Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyagi szempontból hogy a...

Anyagi szempontból hogy a legérdemesebb a 2. babát vállalni?

Figyelt kérdés
Nagyon várom a 2. babát, de megfontoltan kell vállalni sajna ebben a világban, mert nem mindegy, mennyi pénzt kapok a terhesség alatt és után. A kisfiam most 1 éves, Gyeden vagyok vele.
2010. szept. 22. 09:25
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Én majd visszamegyek dolgozni és utána. Úgy is 5-6 év korkülönbséget terveztünk.
2010. szept. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:

Én is visszajöttem dolgozni. Kellett dolgoznom, hogy a munkahelyem "biztosabb" legyen...

Most tervezzük a másodikat. Mi is 5-6 év korkülönbségre gondoltunk.

2010. szept. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy jársz a legjobban, ha addig mire a kisfiad betölti a 2.évet, addigra te ismét kismama legyél, a legtöbben így csinálják mert így járnak a legjobban.
2010. szept. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy jársz a legjobban ha még gyed alatt szülsz v ahogy az előző is írta mire a babád betölti a 2 évet kismama vagy.

A lányom most lesz 1 éves és 3.hónapban vagyok.

Mi nem is terveztük,hogy nagy korkülönbség legyen. a munkahely meg nem biztos a mai világban.Főleg ha vissza mész és biztosan tudják,hogy te még szeretnél 1 babát,hát nem tudom......

Az a biztos ha már stabil munkaerővel tudnak számolni.2 gyerek után ez a legjobb,szerintem.azért azt is figyelembe vettük,hogy addigra az anyósom már nyugdíjas lesz mire a második kezdi a bölcsit.Így majd lesz aki be tud segíteni.Sajna ez is szempont,mert sok helyen megkérdezik,hogy ha esetleg beteg a gyerek van e valaki aki tud rá vigyázni.

Ez a mai magyar valóság,sajna.....

2010. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így csináltuk.A kislány 2 éves múlt augusztusba és szeptemberben született a fam.Így volt a legjobb.
2010. szept. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
56%
Ugyanannyi lesz ilyenkor a gyedetek összege?
2010. szept. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Mi nem akarunk nagy korkülönbséget, szerintem a legideálisabb, ha tudnak együtt játszani, felnőni. Persze mindenkinek más a jó, ez nem vitakérdés. Én már nem várhatok túl sokat, benne vagyok a korban. Tehát mire az első babám 2 éves lesz, addigra kellene megszületnie a 2. babának? És mi van akkor, ha nem születik meg? Ha már betölti a 2. évet, akkor hogyan csináljam? A pénz nagy úr, muszáj figyelembe venni. Igen, sajnos ez a nagy magyar igazság.:(
2010. szept. 22. 16:52
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi volt a fizetésed. 2 variáció is van (azért írok kettőt, mert gondolom nem alternatíva a 25 ezer forintos gyes:D)

1. még gyed alatt megszületik a tesó. Ilyenkor a gyed összege ugyanannyi lesz, mint az első babával, vagy ha nem a maximumot kaptad, és volt menet közben általános béremelés a cégednél, akkor több is lehet. A tgyás pedig vagy ugyanannyi, vagy kevesebb lesz, mert ha a fizetésed 147000Ft felett volt, akkor nem kapod meg a teljes 70%-át tgyásként, lesz felső határa, annyi, mint a gyednek (102900 bruttó)

2. lehetőség: ha lejár gyed, kiveszed a szabikat, és elmégy táppénzre (persze ha már megvan a pocaklakód). Ilyenkor arra kell figyelj, hogy a szabadságod idejére, illetve a betegszabadság idejére (15 munkanap) kapott jövedelem lesz az ellátások alapja.

(betegszabadság idejére 70%-os bér jár, vagyis ha nem figyelsz, akkor jóval kevesebb is lehet az ellátások összege! Persze a szabadságok idején kapott pénz felhúzza az összeget, így közelítőleg annyi lesz (max 1-2 ezer forint eltéréssel) a gyed, mint az első babával.

Persze azt is megteheted, hogy nem veszed ki a szabikat, de akkor ahhoz, hogy normál összegű juttatást kapj, legalább 210 ezer bruttódnak kell lennie a szerződéses bérednek.

2010. szept. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Én is így gondoltam kb.:) Valószínű, érdemes lesz keresnem egy szakembert, hogy ismerve a számadataimat pontos választ kaphassak. Sajnos a cégemnél lehetetlen ilyet kérnem, mert a jóindulatot hírből nem ismerik a pénzügyi osztályon. Könyvelőm van ugyan, de ő sem tájékozott ez ügyben. Jogpont hálózat nem tudom foglalkozik e ilyesmivel? Szerinted hol keressek szakembert, aki segíthetne? Még egy kérdésem lenne: ha gyes alatt lesz meg a 2. baba, akkor miből számolnak? Munkahelyről nem küldhetnek el gyes alatt, ugye? Bocsi, ez már 3 kérdés. Ha van időd, örülnék a válaszodnak.
2010. szept. 24. 12:10
 10/40 anonim ***** válasza:

A második variáció van ilyenkor, ezt is leírta a válaszadó:)

Én a Tb-hez megyek be,és ott érdeklődök utána számszakilag.

2010. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!