Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiatal kismama vagyok, most...

Fiatal kismama vagyok, most tartok a 38. hétben. Mennyire fontos a légzésfigyelő a babának?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 22:00
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a segitséget :)
2010. szept. 12. 22:18
 12/49 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is fontos!

Nekünk a doki, és védőnő is egyaránt ajánlotta. 8 hónapos koráig használtuk a kisfiamnak, és kopp-kopp egyszer sem riasztott. De megnyugtató volt számomra, hogy volt légzésfigyelőnk. Szerintem nagyon is fontos!

2010. szept. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
62%

Nekem természetes volt az ,hogy fogok venni.Eszembe nem jutott volna,hogy ne vegyek.Igy tudom biztonságban a babámat,az életénél semmi nem drágább!

VEGYÉL!

2010. szept. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
62%
Par honapja irt ide egy anyuka akinek az 5 hetes babaja eletet a legzesfigyelo mentette meg. Annyira melyen aldut a baba, hogy nem vett levegot es a legzesfigyelo jelzett. Bementek es felvettek a babat de hiaba ebresztettek nem tudtak felebreszteni annyira melyen aludt. De attol, hogy felvettek, mozgattak beindult a legzese es vegul a baba felebredt. Mar a mentok is kimentek hozzajuk es allitolag vervetel volt, hogy megallapitsak a baba mennyire szenvedett oxigen hianyt de szerencsere minden rendben volt a picivel. Hatha jelentkezik az anyuka aki irta meg regen, szegeny nagyon meg volt ijedve, azt hiszem a tortentek utan a 3-dik nap meselte el itt. Nekunk van, szerintem is fontos, engem megnyugtat.
2010. szept. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
56%
Én nem írtam ide véleményt,de miért kellett össze-vissza lepontozni mindenkit,bármelyik táborba is tartozott??
2010. szept. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
67%

Sőt,ahogy jobban megnézem,inkább azok vannak jobban lepontozva,akik fontosnak tartották a használatot.Én felpontoztam őket!

Bocsi az offért!

2010. szept. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
55%

Undorító ez az össze-vissza lepontozás. :-(( Én lepontozlak, mert nincs légzésfigelőd, én meg azért, mert neked van. Tisztára, mint az oviban. :-(((


Én egy ágyban aludtam a babámmal az első három hónapban, szóval a légzésfigyelő nem játszott. Nem is hiányzott. de soha senkit nem beszélek le róla. Akinek ez fontos, az használja csak, ha ettől nyugszik meg. De bérelni sokkal olcsóbb, mint megvenni.


Az én ismeretségi körömben még nem volt baba, aki meghalt volna SIDS-ben, és olyan sem, akinek beriasztott volna.

2010. szept. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
66%

Mi vettünk légzésfigyelőt,mert anyukám fontosnak tartotta. A kórházban elmondták,mi a teendő ha véletlenül beriasztana. Amig nem vettük meg, nyugtalanul aludtunk, figyeltük a picit,hogy lélegzik e.

Sajnos csak az első pár hétben használtuk,mert aztán hasfájós volt a kicsi és inkább velem aludt.

Nem értem mire jó ez a lepontozás,énis felpontozok mindenkit,még ha nem is egy állásponton vagyunk

2010. szept. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
82%

Háromszor riasztott a miénk. Nem ok nélkül.

"Aki meg azt írja, hogy elég volt megrázni a babáját, akkor ott nem volt semmi baj, mert lélegzett, mélyebben aludt, csak éppen a szülő nem figyelte meg rendesen..."

Ez az állítás meg nem igaz. A SIDS lényege pont az, hogy a gyerek annyira mélyen alszik, hogy egyszerűen elfelejt levegőt venni.

Pont a múlt héten voltam (újra) egy babaéletmentő előadáson. Az a mentős hölgy, aki tartotta, mindenkinek felhívta a figyelmét arra, hogy először felkapni, megrázni, mert sokszor az is segít.

Nem véletlenül írják sok helyen, hogy a gyerek mellé éjjeli fényt is tegyél! Sok pici álmában az anyaméhbe gondolja magát, és ott nem kell levegőt venni!

Nálunk semmiféle kockázati tényező nem állt fent, nem volt koraszülött, nem fiú, nem aludt hason, nem öltöztettem melegen, nem dohányoztunk, ...stb.

Mégis háromszor ráztam fel a lányomat! Valóban nem vett levegőt, de szerencsére nem kellett élesztenem! Nem fagynék le, az emberben olyan adrenalin dolgozik olyankor, hogy az valami hihetetlen!

A SIDS valójában 18 éves korig előfordulhat, jó ezt is tudni. Legmagasabb százalékban persze az első évben.

Aki meg nem akarta elektromos kütyün altatni a gyerekét, arra is van megoldás. Léteznek pelenkára csíptethető modellek, azoknál nem játszik az elektromos áram, és nagyon-nagyon jól működnek!

A legnagyobb baromságnak mégis azt tartom, hogy "egy ágyban alszunk, meghallom, ha baj van". Na, azt meglesném, hogy hány anyuka ébredne fel arra, hogy a gyerek nem szuszog!!! Miért gondoljátok, hogy attól, hogy mellettetek alszik a gyerek, megvédhetitek egy ilyen bajtól?!

Most egy csomóan le fognak pontozni, amiért leírtam a véleményemet, de csak nyugodtan!

Szülői felelősségének teljes tudatában meg mindenki azt csinál, amit akar!


Én a helyedben vennék, ne ezen spórolj! Viszont mindenképpen menj el egy tanfolyamra! Egy kisbabát nem úgy kell éleszteni, mint egy felnőttet! Tönkreteheted a tüdejét egy rossz élesztési kísérlettel!


Érdekes, hogy sokan rezgő hintára, 100 ezres babakocsira, meg több (tíz)ezer forintos babatornáztatóra nem sajnálják a pénzt, de életmentő készülékre igen! Az eszem megáll ettől!

2010. szept. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval!Nekem az első 2 hétben velünk aludt a kislányom.Egyik este arra figyeltem fel,hogy annyira alszik,mintha nem is szuszogna.Na az volt az a nap,mikor ment a kiságyába,hiába sirt,ott altattam,pár nap alatt megszokta.Utána még párszor becsipogott,és egy éjjel be is riasztott,mire odamentünk lélegzett,de sosem tudjuk meg mi lett volna ha...Szóval vegyél légzésfigyelőt,sokkal nyugodtabb leszel.
2010. szept. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!