Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez kész őrület? Hogy lehet...

Ez kész őrület? Hogy lehet eligazodni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen hihetetlen, hogy a mai szülők mennyire szélsőséges álláspontok közül kénytelenek választani, ha a gyerekükről van szó. Nyilván az internet is rásegít, de az orvosok és védőnők sincsenek egy véleményen. Lássuk a szélsőséges témákat:

1. Oltások: Érdemes beadatni a nem kötelezőket vagy nem? A himlő elleni oltások állítólag nem egyenértékűek azzal, ha átesik a gyerekünk a himlőn (utána szegény kislány, majd pont terhesen kapja el...), nem tart ki életük végéig.

2. Meddig érdemes szoptatni, milyen ételeket mikor szabad bevezetni, glutént mikortól (egyesek szerint, minél később annál jobb, mások szerint 7 hónap előtt mindenképp, a harmadik szerint amíg szoptatsz érdeme. És aki nem szoptat?)

3. Gyerekülés kérdések hada

4. Mikortól kell gyerekcipő, melyik a jobb, amelyik fogja a lábát vagy amelyik olyan, mintha mezítláb lenne...harántemeléses vagy sem...Liliputi, Siesta...

5. bébikomp, rugós hinta, járássegítő és egyéb dolgok.


Szóval teljesen belezavarodtam. Most csak arra kerestem választ, hogy a 7.5 hós babánknak, aki már oldalazva lépked 3 hete a bútorok mellett, mikor kell és milyen cipőt venni. Felhúztam magam a sok különböző véleményen.


2010. szept. 16. 21:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igaz,bocsi,rosszul olvastam:-)ha nem kötelezö akkor ne adasd be,de ha félted és neked megéri az a pénzösszeg,h megnyugodjon a lelkibékéd akkor oltasd!én amit lehet beadatok neki mondjuk a rota ellen nem oltattam,mert horibilis volt az ára!a gumis hintára meg annyit,h nem rossz dolog abban az esetben ha le akarod kötni a gyeket egy idöre amig megfözöl vagy vasalsz vagy bármi...
2010. szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

utolsó előtti

amíg kisebb volt a hordozóan figyelt a konyhapulton, vagy a konyhaajtóban (kertre nyílik) a babakocsiba, onnan pont látott.

később körülöttem mászott, lépkedett

2010. szept. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Rugós hintát nkünk több orvos is ajánlotta,köztük a neurológusunk is. Jót tett az egyensúlyérzékének, erősítette a lábát,soakt ügyesedett.Mi 5 hónapos korában vettük,és első pertől imádja most 14 hónapos.Nem tartom pénzkidobásnak azt, amivel a gyerek örömmel játszik, és egyáltalán a játék mióta számít annak?
2010. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Mi is használjuk a rugós hintát, nagyon szereti a babánk, "csak" hintázni is nagyon szeret benne, ha feljebb emeljük. Itt viszont olvastam rossz véleményt róla.
2010. szept. 17. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!