Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiatal kismama vagyok, most...

Fiatal kismama vagyok, most tartok a 38. hétben. Mennyire fontos a légzésfigyelő a babának?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 22:00
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
16%

"2-szer élesztettem ujjá" - Nem inkább újra???????

ujj vagy új, nem mindegy ám!!!

2010. szept. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
26%
bocs félre írtam,igazad van ezen van a hangsúly,ez nagyon fontos dolog.....................
2010. szept. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
54%

Off újra.


Tőlem ma vettek meg egy légzésfigyelőt a teszen 6000 Ft-ért,újszerű állapotban,dobozában.Kérdem én hogy ez olyan nagy összeg volt érte?Azt is kérdem h megéri bérelni?6000 Ft-ból három hónapig bérled?

Most akkor az összes modernkori vívmány,pl. terhesvitamin,császármetszés,fogadott orvos,homeós bogyók,borostyánlánc,bébiőr,mérleg,elektromos mellszívó vagy akár a hozzátáplálási elvek,tehéntej "nemivása",stb.,amik a baba és a mama egészségét és nyugalmát szolgálja,az csak divat?Csak mert mindegyikre ezt mondjátok..

2010. szept. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen egyértelmű volt,hogy KELL!!! Föl sem merült kérdésként, hogy szükség van-e rá,vagy sem! És nem divatból! Talán az első volt a babakelengye listán...

Utána majd eladod, ha már nincs szükséged rá!

2010. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
30%
9 .46-os vagyok,teljes mértékben egyetértek ,aki elottem kettovel írt,sok felesleges dolgot megvesz a szulo a gyerekének,miért pont a légzésfigyelo volna csak divatbol?Hisz soknál nem is tudják,hogy van.Mi,amikor megtortént a kicsivel a légzésmegállás,vettunk a pelusra is neki,napkozben az volt rajta,éjjel meg a kiságyban volt,ahol a másik at használtuk,és errol senki nem tudott.Nem dicsekedtem vele,hogy mi vettunk olyant is.
2010. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
63%

Elmondom hát a mi helyzetünket is,kár h csak most jutott eszembe.Kíváncsi vagyok,h jogosnak,avagy jogtalannak ítélik e meg döntésemet a légzésfigyelő-ellenzők.

Szóval tavaly nyáron voltam terhes,ikreket vártam.Vettünk légzésfigyelőt,használtan, féláron,mert nem tudtunk és nem is akartunk 40 e Ft-ot kiadni erre.Tudtuk h fiúk lesznek mindketten,arra számítottam h koraszülöttek is,mivel elég nagy araányban következik ez be ikreknél,sajnos..Ennélfogva ,és az uh-s méretek alapján azt is sejtettük h picikék lesznek.Kókuszmatracra pedig szintén nem volt pénzünk,használtat ebből nem szerettem volna venni,így vettünk két új szivacsmatracot.Külön szobában kellett őket elhelyeznünk,mert velünk nem fértek el,és ezt tartottuk a leghelyesebbnek ami az ő és a mi nyugalmunkat illeti.A szoba a mi szobánkkal egybenyílik,üvegajtó van közötte.Természetesen nem voltam kegyetlen anya,ha sírtak bementünk,megoldottuk a gondjaikat.A módszer bevált,szinte kezdettől fogva alszanak egész éjszaka,lekopogom!Nem tudom mit tettem volna,milyen állapotba került volna az egész család,ha éjszakáznunk kell két babával!Elnézést a kis kitérőért,rátérek a lényegre.Szóval a kicsik megszülettek,hála az égnek sikerült a 38. hétig kihordanom őket,de nagyon picik lettek,ikertranszfúzió miatt,vagyis az egyikük "elette" a kaját a másiktól,így ez a baba 2800-gr-mal született,másikuk pedig 1800-zal..9 napot töltöttünk a koraszülött osztályon,ott(!) sima légzésfigyelőket használtak,ha az inkubátorokat nem vesszük ide.Nem volt monitor,miegymás.Szóval hazajöttünk,a pici akkor 2 kilós volt,csont meg bőr szegényke...A másik babáról pedig szinte azonnal kiderült,h bukós baba,meg kellett emelni az ágyát a fejénél,különben visszacsorgott volna a csóri a lég.-ill.nyelőcsövébe.Ezt leszámítva mára már makkegészséges(egyébként akkor is azok voltak),11 hós,10 kilós nagyfiúk.Az ajtón át láttuk ahogyan villog a kijelzője a cuccnak,így voltunk nyugodtak.És igen,volt h bejelzett.

Kedves lepontozók,légzésfigyelő-ellenesek!Jogosan használtuk -e a készüléket v csak divatból?Várom véleménnyilvánításotokat,akár pontozás,akár írott betű formájában.

