Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez kész őrület? Hogy lehet...

Ez kész őrület? Hogy lehet eligazodni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen hihetetlen, hogy a mai szülők mennyire szélsőséges álláspontok közül kénytelenek választani, ha a gyerekükről van szó. Nyilván az internet is rásegít, de az orvosok és védőnők sincsenek egy véleményen. Lássuk a szélsőséges témákat:

1. Oltások: Érdemes beadatni a nem kötelezőket vagy nem? A himlő elleni oltások állítólag nem egyenértékűek azzal, ha átesik a gyerekünk a himlőn (utána szegény kislány, majd pont terhesen kapja el...), nem tart ki életük végéig.

2. Meddig érdemes szoptatni, milyen ételeket mikor szabad bevezetni, glutént mikortól (egyesek szerint, minél később annál jobb, mások szerint 7 hónap előtt mindenképp, a harmadik szerint amíg szoptatsz érdeme. És aki nem szoptat?)

3. Gyerekülés kérdések hada

4. Mikortól kell gyerekcipő, melyik a jobb, amelyik fogja a lábát vagy amelyik olyan, mintha mezítláb lenne...harántemeléses vagy sem...Liliputi, Siesta...

5. bébikomp, rugós hinta, járássegítő és egyéb dolgok.


Szóval teljesen belezavarodtam. Most csak arra kerestem választ, hogy a 7.5 hós babánknak, aki már oldalazva lépked 3 hete a bútorok mellett, mikor kell és milyen cipőt venni. Felhúztam magam a sok különböző véleményen.


2010. szept. 16. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én is érzem ezt a nagy összevisszaságot, és jópárszor fel is húztam magam rajta. Én evésben magamra hagyatkozom, meg a babám igényeire, bébikomp és társaiban meg a gyógytornász ismerősömre. Már belefáradtam abba, hogy a védőnő és a gyerekorvos mást mond, és persze minden anyuka is máshogy látja itt a neten. A babám 8 hónapos, és ugyanúgy oldalaz a bútorok mellett mint a tiéd. Gőzöm sincs mikortól kellene cipő, de hétfőn voltunk először játszótéren, és adtam rá, de csak mert kimentünk. A lakásban puhatalpú cipőt szeretnék majd használni, amíg nem jön jobb javaslat! :-))
2010. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az segíthet, ha olyanok véleményére adsz, akiket ismersz, és akikben megbízol. Lehet ez orvos, vagy másik anyuka.

Ez a felnőtteknél sincs máshogy. Heti hány tojás egészséges? Ha sok vizet iszol az jó, vagy rossz? Az aerobik jó sport, vagy kikezdi az ízületeket? Stb. Stb. Ennek soha nincs vége.


Neked kell döntened, hogy hogyan élsz, mit tartasz jónak/rossznak/egészségesnek/biztonságosnak (pl. milyen kocsit veszel, és mi a fontos a fűtésrendszernél, hogy olcsó legyen, vagy környezetkímélő?)


Ahogy gyermeked lesz, úgy az ő felnőtté válásáig helyette is Te döntesz, legjobb tudásod és felelősséged szerint.


Tudom, hogy nem igazán válaszoltam a kérdésedre, de sajnos ebben a világban ez így működik, és ahogy az elején is írtam, tájékozódj, aztán hallgass a szívedre.


Én is szeretném a lehető legtöbbet megadni a gyermekeimnek, de tudom, hogy biztosan követek el hibákat a döntéseimmel, de talán az a legfontosabb, hogy feltétel nélkül szeressük és elfogadjuk őket. Ha így nőnek fel, akkor túlélnek egy "bokasüllyedést" is, amiről valószínűleg sose fog kiderülni, hogy azért lett, mert én nem a megfelelő cipőben járattam, vagy mert ez genetika...


Legjobbakat Neked, és családodnak!

