Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lendüljek át ezeken a...

Hogy lendüljek át ezeken a kudarcokon?

Figyelt kérdés
Komolyan, minden, ami csak lètezik a kisbabámmal kifogtuk. Hasfajòs volt, reflux, alvásborulás, fogzási kìnlòdás, ekcèma, talán tejfehèrje allergiás, diètáztam, most ő is. Lègúti megbetegedèsek, oltásokat lázzal reagalja le, fogzást is+hasmenès. Borzalmasan cicifüggő, ringatni kellett sokszor, mert ordìtott, cicizik mai napig, èjjel is. 20 hònapos, rossz evő, válogat, mèg mindig felkel, nem akar pohárbòl enni, sem evőeszközzel enni, anyás nagyon. Mozgásban is el volt maradva, jártunk Dèvènyeshez, akkor indult be, s azzal el is romlott az alvása. Beszèlni sem akar mèg, bilin ordìtott. Úgy èrzem kudarcot vallottam. Nem ìgy kèpzeltem az anyaságot. Èn nem ìgy akartam ezt..állandòan csak aggòdok, sosincs egyenesben semmi. Másnak olyan könnyen megy. Èn belebetegszem, hogy az èn gyerekemmel ennyi baj van. Elfáradtam. Ha megkèrdik mikor lesz második szemmel ölök. Szeretem a gyermekem, de nèha úgy èrzem hiba volt ebbe belevágni, mert az idegeim nem voltak egy ilyen problèmás gyerekre felkèszülve. Borzalmas gondolatok, de ìgy van.
2022. jún. 27. 23:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly? A babám ezeket szinte mind produkálta,most is lázas mégsem elem meg ilyen nyűgnek,pedig császár után kellett emelgetnem. Nem a deveny miatt van ez, vannak növekedési ugrások ilyenkor az skvás us borul. Minden oltásnál lázas ilyenkor ha nem megy le kap lázcsillapító kúpot oszt jónapot. Evésnél szokott köhögni ez automatikus egy babánál,de nekem is volt hogy torkából szedtem ki,azotamegnéztem egy videót hogy kell két lapocka között megütni hogy kiessen a falat. Persze pánikoltam,de csak belül, te viszont hisztérikusan csinálod. Egyedül refluxnem volt,de cserébe kólikás volt, ez a hasfájós időszak eltart egy darabig,szinte mindenkinél van. 29 hónaposan nem feltétlenül beszél van aki csak 3 évesen kezdi. Akkor a bili, nincs 2 éves ráersz ovi előtt emiatt aggódni. Nem is válogat,de rajöttem miket szeret azzal variálni, ja és matrica baba nem tudom letenni elvileg,de gyakorlatilag muszáj hát istenem addig sír amíg wc-zek ez van. Túl aggódom, csak élvezd az anyasági, amiket leírtál egy teljesen átlagos dolog, a gyereked azt csinálja amit egy babának csinálnia kell.Nálunk most 9 hónapos,mostvan a nem alszomcsakmásfél órákat fázis, ez can mire révbe érünk majd jön a dackorszak😅 hidd el nem olyan rossz ha kalandnak,játéknak veszed.
2022. jún. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért hogyan képzelted el az anyáságat? Ennyi "baja" minden gyereknek van, hogy meg kell tanulnia dolgokat, ráadásul csak 20 hónapos, nem kell biliznie, vagy beszélnie, csak te erölteted feleslegesen, aztán meg elfáradsz benne.
2022. jún. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ehh látszik hogy nem alszom csupa autó korrekt amit írtam 11-es voltam🤣
2022. jún. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézd menj el baba elsősegély nyújtó tanfolyamra és kérdezd meg mindig a védőnőt éppen mi a normális az adott korban,ő meg megnyugtat hogy túl gondolod. Nekem olyan időszak is volt amikor oinhalalni kellett salvus vízzel mert beteg volt, mégsem borultam ki. Engem a hozátáplalas zavar kicsit,mertem tudok főzni de majd csak belejovok. Vettem ehhez könyvet és bajom a főzős videókat, plusz szoptatasnal beleptem facebook csoportba ahol szakértők vannak, ugyanezt tettem a terhességi cukorbetegségemnél és a hozzataplalalsnal is. Ezek a csoportok és kalauzaik megnyugtatnak. Ehh meg mindig nem tudok írni megyek hátha hagy aludni a kicsi.
2022. jún. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, én se gondolom, hogy olyan hű de nehéz eset lenne a fiad. Az enyém 19 hónapos, eszembe se jut biliztetni, épp csak most kezdte jelezni, ha bekakilt. Hasfájós volt, 10 hónapos koráig kizárólag úgy aludt el, hogy szoptattam plusz ringattam egyszerre... gondolhatod. Mai napig szopizva vagy pedig ringatva alszik el, utóbbi a gyakoribb. Rossz evő ő is, vashianyos is lett, kellett kapnia pótlást. Nyilván volt fogzás is, láz is. Nem annyira ritka dolgok ezek, nem a te kudarcaid, ez ezzel jár.

