Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiatal kismama vagyok, most...

Fiatal kismama vagyok, most tartok a 38. hétben. Mennyire fontos a légzésfigyelő a babának?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 22:00
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
60%

Drága Kismama! Nem csoda, hogy kiakadtál:-) Valóban sok itt az ellentmondás. Mi is vettünk légzésfigyelőt, jó is, hogy van. Az okoskáknak meg üzenem, hogy lehet, hogy ritka, de nem szeretném, ha pont benne lennénk abba a ritka esetbe amit bölcső halálnak hívnak. Arra nem gondoltak, hogy azért csak 30 a statisztika, mert létezik ez a gép? Régen nem volt ritka, hogy a baba elaludt és nem kelt fel többé, ha akkor lett volna ilyen szerkentyű, akkor biztos kevesebb lett volna.

NYUGODTAN LEPONTOZHATSZ! TESZEK RÁ!

2010. szept. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
35%

Nézd,én nem akarok vitatkozni,mert nagyon sok dolgom van,nem akarok a gép előtt ülni egész nap,veszekedni meg amúgy sem szeretek.Valamire azért valók:a mi nyugalmunkat szolgálták,nekünk megérte az a 3000vhányszáz Ft.A züllöttség kérdésében teljesen egyetértek veled.Az ikreimmel kapcsolatban újra ellentmondtál magadnak,mivel azt írtad h ugyanannyi esélyük volt a túlélésre,mint más "normál" gyereknek.Előző válaszodban nem ez szerepelt.

Amíg nem kutatják fel az orvosok a bölcsőhalál okait,hanem csak valószínűsítik azokat,addig valóban nem tudunk biztosat.

De tudod h mi a különbség a között ha van meg ha nincs légzésfigyelője az embernek?ÉS EZ A LEGFONTOSABB DOLOG:az hogy ha a te gyerekedet bölcsőhalál éri,akkor te azt REGGEL 8 kor tudod meg,mikor feltápászkodsz az ágyból,és oda/bemész hozzá,és látod,amit látsz.Ha az én gyerekeimet éri ugyanez,akkor én KB. 20 MÁSODPERC múlva értesülök erről!Van még módom segíteni,nekem vagy a mentőknek!És most tekintsünk el a százaléloktól,és ne tegyünk úgy,mintha az a 30 csepp,ártatlan lélek a százezerből nem volna senki és semmi!

És az utolsó válaszadónak teljesen igaza van:a statisztikák légzésfigyelő használata mellett készültek..Nem mintha 30 kisbaba halálozási aránya vigasztalóbb lenne,mint pl. 300- é...Nem tudom,te hogy vagy ezzel,ill. az előtte írtakkal?

2010. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
64%

Oké ha statisztika, miért hal meg monitorozott csecsemő ugyanúgy? Mert ha a készülék életmentő, akkor a SIDS-ben elhunyt babák közt nem lehetne olyan aki használt légzésfigyelőt, de ez sajnos nincs így.

Egyébként régen is 30 volt meg most is annyi. Nem csökken a szám. Ezért nyugaton már elvetették ezt az elvet, hogy a légzésfigyelő alkalmas lenne a SIDS megelőzésére.

2010. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
47%
Kedves utolso,nem kívánom,hogy abban a 30-ban legyen benne a te gyereked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%
A statisztikák nem mondják ki,hogy a 30 gyermek,akik meghaltak,légzésfigyelővel figyelt gyermekek lennének.Azt hittem h ez számodra is egyértelmű,de úgy látom sokminden nem az,és tudtam h most ebbe fogsz belekötni:).Lehet hogy éppen olyan szülők gyermekei voltak,mint te,akik feleslegesnek tartották megvenni ezt a készüléket.Én nem kaptam garanciát a Jóistentől,sorstól,szerencsétől hogy velünk ilyesmi márpedig nem történhet meg!Nem tudom,te kaptál?Jobb a véletlenre hagyatkozni,mint a biztosra?
2010. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segitséget,asszem még szülés elött beszerzek egyet. De meg kellet kérdeznem a tapasztaltabb anyukákat mint én,és úgy érzem,hogy jól tettem. Ha meg nem használjuk,akkor majd eladom,de most a baba a legfontosabb. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm MINDENKINEK.
2010. szept. 13. 16:00
 47/49 anonim ***** válasza:
39%

és a légzésfigyelő megjelenése előtt, nem születtek kis súlyú, ikerfiúk, nem születtek csecsemők züllött családba? Dehogynem. És mindannyian meghaltak? Dehogyis.

Ez is csak egy tipp, mert valójában SEMMIT de SEMMIT nem lehet tudni erről. Találgatás az egész és mára egy komoly üzletág épült erre a félelemre.

Ami persze nem baj, mert inkább légzésfigyelőt vegyen valaki, de kár beparáztatni a leendő anyukákat, hogy csak a légzésfigyelővel figyelt gyerek élheti túl az első hónapokat, mert ez nem igaz. Illetve az sem igaz, hogy monitorozott gyerek nem halhat meg SIDS-ben, mert meghalhat, mivel nincs összefüggés a kettő között.

És köszönöm az aggódást anyám nevében is, mert én is felnőttem és a gyerekeim is túljutottak már a veszélyes időszakon, meg nagyon sokan mások is.

2010. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
62%

Hát tudod,kár volt ezt most újrakezdened,a kérdező kismama kommentje szép befejezés lett volna.

Senki nem mondta h monitorozott gyerek nem halhat meg!Csak azt mondtuk h kisebb az esélye rá!És akárhogy tagadod,ez így van!

Azt sem mondta senki,hogy csak a légzésfigyelővel figyelt gyerek élheti túl az első hónapokat!A kedves kismamát csak felvilágosítottuk a lehetőségekről,eszünk ágában sem volt a bogarat a fülébe ültetni.Ajánlottuk neki-többen,mint ahányan nem,hisz ez volt a kérdés.Azt hiszem,ez mindennél többet elárul.

Ha reggel 8 -kor feltápászkodtál volna az ágyból,és ott találtad volna a babádat a kiságyában órák óta holtan,el tudtál volna számolni a lelkiismereteddel??Az elveid akkor is fontosabbak lettek volna,mint az,hogy megvégy egy x ezer Ft-os kütyüt,és megmentsd vele őt?Együtt tudtál volna élni ezzel,maradék nyomorult életedben??

Kiforgatod a szavainkat,és így tévúton jársz!

Örülök h magabiztos vagy,és hiszed hogy veletek nem történhet semmi baj!Bárcsak minden így menne az életben!Kívánom,hogy soha semmi rossz ne történjen veletek,bár tartok tőle optimizmusod átmegy könnyelműségbe,ami sok veszélyt rejt magában..

A vitát lezárom,mivel ekkora sötétséghez az én erőm túl kicsi ahhoz,hogy világosságot csináljak..Ha akarod írj még,csak hogy a tiéd legyen az utolsó szó!

2010. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
58%

Kedves anyukla,aki annyira elene vagy a monitornak!

Remélem,hogy nem használsz se papírpelenkát,se torlokendot,a melegvizet is melegíted,nem a csapbol engeded,még mit soroljak fel abbol,amit a mi anyáink csináltak?Ja reméllem nem géppel mosol,hanem kézzel a folyoparton,nem mosoporral vagy géllel,hanem szappannal,és még sorolhatnám,így is felnol egy gyerek,hisz nagyanyáink is felhottek?????????????????

POntozz le !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bocs az offért,de agyamra megy ,hogy kotozkodik,és fujja a maga igazát,mintha másnak a véleménye nem lenne.

2010. szept. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!