2010. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
56%
Illetve,még annyit kérdeznék tőletek,hogy mit kellett volna tennünk,ti mit tartottatok volna helyesnek?Ne vegyünk légzésfigyelőt,ne tegyünk semmit?Teremtsünk kórházi körülményeket a szobájukba,monitorozzuk be őket?Kinek van erre módja otthon?Vagy hagyjuk őket ott a kórházban a kritikus időszakra,hónapokig?Aludjunk velük egy ágyba,franciaágyon két kisbabával,két túlsúlyos felnőtt?Vagy ne aludjunk egy ágyba,hanem csak egy szobában,nyomorogva,bízva abban,hogy egy átrobotolt nap után úgyis felébredünk éjszaka,a nagy csendre,mert vmi baj van?Várom az ötleteket...
2010. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
42%

én légzésfigyelő ellenes vagyok, DE felsoroltam, akiknek szinte KÖTELEZŐ beszerezni:

fiú

koraszülött

kissúlyú

alkoholista, dohányos, kábítószeres szülők

Ti ebbe egy az egyben beleilletek, hiszen nem egy hanem 3 faktor is szükségessé teszi/ tette. Mondjuk persze lehet a 4. is fenn áll erről nem írtál. Úgyhogy értelmező olvasás a kulcs. Az teljesen egészséges normál súlyú időre született babáknál fenn tartom, hogy divathóbort.


Bár az orvos szerint a sima 40ezres, ebben az esetben sem elegendő, hanem komplex monitorozás szükséges. Az hogy a kórházban nem volt, nyilván, mert a kórháznak nem volt pénze csak sima légzésfigyelőre, másrészt ott gondolom vannak erre felkészült szakemberek, akik pillanatok alatt monitorra teszik és ellátják a babákat. Míg otthon erre nincs mód, esetleg a mentők kiérkezéséig az életben tartásra.

2010. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagyunk alkoholista,drogos,dohányzó szülők,de ezt természetesnek vettem h egyértelmű,ezért nem írtam.

Az orvos nem tette hozzá,hogy odahaza hogyan kellene kivitelezni az ő megoldását.Mert szerinte ez az egy lehetőség van,a másik pedig ugye az,h nem teszünk semmit.A köztes megoldás a légzésfigyelő,de szerinte ennek nincs értelme.

Egy normál súlyú,egészséges,kislány babánál aki kókuszmatracon alszik,és züllöttek a szülei, is megvan az esélye,hogy megtörténik a katasztrófa,mivel a szakcikkek,tudományos írások csak arról tesznek említést,hogy a LEGNAGYOBB arányban ilyen és ilyen gyerekeknél fordulhat elő.Ez pedig magában foglalja azt ,hogy a nem veszélyeztetett babáknál is előfordulhat.És amíg van erre akárcsak 1 % lehetőség is,és van rá megtörtént példa is,addig van értelme légzésfigyelőt használni,ez nem kérdés,főleg nem divat kérdése.Majd ha tutira azt mondják a hozzáértők,hogy 100 % hogy ilyesmi nem fordulhat elő,csakis a veszélyeztetetteknél,akkor bezárhatnak a légzésfigyelő cégek..

Azon kívül,még azt elmondanám,hogy 20 ezerért vettük a két légzésfigyelőt,és 16250 Ft-ért-ért tudtam eladni őket..4000 Ftba sem kerültek nekünk..ez volt az ára a nyugalmunknak.Hát nem ment tőle tönkre az egzisztenciánk..

2010. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
42%

de ha egyébként semmire nem valók, akkor felesleges pénzkidobás volt. Mert ha az ehhez értő orvosoknak van igazuk és a légzésleállás csak egy faktor, egyébként a vérnyomás ingadozást, oxigén ellátottságot akármit is figyelni kell, akkor önmagában a légzésfigyelése kb annyi, mint halottnak a csók.

És 30 gyermek hal meg évente ebben a "betegségben" és ha azt vesszük, hogy százezer születik, látszik, hogy kevesen vannak reális veszélyben. Úgyhogy valószínűleg az ikreidnek légzésfigyelővel és anélkül is pont ugyanolyan esélye volt a túlélésre. Légzésfigyelő nélkül is 10 hónapos makkegészséges gyerekek lennének.


Js és az egészséges züllött szülők gyerekénél pont olyan a kockázat, hiszen ott van fokozott kockázat: züllöttség.


De egyébként vita helyett, magyarázd el légyszíves, mert nem értem

SIDS: egészséges! gyermek OK nélküli hirtelen bekövetkezett halála.

Ebbe a mondatba, nem érzed furcsának a légzésleállás miatt bekövetkezett halált, mert a légzésleállás egy oka kell, hogy legyen a halálnak. És akkor miért írják, a mai napig nem tudják megállapítani a tudósok, miben halnak meg és miért ezek a babák? Akkor nem azt mondanák, feketén-fehéren azért halnak meg, mert leállt a légzésük?

2010. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!