Ami viszont a te kudarcod, az az irreális elvárásaid, és most meg vagy sértődve, hogy nem ilyennek képzelted. Ezen kell túllendülnöd és elfogadnod a gyereket, anyaságot úgy, ahogy az van. Másoknak azért megy könnyebben, vagy azért hiszed, hogy könnyebben megy, mert a helyzetekre, a gyerekre koncentrálnak, és nem befeszülnek, hogy de hát ennek nem ilyennek kéne lennie. Ezt lenne jó elengedned. Ha változtatnál a hozzáállásodon, akkor lazább, derűsebb lehetnél, amilyennek másokat látsz, mondjuk azt is be kéne fejezni, hogy másokhoz hasonlítgatod magadat meg a gyereket. A férjednek valahol igaza van, de pofázás helyett jó lenne, ha inkább besegítene.

2022. jún. 28. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

Bezony, bezony.. Ez van ha valaki jól bekajálja a tv meg a magazinokban látottakat.

Kérdező! A gyereknevelés ilyen. Nincs semmi baja a gyerekednek.

Te viszont túl sokat vársz el..

a gyermeked nem érett a bilire, az erőszakosságoddal azt éred el, hogy traumatizálod, és visszább veted a természetes érését.. Ne csodálkozz, ha majd 3 évesen se akar majd bilizni..

Nem akarok bezzegelni, megértem, hogy Neked sok. Mindenkinek más az ingerküszőbe, de javarészt saját maganak csinálod csak a problémát.

2 sni-s gyermekem van, hidd el, igazából fogalmad sincs mi a nehéz. 😉

2022. jún. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen atlagos gyereket irtal le.

A legtobb gyerek hasfajos.

Sok a refluxos.

A legtobb szenved a fogaval.

Sok a hozzataplalassal is.


A babak 90 % -a pont ilyen atlagos mint amit leirtal,


Az viszont hatalmas ostobasagra es tudatlansagra vall reszedrol, hogy masfel evesen azt varod , hogy bilizzen meg beszeljen! Majd 3 evesen 🤦🏻‍♀️

2022. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
77%

Bocsi én nem kotozkodni akarok, de ebbe hol a kudarc?

Kb atlagos gyereket írtál le.

Attól, hogy vannak nem épp kellemes dolgok a gyereknevelesbem, miért lrnne rossz meg kudarcokkal teli? Rzek csak velejarok. Emeklett ott van, hogy fejlődik, ugyesedik, keutanoz, mosolyog, bevet, érdeklődik a világ iránt stb..

Én hordozva altattam ezer evig, 2, 5 éves de cicizne allandoan, egy ataludt ejszakank nem volt még, minden foggal kinlodunk, hasfajos volt stb.. Es, kit érdekel?

Együtt jatszunk egész nap, mindenhova együtt megyunk, kirandulunk, medencezunk, jó ő már rég beszél, igy sokat lehet vele beszelgetni. De ha nem beszelne, mint sok másik az se lenne baj.

Bilizni most kezdtünk el mert rég közli hogy pisil stb, eddig eszembe se jutott volna, minek.

Magadnak csinálod a felesleges feszkot sok mindennel.. Élvezd már basszus, tele lenne jó mókával ha nem gorcsolnel rá.

2022. jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
79%
Virtuális nagy ölelés. Most nem részletezem, de maximálisan át tudom érezni a "mindent elcsesztem és alkalmatlan vagyok anyának" érzést. Mind a két gyerekemre rendszeresen megkapom, hogy "láttam már ezt-azt, de most gőzöm sincs, mihez kezdjek a gyerekkel". Megkapom pedagógustól, orvostól, gyógytornásztól, ortopédiai segédeszközöstől. De szép lassan egyenesbe jön minden. Hidd el, rendeződni fognak a dolgok.
2022. jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!