Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiatal kismama vagyok, most...

Fiatal kismama vagyok, most tartok a 38. hétben. Mennyire fontos a légzésfigyelő a babának?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 22:00
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk szóba sem került, hogy nem veszünk. Annyira egyértelmű volt, hogy lesz. Ráadásul kertes házban lakunk, bébiőr is kellett emiatt, így olyat vettünk, ami mindkét funkcióval rendelkezik. Holnap lesz 11,5 hónapos, most már csak a bébiőrt használjuk, de az nagyon nagy szolgálatot tesz. Eleinte volt pár riasztásunk, de rájöttünk, hogy csak azért, mert lemászott az érzékelő lapokról, és a gyári hármas beállítás nem volt elég, magasabbra kellett rakni az érzékenységet. Ugyan soha nem volt baj a légzésével, de én sem szeretném megtudni, hogy mi lett volna ha... Én így voltam/vagyok nyugodt. Ja, és így még hasra is le mertem tenni aludni, mert ott volt alatta a figyelő, viszont csak hason tud aludni.

Egyébként azt én sem értem, hogy sokan megveszik a 100 ezres gyerekülést, mert fő a biztonság, de erre meg miért sajnálják a pénzt, holott lehet bérelni is pár ezer forintért/hó.

2010. szept. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
28%

divat, semennyire nem fontos, kivéve ha a célcsoportba tartoztok:

alkoholista, kábítószeres, dohányos szülők

koraszülött, kis súlyú baba

aki fiú

viszont és innentől idézet:

"Fenti, kivételes esetekben azonban nem elegendő csupán a légzést regisztráló, mechanikus elven működő monitor, hanem a szívműködést, légzést és oxigéntelítettséget egyaránt regisztráló, az adatokat is tároló, többcsatornás monitor a kívánatos.

A légzésfigyelők használata mindazonáltal megnyugtatja a családot, ezért - bár értelmetlenül! - de mégis kiterjedten használják. "


Valamire biztos jó, mert nem olvastam végig a hozzászólásokat, de szerintem, akinek van, nagy számban "mentette" már meg a gyerek életét. De az biztos, hogy nem a bölcsőhaláltól. És ezt nem én mondom, hanem a bölcsőhalált kutató orvosok, akik azért biztos értenek hozzá. És nem feltétlen akarnak mindenféle kütyüket az anyákra sózni, mert ez egy üzlet is. Valaki azért jól él ebből, azt se felejtsük el.

2010. szept. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
27%

Ja és azon meg egyenesen nevetgéltek az orvosok, hogy egy SIDS következtében leállt légzés egy gép pittyantására visszatér vagy rázogatásra.

Profi újjáélesztéssel igen, esetleg meg lehet menteni, bár volt olyan orvos aki ezt is kétli. De az egyöntetű vélemény tanfolyam, újjáélesztés elsajátítása nélkül semmit nem ér az egész. Úgyhogy ha veszel, akkor tanfolyamra is menj el.

2010. szept. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
45%
Ha téged megnyugtat vegyél. Én idegenkedtem tőle. Magam sem tudom miért. Egyszerűen belülről jött, hogy ne használjak. Persze volt légzésfigyelőnk, babaőrünk is, de nem használtuk egyszer sem. Bár kisfiam igaz, hogy kis súllyal, de időre, egézségesen született.
2010. szept. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
49%

ma 06:32es: Viccelsz??? Egy légzésfigyelőt nem lehet levinni az utcára és nem lehet vele kivagyiságot játszani!!!! Minek költenének rá a buták, ha senki sem látja??? Pedig a személyi kölcsönből arra is futná!!!!


Annyira gusztustalanul védik itt egyesek az elképzeléseiket. HA NEM AKARTOK NEM VESZTEK LÉGZÉSFIGYELŐT! Vegyetek helyette hajfestéket, körömlakkot, magassarkú cipőt, csak a babátok lehetőleg ne legyen biztonságban!

2010. szept. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
70%
22.15 vagyok. Az én fiam sokszor kelt fel éjszaka is,14hónapig nem aludt át egyet sem. Amikor hullafáradtan riadtam a sípolásra biztos nem keltem volna fel,ha mellettem nem vesz levegőt. Aki felébredne rá biztos kipihent anyuka,akinek tökéletes babája van és esetleg még segítsége is(én nappal se pihentem)
2010. szept. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
80%
Na, ezzel jó nagy darázsfészekbe nyúltál. :) Ahogy látod, megoszlanak a vélemények. Az én környezetemben keveseknek van, mi se vettünk, nem érzem magam gyerekgyilkosnak tőle, de ha Téged megnyugtat, és van rá keret, vegyél vagy bérelj. Ártani nem árt. Csak ne ijedj meg, tényleg gyakran beriaszt tévesen, de állítólag ez is márkafüggő.
2010. szept. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
78%
én vettem,mert így tartottam biztonságosnak.aztán megszületett a kisfiam légzési nehézséggel,inkubátorban is volt.csak úgy engedtek haza,ha van légzésfigyelőnk.senki nem mondta el,mit kell csinálni,ha beriaszt,de volt hozzá egy dvd,amin bemutatták.egyszer jelzett be hajnali fél 3-kor,de csak azért,mert lemerült az elem.de érdekes módon abban a pillanatban automatikusan jöttek a dolgok,hogy mit kell csinálni.most 9 és fél hónapos,a mai napig minden alvásnál bekapcsolom,ha hosszabb időre elutazunk,viszem magunkkal.és még mindig rá-rá nézek éjjel,hogy működik-e.szóval nekem megnyugtató,nem sajnálom,hogy kiadtam rá annyi pénzt.egyébként olcsóbb,ha megveszed,mintha béreled.
2010. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
73%

Igaz, hogy le leszek pontozva, amiért mi is használjuk, de azért is megírom, hogy nekünk is van! És bármilyen hihetetlen, nem divatból, vagy nagyzolásból.

Amikor még terhes voltam, ez a termék nem szerepelt a babakelengye listán. Nem akartunk venni, feleslegesnek tartottuk.

Aztán a 35. héten elkezdett szivárogni a magzatvíz. Nem kezdek el magyarázkodni, mert még megkapnám azt a választ, hogy csak bebeszélem magamnak, hogy kell a légzésfigyelő, de aki kicsit nyomon követte a baba fejlődését a pocakban, az tudja a 35. hét vízválasztó a tüdő fejlődésében.

Szóval mivel egy hónappal hamarabb született meg a kisfiam, nem épp díjbirkózó méretekkel, így mégis csak vettünk légzésfigyelőt.

És hogy lekopogjam, nem volt egyetlen téves riasztás sem (és igazi sem), mégis nyugodtabban aludtunk.

2010. szept. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
67%

Na én is le leszek pontozva,de már megszokom,az ilyen témáju kérdéseknél.

IGEN,nekunk is van ,1 éves a fiam,még használjuk,és igen 2-szer sikerult megmentenem az életét a gép segítségével.2-szer élesztettem ujjá,vizsgálták az orvosok,semmit nem találtak nála,2,5 hos volt akkor,én is parázos vagyok,hamar kétségbe esem,de akkor tudtam ,hogy mit kell csinálnom,talán az oszton,na meg épp elotte olvastam az ilyen dolgokrol.Azota is járunk orvosokhoz,de magyarázatot nem tudtak rá mondani,talán annyit,hogy ez lehet egy blokk az agyban a tul mély alvás kozben.

Na pontozhattok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. szept. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!