Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a bárányhiml...

Mi a véleményetek a bárányhimlő elleni védőoltásról?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a szövődmények miatt talán nem hülyeség.
2009. szept. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A védőoltások szükségesek,mert a hiányuk komoly bajt okozhatnak.Nem véletlenül adják a gyerekeknek.
2009. szept. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért a bárányhimlő más tészta... Én ezt nem adattam be. Ennyi erővel megfázás ellen is be lehetne adatni valamit, végül is annak is lehetnek akár halálos szövődményei is.
2009. szept. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
megfázásnek nem nagyon, inkább az influenzának. az ellen meg van:)
2009. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én beadattam. Ez volt az egyetlen nem kötelező, amit megkapott.

A bárányhimlő egy nagyon gonosz betegség, minimum 1 hétig szenved, viszket, fáj, és semmivel nem tudod enyhíteni. Ha 3 éves kor alatt kapja el, akkor mégcsak nem is érti:(

2009. szept. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Beadattam a nagyobbnak és a kicsi is meg fogja kapni. Az oltás beadását követően 1 évre rá ismételni kell Az ára olyan 7000 körül van. Nem olcsó, de sajnos a bárányhimlő szövődményei sokkal súlyosabbak.
2009. szept. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire foglalkoztam volna a gondolattal,már el is kaptuk.(2 hónaposak voltak a lányaim.)Ha lett volna választásom,beoltatom őket.Iszonyú felelőtlenségnek tartom azt,mikor valaki szándékosan megfertőzteti-bárányhimlő party-a gyerekét egy olyan betegséggel,ami kínlódás a gyereknek,és komoly szövődményekkel járhat.
2009. szept. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én be szeretném majd adatni a kisfiamnak, egyhébb a lefolyása, ha egyáltalán elkapja majd megint, nem lesz fertőző (nem terjeszti át más gyerekre), véd a szövődmények ellen. Szerintem jó, hogy már itt tart az orvostudomány.
2009. szept. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk egy kicsit szkeptikus ezzel az oltással szemben. Legutóbb azt mondta, hogy az eddigi oltási rend mellett nem adott életfogytiglani védelmet (mostanában változtattak rajta, hátha így ad), míg ha valaki átesik a betegségen, az igen. Ráadásul felnőttkorban elkapni (mert ha ugye nincs életfogytiglani védelem, akkor valószínűleg csak felnőttkorban kaphatja el az egyébként beoltott emberke) sokkal veszélyesebb, mert jobban megviseli a szervezetet, súlyosabbak a szövődmények. Illetve az egészen kicsi babákra veszélyes igazán. Épp ezért ő azt javasolta, ha majd jön Keteske, s addig Egyeske nem esett át rajta, akkor oltassuk be, nehogy pont akkor hozza haza az oviból, amikor Keteske nagyon picurka. Szerencsére apával mi átestünk már ezen a betegségen, így amíg a pocimban van, nem lehet semmi baja Keteskének.
2009. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Én átestem a bárányhimlőn. Az összes oltás az új világrendet szolgálja, ami ellen mindhalálig harcolni kell
2010. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!