2010. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

7, 5 hós babádnak, bőven elég a tappancsos zokni( 2 pár még ezer forint sincs), nem kell otthonra 4-5 ezer forintért mostanába divatos puha talpú otthoni cipőt venni:-)))


-adattam be kötelező és nem kötelező oltást mind a kettőnek

-sokáig szoptatás pártján állok és akorai hozzátáplálás ellen vagyok (fiam 21 hónapig szopott, lányom másfél éve szopik)

-Besafe gyereküláést vettünk 50 ezerért

-mind a kettőnek az első cipője Siesta volt

- nem volt bébikompjuk. iylen oylan hintájuk, járássegítőjuk, de még pihenőszékük sem


Hogy fokozzam:-)))))

-inkább kenguru, mint hordozókendő

-inkább babahordzoó, mint mózeskosár

- nem volt kókuszmatracuk

2010. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Ma volt a reggeliben, vagy tegnap, már nem emlékszem. Olyan cipő kellene, ami hajlékony talpú és tartja a sarkát. Béres Alexandra volt a vendég és egy gyerekortopédus.
2010. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Látod, máris jött jobb javaslat!! :-)) Köszönöm, ez így tényleg jobb megoldás! :-)
2010. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

szerintem magadra hagyatkozz vagy anyukádra vagy anyósodra vagy babásbarátnödre vagy....!olyanra akire szívesen hallgatsz és tudod,h jót mond!mi nem dönthetünk helyetted csak a saját gondolataink,tapasztalatainkat tudjuk veled megosztani,de az nem biztos,h rátok is jellemzö lesz!én a babámra amikor kapaszkodva közlekedett akkor puhatalpú azaz kocsicipöt adtam rá,de azt se mindig!mióta tényleg nekiállt sétállni kézenfogva azóta adok rá olyat ami keményebb talpú,de lehet hajlítani így a baba is könnyebben tud benne lépni meg persze az utcára is kivaló!

persze azt is szemelött tartottam,h fogja a bokáját így nem esik be a bokája,én azt is szerettem volna,ha harántemelös!ezek az én mániáim voltak,de lehet,h te másképp látod!én nem használtam babykompot se babytaxit,se semmijen járássegítöt és szépen halad!régen se volt ennyi minden mégis megtanultak/megtanultunk járni!egy tologatós játéka van ami 4keréken gurul,de azt is azóta tudja élvezni amióta tipeg!nekem nincs gyerekülésem ebben nem tudok segíteni!viszont egyik ismerösöm úgy csinálta,h mindig a kilóknak megfelelöen vették,kisebb diferenciákkal!igaz,ök el voltak ill vannak anyagilag eresztve így megtehették!az oltásokra azt tudom mondani,h nem véletlenül lettek kötelezök,inkább most beadatom mintsem késöbb nagyobb baja legyen belöle,h nem!azt tudom,h ha nem adatod be a kötelezöket akkor annak következményei vannak rádnézve!szoptatni minél tovább tudsz annál jobb,szerintem!csupa olyan vitaminokat kap így babád amiket egy napi menüjében se lennél képes összerakni!én örültem volna ha addig tudtam volna szoptatni amíg ö szerette volna,de sajna 7hós korában elapadtam!az ételeket én a baba egészségügyi kiskönyv táblázata szerint adtam,így nem volt össze-visszaság,volt mihez tartanom magam,volt egy sémám!persze volt,h bünöztünk és mentem a saját fejem után,de azt is csak ésszel!ismertem a babám így tudtam mit lehet már akár elöbb is adnom neki és mit késöbb!a K-betüs ételeket még most is kerülöm inkább,pedig már adhatnék neki csak nem akarom szerencsétlent puffasztani!ez is például egy saját sémám,azokra még ráérünk!volt,h anyósom rám akarta eröltetni,h adjak neki bablevest!?szerinted?tiszta hülye,1éves gyereknek bablevest?még a felnöttet is kikészíti nem hogy egy 1évest!na mind egy....

én amondó vagyok,h mivel te vagy az anyukája és nálad jobban senki se ismeri a babád,te tudod a legjobban,h mi kell neki,te mit szeretnél neki adni vagy nem adni...

én sokáig nem is adtam a babámra cipöt amikor otthon voltunk!mióta kitipeg a szomán kívülre mostmár adok rá egy mamuszt!

hallgass az anyai ösztöneidre,sok sikert

2010. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Kedves utolsó válaszoló, a nem kötelező védőoltásokban van a galiba:)
2010. szept. 16. 21:54
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi is most tanulunk járni, szóval utánaolvastam a kérdésnek. A legjobb a járni tanuló babának, ha mezítláb lehet (vagy zokniban). Cipő csak akkor kell neki, ha már rendesen tud járni, és az utcán is lépdel. Amíg csak a bútorok mellett, addig szerintem ne adj cipőt rá a lakásban.
2010. szept. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A rugós hintával mi a problémád?
2010. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem felesleges pénzkidobás.
2010. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!