Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erdemes beadatni a baranyhimlo...

Erdemes beadatni a baranyhimlo elleni oltast?

Figyelt kérdés
2021. dec. 1. 23:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Már kötelező, nem vitatéma. 😊 Egyébként én nem adattam volna be, de emiatt megkapta a nagyobb is, hogy ugyanazt kapják.
2021. dec. 2. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Igen, igen, igen.

Amikor az én lányom volt kicsi, meg nem volt oltás. Agyi vasculitise lett szövődményként, senkinek nem kívánom azokat a napokat, amikor nem tudtuk, felébred-e meg valaha. Bármit megadnék, ha már akkor lehetett volna oltani.

2021. dec. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező és ingyenes. Beadták neki.
2021. dec. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
98%
Én arra szeretnék, amit a 7-es kommentelő írt. Sok gyermekkorban kötelező oltásnak múlik el a védettsége felnőttkorra. Mindenki csodálkozna, ha ezeket megnézetné, hogy mennyi a titere. Ami miatt mégsincs gond az amiatt van, mert a régóta kötelező oltások miatt kialakult a nyájimmunitás és Magyarországon ilyen betegségek (rubeola, kanyaró pl) csak elvétve fordulnak elő. A bárányhimlő elleni oltás még csak pár éve kötelező, de hamarosan ott is kialakulhat a nyájimmunitás, ami miatt kevésbé fog gondot okozni felnőttkorban és szintén azt várjuk, hogy szépen lassan el is tűnik, mint a többi fertőző betegség, ami ellen oltunk. Terhesség alatt azonban nem csak a bárányhimlő, hanem a rubeola is okozhat súlyos szövődményeket, de más, olyan vírusfertőzések is, amelyek ellen nincs védőoltás (parvovirus B19, CMV, EBV pl.). Arra hivatkozni, hogy nem jó az oltás, mert majd nem lesz védettsége felnőttkorra elég butaság.
2021. dec. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
2 és fél éves a fiam, neki már kötelező volt.
2021. dec. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen sokan nem tudják, hogy kötelező? A védőnő mit csinál ott?
2021. dec. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
78%
Nagyobb gyereknek nem kötelező, az én lányom 4 és fél éves és mi fizettünk érte, ha valakinek 3 év alatti gyereke van azoknak tették már kötelezővé.
2021. dec. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
30%
Egyik lányomnak sem adattam be. A nagyobbik volt bárányhimlős, enyhe tünetekkel. A kicsi nem volt, remélem nem is lesz (7 és fél éves most). A fiam 6 hónapos, neki majd kötelező lesz, de nem adatnám be ha nem lenne az. Mivel nincs választás, úgyis beadják neki xD
2021. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!