Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a bárányhiml...

Mi a véleményetek a bárányhimlő elleni védőoltásról? Érdemes beadatni, vagy nem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adatom be mert előbb utóbb úgyis el kell hogy kapja és csak veszélyesebb ha később esik át rajta főleg felnött korban. A gyerekek sokkal könnyebben átvészelik. Nem beszélve a lányokról akik ha terhesen kapják el a babát is veszélyezteti a betegség.
2009. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár neked kell döntened, de szerintem nem. Én anno kérdeztem a gyermekorvostól azt mondta, hogy annak szokta javasolni, aki elmúlt 10 éves és még nem esett át rajta. ( addig ugyanis viszonylag kicsi a szövődmény esélye) 10 éves kor felett viszont ajánlott beadatni. Azt mondta nekem az orvos, hogy minden kiállt betegség az immunrendszert erősíti, így ne adjuk be inkább. 3 évesen kapta el a fiam, 250 kiütés lett belőle, semmi láz, semmi szövődmény, és a sok kiütés ellenére meglepően jól viselte, kentük hűsítővel, egyet sem vakart el.


Ha mégis az oltás mellett döntesz, azt tudnod kell, hogy élete végéig 10 évente be kell oltatnia magát a gyereknek, mert addig ad védettséget ( és ugyebár ha 0 évesen kapja, akkor pont abba a korba ér, amikor már veszélyes a fertőzés.) Arról meg ne is beszéljünk, hogy oltott gyerek is simán elkaphatja, csak maximum enyhébb a lefolyása. Akkor meg minek?

2009. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak sem adatom be.13 hónapos.A fiam 4 évesen kapta el fényképekkel megörökitettem,semmi baja sem volt,rengeteg holyag és a körmeit gyakrabban vágtam.Fertötlenittő szapant használtun,mert egy párat sikerült elkaparni mégis.Heg nem maradt mert nem fetözödöt el.A fördés gyors,inkább zuhany,Az is kell a dokinő mondta.Ártalmatlan a bárányhimlő kiskorban,felnőt korban veszélyes.A fiamat meg sem viselte,ugyanolyan jókedélyü maradt.Most 6 éves.
2009. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi csajok
2009. máj. 9. 21:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

azért nem ártalmatlan sajnos...

volt már rá példa, hogy 2 éves gyerek majdnem belehalt. maga a bárányhimlő tényleg nem veszélyes, a szövődményei viszont halálosak is lehetnek. pl. agyhártyagyulladás. de a szuri 5 évig véd, ami azt jelenti, h a bárányhimlő elkapható így is, de a szövődmények nem alakulnak ki.

ezért ajánlatos pl. akkor beadatni, amikor a picúr közösségbe megy.

2009. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. 5 éves volt a fiam amikor beoltattam, nem maga a bárányhimlő miatt hanem a szövődmények miatt. Ami lehet agyhártya gyulladás súlyos bőrgyulladás, tüdőgyulladás. Igaz hogy az oltás ellenére is elkaphatja a himlőt, de a szövődményeket nem. Én nem bántam meg, mifelénk nem rég elég sok gyerek elkapta, de ő szerencsére nem. Pedig a kislányunk aki "még" nem lett beoltva elkapta. Sokan engem is le hurrogtak mert "ezen át kell esnie" a gyereknek, de engem nem érdekelt mások véleménye. Minden egyes védőoltás erősíti az immunrendszerét. Amúgy én 31 éves vagyok és nem voltam bárányhimlős még most sem hogy a lányom az volt.
2009. máj. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Január óta törvényi rendelet szerint már kettőt kell adni, mert sajnos az egy nem volt hatásos. Ezért kapta el most a lányom is. :-( Sajnos mikor ő megkapta az oltást, ezt még senki nem tudta... Ja!- nem olcsó mulatság..
2010. ápr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!