a legjobban, ha gyed alatt megszületik a második,mert akkor ugyanannyi lesz az összeg,mint az elsővel, a szerződés szerinti béred az alapja. Az én esetemben ezen a béremelés sem változtat,mert maxot kaptam, ezért részletesebben nem kérdeztem.Mivel nekem nem biztos, hogy már össze jön a 2 év előtt, még egy hónapot adtam a dolognak. Én nem megyek el táppánzre,mert akkor már ez lesz az alapja a gyednek,mert ez már keresetnek számít.Viszont 28 nappal szülés előtt kivehető a tgyás, ezt megigényelem,akkor még mindig ugyaz az lesz a gyedem alapja,tehát a maximumot kapom, de ha elmennék táppénre, akkor kevesebb gyedet kapnék.Én úgy döntöttem, ha ez alatt az idő alatt nem jön össze, akkor majd pár év múlva újra megpróbáljuk,mert nekünk 10-20 ezer forint is sokat számít havonta,főleg két gyereknél.Mert ha gyes alatt születik meg, akkor először kiveszed a szabikat,utána táppénz,tgyás, és gyed, de ezeknek az alapját már táppénz és a szabi után kapott pénz adja.Remélem érthető voltam nagyjából.

És fontos, hogy határozatlan szerződésed legyen,mert csak akkor vagy biztosított,jogosult a gyedre.

2010. szept. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!