Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nagyon félt a szüléstől...

Aki nagyon félt a szüléstől hogy tette túl magát rajta?

Figyelt kérdés
Miként készítette fel magát?
2010. szept. 13. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:

40-ik hétben vagyok de félek töle.


Nem maga a fájdalomtól az pár óra és ennyi.

Attól félek valami baj lesz stb...


Erra a bába annyit mondott csak a pozitív gondolkodás segít. Elmondta hogy 2 éve dolgozik a korházban és egyszer volt hogy sürgösségi beavatkozás kellett.


Ne olvassunk rémtörténeteket ne hallagassuk meg barátink történeteit stb...


én eddig így tettem, egy jó ismerösömnek volt komplikáció a gyerekkel közvetlen szülés után és most hogy minden rendben van és a baba 100%-s olvastam el a leveleit csak.

2010. szept. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem már egy vérvétel is rettegés, pedig nem vagyok már régen 5 éves...képzelheted hogy féltem a szüléstől. az utolsó időkben már minden bajom volt, állandóan paráztam, beszélgettem a babóval, hogy ugye még kicsit marad...aztán igazából mikor elindul a dolog már annyira benne vagy, hogy nincs időd félni. zajlanak az események, nem fér bele túl sok aggódás. mikor már nagyon fáj szinte megszűnik a külvilág. mikor aztán a baba is megvan már azt érzed, hogy nem is volt ez olyan vészes. nekem nem sikerült felkészíteni magam, de hidd el az első fájásra elszáll minden.
2010. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, el szeretném intézni az Edát, de én még akkor is félek. Pedig tudom hogy elvileg nem fog így fájni.
2010. szept. 13. 17:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Hidd el, jobban fél mindenki előre, mint akkor ott benne a helyzetben. Úgy van, ahogy az előttem szóló írja: Ha zajlanak az események, nincs "időd, energiád" a félelemmel foglalkozni. Sok millió nő és baba élte túl, és vállalja újra, ne aggódj, Neked is menni fog! Baj pedig egyszerűen nem történhet.:)
2010. szept. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem időm sem volt félni mert gyakorlatilag a munkahelyemről mentem a kórházba szülni:)1 hónappal korábban jött a babucim hát gondolhatod....Délelőtt meló délután be a kórházba hajnali 1-kor szülés!Még össze sem volt csomagolva a kórházi motyóm!Abszolút felkészületlenül és váratlanúl történt minden és olyan gyorsan...így visszaemlékezve pikk-pakk megvolt a baba!A fájdalomról pedíg annyit hogy valóban nagyon rossz volt DE:AKÁR HOLNAP MENNÉK ÚJRA SZÜLNI:))Sok sikert neked is!És jó babázást!
2010. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is annyira féltem,mint te most.Nagyon kényes vagyok,nem bírom a fájdalmat...Elképzeltem,hogy ez iszonyú fájdalom lesz...

De azzal adtam erőt magamnak,hogy tudtam,hogy a babának is fáj a születés,tehát nekem kell neki segítenem.Mondtam a páromnak,hogyha elveszíteném a kontrollt csak annyit mondjon,hogy gondoljak a kicsire.Nekem ez sokat segített.

Különben,a szülés nekem egy csodálatos élmény volt,a férfiak csak bánhatják,hogy ezt nem élhetik át...

Ezért érdemes megszületnünk.

Szeretném még átélni,és biztos nem félnék már annyira tőle.Remélem,hogy neked is ez lesz majd a véleményed..

Sok szerencsét kívánok neked,és sok boldogságot.

Hidd el nincs mitől félni...

2010. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Eda-t semmi esetre nem kérnék,mert ezt a fájdalmat ki lehet bírni.Így vagyunk teremtve.Ha volt már menstruációs görcsöd,ez olyan,csak erősebb egy kicsit.Hidd el,nem kell félned a szüléstől..Minden rendben lesz.
2010. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Voltak olyan görcseim hogy 4kéz láb jöttem be a szobámba.

De nem tudom, nekem az egy kapaszkodó lenne, mind1 megpróbálom azért megszerezni. Köszönöm.

2010. szept. 14. 07:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!