Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiatal kismama vagyok, most...

Fiatal kismama vagyok, most tartok a 38. hétben. Mennyire fontos a légzésfigyelő a babának?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 22:00
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
43%
Én inkább divatosnak fogalmaznám. Meg persze az az icipici esély, hogy nélküle baj van, okozhat számodra lelkiismeretfurdalást, ha nem veszel. Mi nem vettünk, 17 hónapos a kisfiam, egészséges. Lehet bérelni is több helyen, bababoltokban, gyerekrendelőben, az olcsóbb, mint megvenni.
2010. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
66%

Én inkább nem divatcikknek nevezném! A mi körzetünkben 3 baba halt meg pár hónap alatt, így a rendelő kapott légzésfigyelőket, amit ingyen kiadtak. Fél évig volt nálunk, de még fél évre béreltem.

Az őszi babák és a fiúk veszélyeztetettek. Az enyém őszi fiú. Sosem riasztott. Ha az a 3 kicsi nem halt volna meg, nem biztos, hogy így gondolnám, de azt mondom: fontos.

Annál mindenképp olcsóbb, mintha azzal élnék, hogy meghalt a fiam, mert alábecsültem a veszélyt.

22 éves anyuka

2010. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
74%
Az én babám koraszülött volt.Kifejezetten felhívták a figyelmemet rá,hogy vegyek,sőt mielőtt hazajöttünk a kórházból,a főorvos elmondta mi a teendő ha riaszt.Nekünk hasznos,bár lekopogom,még soha nem riasztott! :)
2010. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
76%
Én is úgy gondolom, hogy fontos, mindent mást (pl. mérleget, ha nem hízik rendesen stb) be tudsz szerezni ha a baba születése után szükséges, de a légzésfigyelőt nem, mert egyszer nem kell levegőt venni.......
2010. szept. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
29%
Kisfiam 28, kislányom 14 hónapos. Nem volt nekik légzésfigyelőjük. Engem az tartott vissza tőle, hogy nem szeretném az épphogy megszületett babámat egy elektromos készüléken altatni. Mi inkább a közös szobát választottuk megoldásként. Eleinte alig mertem elaludni, hallgattam, hogy veszi a levegőt, néhány hét múlva megszoktam a "zajait", és az első sóhajra talpon voltam... Én biztos, hogy nem tennék ilyet soha a babám alá.
2010. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
31%

Az egy dolog, hogy kiadják a légzésfigyelőt! De ha riaszt, tudod is mit kell csinálni?????

Mert van olyan aki tudná, mégis "ledermed", mert egy pici babát újraéleszteni tudni kell, mert a rossz újraélesztés az életébe is kerülhet!!!!!! Ha meg riaszt és nem tudod, mit csinálj, a mentő mire kiér, meghal. Akkor van értelme a légzésfigyelő használatának?

Aki meg azt írja, hogy elég volt megrázni a babáját, akkor ott nem volt semmi baj, mert lélegzett, mélyebben aludt, csak éppen a szülő nem figyelte meg rendesen...

2010. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
71%

Mi vettünk és nem bántuk meg. 4 hónapos koráig voltak riasztások. Nem véletlenül. Olyan mélyen aludt,hogy levegőt se vett. Volt,amikor a riasztó hangjára kicsit magához tért(először egy rövid pittyenés,pár másodperc után folyamatosan sípol)és újból lélegzett. Volt,amikor fel kellett kicsit rázni. Nyugodtan otthagyhattam az ágyában aludni,mert tudtam jelez a készülék,ha baj van.

És hülyeség,hogy divat.

2010. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem fölösleges. Eleinte gondolom úgy is a picivel alszol, akkor meg fel fogsz kelni minden mozzanatára. Legalábbis nekünk így volt. Mi nem vettünk, 2 hónapos koráig egy szobában aludtam vele, azóta külön és nem volt vele semmi gond. De ha megnyugtat téged, hogy van, akkor vegyél.
2010. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
40%

nekünk nincs, de a fiamnak kókuszmatraca van és sosem altattam hason. Azt azért nem mertem volna. Ráadásul egészen pici korában mindíg kitámasztottam oldalra, hogy se hason, se háton ne aludjon. Nem szándékozunk venni a következő picinél sem.

Azért az durva, hogy 3 baba halt meg egy körzetben!

2010. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
80%
Fontos! Nem szabad elbagatelizalni a dolgot. 2 honapja ezen a lakotelepen is meghalt egy 3 hetes kisbaba, mert leallt a legzese. Amugy sokan nem tudjak, hogy ha esetleg nem venne levegot a baba, a legzesfigyelo elso figyelmezteto csippanasa kepes beinditani a levegoveteli reflexet.
2010. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!