Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma hívtak, hogy egy hetes...

Ma hívtak, hogy egy hetes gyerekem pku értéke nem lett jó, ilyenkor mi van? Ez mire utalhat? Járt már igy vki? nagyon beparáztattak.

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, biztosan meg fogják ismételni mert lehet laborhiba is. Elég ritka, hogy nem stimmel.
2010. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Valószinü pajzsmirigy rendellenesség v. a másik amire még szürik most nem jut eszembe de valami emésztőszervi probléma


állitólag attól is lehet fals hogy nem akkor végzik el amikor kell - hivatalosan 5 nap anyatejes táplálás után kellene de születés után 1-2 nappal szokták tesztelni őket.


lehet hogy elkeverték a mintát..



keressétek fel a gyermekorvost a kapott lelettel ő majd továbbküld benneteket.

2010. szept. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

[link]

2010. szept. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a pku érték a fenilketonúria nevű betegséget jellemzi. ebben a betegségben a szervezet a fenialalnin nev aminosavat nem bontja le, az felhalmozódik és súlyos rendellenességet okoz(mentális károsodás). ez a betegség kezelhető, komoly fehérjediétával, sajnos csak speciális fehérje készítményeket ehetnek illetve olyan dolgokat, amiben nincs fehérje, viszont ha ezt betartják, akkor teljesen tünetmentes.

mindenesetre még csinálnak további teszteket is, 1 teszt még nem mérvadó. úgyhogy még ne idegeskedj, az orvos ad bővebb tájékoztatást is.

2010. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia! A pku-betegség neve fenilketonúria. Nézz utána a neten. Ha a babád pku-s, akkor szigorú diétán kell élnie egész életében, speciális élelmiszereket fogyaszthat, semmit nem ehet, amiben fenilalanin van: tojás, tej, tészta, kenyér, stb. Feltétlenül olvas utána és gyorsan kérdezz rá, hogy akkor mi van, mert asszem, akkor szoptatni sem szabad, de ebben nem vagyok biztos és nem akarlak megijeszteni.

Ha fenilalanin jut a szervezetébe, mentális retardációt okoz, szellemileg leépül. Ha diétán él, teljes értékű okos, ügyes ember lesz.


Kérlek, írd meg, mire jutottál:)

2010. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy elöttem írták ez a fehérje lebontással van kapcsolatban.


Nagyon remélem hogy nem beteg a gyeremeked, mert nagyon szigorú diétát kell követni. Unokatestvérem kisfia PKU-s és a legrosszabb hogy nagyon kevés élelmiszert lehet kapni a gyermeknek.


Habár teljes életet él és hála a diétának semmi rendelenesége nincsen, de föleg a szülöknek nagy teher mert szinte mindenben van fehérje.


De két féle létezik aki beteg - ez csak akkor fordulhat elö ha mindkét szülö hordozója a betgeségnek (erröl a szülök nem tudnak mert ök csak hordozók), vagy csak hordozó a gyermeked de akkor is kell valamennyi diéta.


Ne parázz töle a gyeremek a megfelelö diétával teljes és ép életet él. de olyan súlyos betegség hogy régen kb 40 éve mikor ezt nem nézték akkor a csecsemök ebbe bele haltak. ma azok a gyeremekek sérülnek akiknél a szülök nem figyelnek megfelelöen a diétára.


minél idösebb a gyeremek annál több minden megengedett, elvileg 18 éves korára már mindent ehet (gyakorlatilag nem olyan régen felfedezett betegség így nincs info az öregkorról)


szóval ne izgulj, a babádna baja nem lesz csak nektek lesz nehéz diétéztatni ha tényleg beteg, amit még ki kell deríteni.


de remélem nem beteg.


én tudom hogy nem vagyok pl hordozó mert annak idején az egész családunkat átvizsgálták.

2010. szept. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!


ne aggódj, tuti azért nem lett jó az eredmény, mert nem szopizott még akkor eleget a babád, amikor levették a mintát! ez gyakran előfordul, ezért az értelmesebb kórházi dolgozók szokták javasolni, hogy ha pár nappal a hazaérkezésetek után már rendesen van tej és eszik a baba vagy kapja a tápszert, akkor vegye le a vért a házi gyerekorvos, nem szúrják meg kétszer emiatt.

a betegség nem túl gyakori, biztos csak túl korán vették le a vért, ne aggódj!

majd azért írj, én is kíváncsi vagyok!

2010. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!